nejde cez bios

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
SonnySk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Sabinov@Prešov

Príspevok od používateľa SonnySk »

PC:CPU:AMD Althon X2 4400+ (2600Mhz)RAM:2Gb DDR2 800mhzGPU: ATI Radeon HD3850 256Mb HDD: Maxtor 200Gb 7200ot PSU 400W KME LCD19" LG
fingal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 02. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa fingal »

Mam doma dosku AsRock p4v88 s CPU intel pentium 4 2,4 GHz Northwood s 478.
Ako kukam tak kukam na doske nejde menit Vcore a podobne veci ked chcem pretaktovat. Dosiahol som 3,4 Ghz a tam ende lebo system bol nestabilny.
Niekde som davno objavil web kde sa pisalo ktore piny skratovat aby napajanie CPU islo hore. Teraz by sa to hodilo ale mam problem ze som ten web stratil a neviem uz ako postupovat. :?
Vie niekto helpnut?
fingal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 02. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa fingal »

Naposledy upravil/-a fingal v Ne 20. Apr, 2008, 21:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Príspevok od používateľa Lycan »

mohol si skusit reflashnut bios (na najnovsiu) , mozno preto sa ti nedalo menit napetie v biose lebo si mal starsu verziu .... :roll: :roll: , napis sem ako to je s tym napetim ,ked si ohol tie piny ? a na kolko si ho taktol ...
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
fingal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 02. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa fingal »

bios je ok.
S voltazou som sa bavkal dnes 3 hodiny - kym som spravil slusnu slucku z drotu a napasoval tak aby bola istota ze neskratujem nieco naviac - proste hlupa robota.
Nakoniec sa stabilita ukazala dost nizka, hoci to na zaciatku vyzeralo nadejne. win nabehol az na frekvencii 192*18 ked som dal viac proste restart a ende.
podla tabulky od autora som mal mat 1,6V ale ta skace mi to az na 1,65V :roll:
Az sa mi spametaju prsty tak nahodim donho hodnotu 1,7V a skusim nieco este potaktit. Na osob rekord sa myslim ze to oplati hoci o stabilite nemozno velmi hovorit. Uz teraz mi spadla Opera 2x co pisem tento post.
ak bude zaujem tak dodam aj screeny ako som dal ten drotik. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Príspevok od používateľa Lycan »

fingal napísal:bios je ok.
S voltazou som sa bavkal dnes 3 hodiny - kym som spravil slusnu slucku z drotu a napasoval tak aby bola istota ze neskratujem nieco naviac - proste hlupa robota.
Nakoniec sa stabilita ukazala dost nizka, hoci to na zaciatku vyzeralo nadejne. win nabehol az na frekvencii 192*18 ked som dal viac proste restart a ende.
podla tabulky od autora som mal mat 1,6V ale ta skace mi to az na 1,65V :roll:
Az sa mi spametaju prsty tak nahodim donho hodnotu 1,7V a skusim nieco este potaktit. Na osob rekord sa myslim ze to oplati hoci o stabilite nemozno velmi hovorit. Uz teraz mi spadla Opera 2x co pisem tento post.
ak bude zaujem tak dodam aj screeny ako som dal ten drotik. :wink:
ok , diki , daj sem potom tie screeny (ako si ho ohol ) ., a na kolko si ho pretaktoval :D
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
fingal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 02. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa fingal »

Srry ze to tak dlho trva ale velmi nestiham a som aj lenivy. :red:
Inak ta "perfektna" doska s cipsetom VIA mi krasne sundala systemove fajly na disku takze momentalne je windows down. Ani si nevies predstavit ake je pre mna tazke zobrat CD a vlozit ho do mechaniky. :D
Bud trpezlivy snad v do konca tyzdna vsetko porobim a potom postnem.
fingal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 02. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: nejde cez bios

Príspevok od používateľa fingal »

Takže tu sú fotky jak som to už druhykrat robil.

Obrázok
Zacinam vyrabat slucku. Preistotu som sa uzemnil o radiator koli statickej elektrine.
Obrázok Obrázok Obrázok

V mojom pripade Vcore 1,5V @ 1,6V treba davat pozor aby sa spojili len 2 piny nie 3.
Obrázok
No a nakoniec vsetko na mieste pozapajane. Mximalny takt je tu v databaze, overenie viď. podpis
Obrázok

Návrat na "Procesory"