3. RAM = zmrznutie

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
mareku
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 08:43

3. RAM = zmrznutie

Príspevok od používateľa mareku »

niesom zrovna zbehlý a tak vás všetkých vopred prosím o pochopenie prípadných blbostí, ktoré spomeniem ;)
mám dosku MSI KT6 Delta FISR na ktorej som mal doteraz 2*256RAM/400MHz všetko šlo OK, ale dostal som za dobrú cenu 3*512/400(2*PQI, 1*PMI) tak som si chcel zostavu trochu vylepšiť, ale po montáži nových RAM sa stal systém nestabilný, kolaboval, sekal sa a tzv. MODRA obrazovka bola na dennom programe :-(
v BIOSE(aktualizovanom pomocou msi upgrade live, aktualizoval som aj iné) mám nastavené:
-frekv. CPU 166MHz(mám BARTON 2500+), ram na "auto" ale skúšal som nastaviť aj 400MHz ale nepomohlo, nastavenia napájania som nemenil
pomocou "Memtest86" som testoval pamäte jednotlivo aj po dvojiciach a s kombináciou ich uloženia v rôznych "portoch" a všetky možnosti boli STABILNÉ, ale po pridaní tretej RAM sa stal systém nestabilný čo potvrzoval aj memtest86 :smutny:
skúšal som aj inú verziu OS (Win) ale tiež nepomohlo :down:
skúste poradiť kde by mohla byť chybka
ĎAKUJEM za skorú odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: 3. RAM = zmrznutie

Príspevok od používateľa Toman »

- bude to hardverova nekompaktibilita...
- teras ma napadlo (ak sa dobre pametam) tak na niektorych chipsetoch pre AMD ak boli vlozene 3 moduly tak si musel pamete SPOMALIT z 400 na 333Mhz....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
mareku
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 08:43

Re: 3. RAM = zmrznutie

Príspevok od používateľa mareku »

zmenil som tú frekvenciu na 333MHz a všetko je OK yahoo
dííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííík

inak na stránke výrobcu somnašiel toto, len neviem vôbec o čom točia :? , ale typujem že práve o tom, že nemôžem použiť do 3slotov 400MHz , ale prečo to nedali do tej hrubej kniožky ku doske??? :down:

Main Memory

• Supports six memory banks using three 184-pin DDR SDRAMs.
• Supports up to 3GB memory size.
• Supports DDR400/DDR333/DDR266/DDR200 SDRAM

Note: PC3200 (DDR400) maximum 4 banks only
adrianm1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Kolárovo

Re: 3. RAM - 3. nenájde

Príspevok od používateľa adrianm1 »

Ahojte.

Potreboval by som Vašu pomoc:
V základnej doske MSI K8N Neo4-Ultra sa nachádza 2 X 512 MB RAM (400MHz) Corsair a teraz sme pridali Apacer s takými istými parametrami, ale túto nenašlo... Ak ju dáme samostante, tak funguje, ale s kombináciami s tými Corsairami nie...
Môže byť problém, že Corsairy (doubleside) sú osadené čipmi obojstranne a Apacer len jednostranne (singleside)?

Vopred vďaka za rady
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: 3. RAM = zmrznutie

Príspevok od používateľa robour »

Problém môže byť tiež v nekompatibilite. Čím viac modulov Ram tým väčšie problémy... ak si ich skúšal už nejako poprehadzovať medzi sebou a nešlo to, zrejme to nepôjde.
Možno ešte flash biosu... ak by náhodou.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"

Návrat na "Pamäte RAM"