vypinanie PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
iceman96
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 16:26

vypinanie PC

Príspevok od používateľa iceman96 »

Dobrý deň,
mam takýto problém, z ničoho nič mi vypne pc - iba čierna obrazovka s tabulkou ,,power saving mode,, a musím resetnút pc. Dakedy nenabehne a ked nabehne, tak je obraz rozmazaný. Niekedy zas nenabehne vobec a musím vypnúť /zapnúť pc. V poslednej dobe mi ho vypína čoraz častejšie. Za pomoc vopred Ďakujem

Zostava:
Asus doska nForce430, AMD Athlon 64 X2 EE 4000+, 2GB DDR2 RAM, Asus nVidia 7300GT 256MB, 400W zdroj

PS:robí to kedykoľvek aj pri práci aj pri starte
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa gammaray »

Nemas virus ?
Neoblial si klavesnicu zeby ti skratoval kontakt tlacitko uspania na klavesnici :D ?
To ti zacalo z nicoho nic robit ?
V nastaveniach napajania to mas ako nastavene ? Nestane sa nahodou ze omylom stlacis klaves na uspanie ?
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
iceman96
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 16:26

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa iceman96 »

nie nie nic take... virus to neni to som robil ako prve ale nic sa nenaslo, Zacalo z nicoho nic zhruba tak pred 2 mesiacmi. no sklavesou na uspanie to nema nic polocne a ani s nastaveniami to bude daco horsie. myslel som ze to bude zdrojom, tak som poodpajal vsetky nepotrebne veci ako TVkartu 2 pridavne ventilatory ale nepomohlo. Kedze niekdy je obraz rozmazany rozmyslam ci to neni grafikou. Nechapem vobec co tomu moze byt lebo vcera npr. bezal 3h v pohode az kym som ho normalne nevypol.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa robour »

iceman96 napísal:Kedze niekdy je obraz rozmazany rozmyslam ci to neni grafikou. Nechapem vobec co tomu moze byt lebo vcera npr. bezal 3h v pohode az kym som ho normalne nevypol.
Mohlo by to byť grafikou. Neprehrieva sa?
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa stanomx »

www
Naposledy upravil/-a stanomx v Po 16. Apr, 2012, 14:22, upravené celkom 1 krát.
RAMMSTEIN
iceman96
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 16:26

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa iceman96 »

robour napísal:Mohlo by to byť grafikou. Neprehrieva sa?
no moze byt aj grafikou lebo vcera som akurat meral cez ATIcool a pri zatazi ked som dal Skenovat Artefakty(Scan for Artifacts) tak sa teplota vysplhala az na 94 stupnov. Ale neviem ci to bbude tym lebo dakedy to psravi hned pri zapnuti PC ani nenabootuje Windows. no a vtedy je grafika este chladna....
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa GABO »

Skús nasledovné veci: grafika (viac chladiť), výmena zdroja, pozri sa či sa neprehrieva čipset na základnej doske.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
lavak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 13. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Kosice

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa lavak »

Je to pasivne chladena karta? Taktoval si ju? Aku znacku zdroja mas? Tych 94C na jadro je uz vela si myslim, ze ti coskoro odide celkom...
AMD X2 3600@3GHz*CM GeminII*Corsair TWIN2X 2x1GB*8800GS*Seasonic S12 380W
iceman96
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 16:26

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa iceman96 »

GABO napísal:Skús nasledovné veci: grafika (viac chladiť), výmena zdroja, pozri sa či sa neprehrieva čipset na základnej doske.
neviem ale tak podla mna to so zahrievanim nema nic poslocne kedze sa to stava niekdy hned po spusteni PC ked este ani Windovs nenabehne sak vtedy je vsetko chladne...
lavak napísal:Je to pasivne chladena karta? Taktoval si ju? Aku znacku zdroja mas? Tych 94C na jadro je uz vela si myslim, ze ti coskoro odide celkom...
je pasivne chladena, ale pise ze max teplota kedy nedochadza k spomaleniu je 125 stupnov, netaktoval som ju. 400W ATX P4, CE, PFC, 12cm tichy vetrak
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 719
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa dodiken »

Znamemu robilo sa mi zda presne to iste, bolo to vadnou grafikou.
V obchode mu vymenili VGA a PC ide bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa Wizik »

Vyzera to na grafiku, aj ja som mal kedysi podobny problem ... ak mas moznost, daj do svojho PC inu graficku kartu ci to tiez bude robit, ak nie, reklamuj svoju graficku kartu ak je v zaruke :good:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
iceman96
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 16:26

Re: vypinanie PC

Príspevok od používateľa iceman96 »

W!Z!K napísal:Vyzera to na grafiku, aj ja som mal kedysi podobny problem ... ak mas moznost, daj do svojho PC inu graficku kartu ci to tiez bude robit, ak nie, reklamuj svoju graficku kartu ak je v zaruke :good:
jj jeto grafika, dneska som vymenil grafiku a slape ako hodinky.

to all: diky za rady

Návrat na "Hardware všeobecne"