zyXel g 302 wifi PCI karta PROBLEM s ODPAJANIM

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
wave

zyXel g 302 wifi PCI karta PROBLEM s ODPAJANIM

Príspevok od používateľa wave »

mam tento wifi adater 3 dni, zostava MB:asus formula CPU: q6600, win xp32
acess point mam vzdialeny 7metrov v 3tej izbe
nastavene je nezaheslovane
driver + utilita na cd = chvilku funguje po chvili pada
driver + win manager = to iste
novy driver z natu + nova utilita = to iste
novy driver + win manager = to iste

nastavenia AP:
Beacon Period: 200 msec
DTIM Period: 2
RTS Threshold: 4096
Frag Threshold: 4096
wpa-psk string...
channel: 6

zmenim chanel, mixed na b alebo g... a to iste sa deje

nastavenia zyXelu:
je tu toho vela, nastavil som nieco ako je v aces pointe defaultne, ale aj s povodnym nastavenim to iste

proste po par minutach, niekedy desiatkach minutach jednoducho nejde net.. este ukazuje ze je pripojeny, ale ked ukazem mysou na ikonnu v systembare uz pise connect: none...
staci nieco zmenit v nastaveniach, zyxel sa restartne a zase pripoji...

funguje aj moznost "opravit" predpokladam ze preto lebo to restartuje...

ked mi qip vypise lost connection a teda aj vsetko ostatne pripojenie padne tak kazdych par desiatok sekund lagne kurzor mysi alebo sekne prehravanie wo winampe (normalny lag v celom OS). Robi to donekonecna az kym nedam opravit potom to zase vsetko ide OK...(asi bude v tom klientovy nejaky problem, lebo keby len stratil signal tak sa sam napoji znovu, alebo aspon nezalaguje cely komp)

uz som pozeral v procesoch aj povypinal nepotrebne ci to co neviem co je... ale nic nepomohlo

ak niekto viete co to moze byt budem strasne rad...

BTW: comp je novy, ma 3 dni, ziadny vir, nic take.. proste zle nastavenie alebo vadny HW
na notebookoch pripojenych na tu istu AP problem nenastava (obcas odpoji ale tak raz za tyzden, notebookove adaptery maju ale ine nastavenia v: sietove pripojenia, wlan, vlasnosti, konfigurovat, pripojenie... takze tam vela neodpisem )
tak to je hadam vsetko co som spozoroval, diky za odpovede(alebo otazky)...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: zyXel g 302 wifi PCI karta PROBLEM s ODPAJANIM

Príspevok od používateľa matopd »

No takto som sa s tym este nestretol, vacsinou sa mi to tvari ze je connect ale v skutocnosti nieje. Problem som maval vacsinou, ked klient nepodporoval nejaku sluzbu zabezpecenia \napr. wpa\. Skus nezabezpecenu a uvidis, ci je to ono

Návrat na "Siete"