Noctua NH-U12P a q9300

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Noctua NH-U12P a q9300

Príspevok od používateľa pEpinko »

Zdravim!

Prednedavnom som tu riesil nakup PC http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=36704

Dnes som nasiel cas to konecne poskladat dokopy a chcel by som sa spytat na par veci.

1. Tie fany od noctuy (NF-P12) tam maju take srandovne gumenne trne, nepadarilo sa mi zistit naco su :) , tak ak by mi niekto mohol povedat...

2. Ako grafiku som nakoniec kupil 8800GTS od Asusu (nakolko ta od BFG bola vypredana), je teplota 60C (tak ukazovala ta aplikacia od Asusu), resp, 57C na chladici (merane digitalnym teplomerom) po 3D marku 06 v poriadku? A zdalo sa mi ze fan sa vobec netocil tak silno akoby mohol (pri boote je to o dost hlucnejsie).

3. Po 15 minutach testovania vsetkych jadier v Prime95 mam na jadrach teplotu 58C, nieje to moc na tu Noctuu? Samotny chladic ma tak 35C, neviem ci som nahodou nedal vela pasty, alebo nieco take.

4. Co si myslite o tom Dynamic Energy Saver of Gigabite, neviem ci to mam zapnut, alebo radsej nie.

Inak poradili ste mi dobre, zatial to funguje :) .

pEpinko
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Noctua NH-U12P a q9300

Príspevok od používateľa tomas2893 »

1. tie gumenne trne su antivibracne skrutky, pouzijes ich namiesto klasickych a ventilator mas odvibrovany - vibracie sa nebudu prenasat na skrinu.

2. 60 stupnov po zatazi je uplne v poriadku, to su skvele teploty a preto ten ventilator nesiel na vyssie otacky. Kym na GPU neni viac ako 100°C, tak to netreba riesit.

3. 58°C na CPU po zatazi je tiez v pohode. Kym neni viac ako 70°C tak by som to tiez velmi neriesil, predsalen je to 4 jadro, to neschladis ako dvojjadro ;) .

4. http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... 1211929523" onclick="window.open(this.href);return false; - nazor na to si uz vytvor sam.

Inak mas nejake ventilatory v skrini??
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Noctua NH-U12P a q9300

Príspevok od používateľa pEpinko »

Aha skrutky... to uz asi nevymenim :) . Inak zatial tam mam 2 ventilatory Jeden vzadu (ta noctua) a jeden vpredu (taky co bol ku skriny nejaky coolermaster, bol dost hlucny tam som nanho pouzil ten ULNA od noctua a uz sa to da vydrzat), rozmyslal ci necham jeden naboku skrine, alebo ho odtial odmontujem.

Po 50 minutach prime 95 mam stale na jadrach 57 az 58, chipset tak 59 a pamete 32 az 36. Cize je to snad v pohode a hlucnost je minimalna.

A dakujem za linku.
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Re: Noctua NH-U12P a q9300

Príspevok od používateľa FLP »

Zboku radsej ten ventilator daj dole. Vytlm tu bocnicu niecim a hned bude pc tichsi:)
Tie teploty su v norme,nad tymi si zbytocne nelam hlavu.
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Noctua NH-U12P a q9300

Príspevok od používateľa pEpinko »

Nj teploty uz riesit nebudem, vcera vecer som ho este poriadne zatazil a drzalo sa to na tych teplotach co som pisal. Akurat ma nieco pobavilo. Naistaloval som si nejaku blbost od Gigabyte (EasyTune, ci tak nejak) a ta tam ma aj monitorovanie teplot. A tam mi CPU ukazuje 35 v zatazi, zatial co SpeedFan ukazuje spominanych 57. Tak teraz neviem comu mam verit :).

A este mam jeden problem. Kupil som si tam tieto pamate. Maju tam napisane ze idu na 800MHz. Mne ale vsetky programi (napr. CPU-Z) hlasia 667, pozeral som aj v biose a tam je tiez 667, mozem to len tak zmenit? Nebudu sa potom prehrievat? Alebo to mam nechat tak?
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: Noctua NH-U12P a q9300

Príspevok od používateľa 0Ro! »

pamate mozes kludne v BIOSe nastavit na 800MHz, prehrievat sa nebudu, kedze je to ich defaultna frekvencia

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"