Duron 950

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Duron 950

Príspevok od používateľa Rector »

Zdravim mam ten procak na doske chaintech 7AIA5.Mozem menit FBS zo 100 na 115.(aj priamo jumperom na 133)Mam tam box.chladic.Ak tam dam 115 vysledna frekvencia by bola 1092 MHz.Teploty mam 39-42.Myslite ze by to zvladol tento procak aj bez lepsieho chladenia?Inac ramky mam 2*128pc133 ale bohvie aka je to znacka(volaco lacne,xi)Mozem este menit casovanie ramiek,su tam nejake moznosti:dynamic,turbo...Ma to cenu s nekvalitnymi ramkami?A moc sa nevyznam...ok :wink:
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

no vies tu ti nikto nepovie presne co je najlepsie pre tvoju zostavu, cize jedine co ti ostava je vyskusat a uvidis co to spravi a odporucam aj pretaktenu zostavu otestovat nejakym dobrym programkom napr ramky-everest cpu-hot cpu tester...
je ich vela tieto pouzivam ja...
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Ja som Duronika 1000 dal na 1200 (10x120) bez toho aby som spozoroval zvysenie teploty (max 40C). Asi 2 tyzdbe to slapalo uplne v pohode no neskor zacalo hadzat blue tabulky. Chipset mam chladeny aktivne,pri PCI slotoch pasivne takze s teplotou vsetko v pohode tak neviem kde je problem. Teraz bezi na default.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Marek napísal:Ja som Duronika 1000 dal na 1200 (10x120) bez toho aby som spozoroval zvysenie teploty (max 40C). Asi 2 tyzdbe to slapalo uplne v pohode no neskor zacalo hadzat blue tabulky. Chipset mam chladeny aktivne,pri PCI slotoch pasivne takze s teplotou vsetko v pohode tak neviem kde je problem. Teraz bezi na default.
mno asi mu trebalo zvysit napatie... ja mam Durona (jadro Spitfire) 700MHz na 900Mhz pri napati 1,8V (teploty teraz v lete cca 50°C)
Naposledy upravil/-a kOsTi v Po 11. Júl, 2005, 18:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no marek, ak mal ten duron max 40C tak to tam mas bud super vykonny chladic alebo by som skor povedal ze doska ti to ukazuje zla kedze cidlo je na doske a nie v jadre, takze realita je o 10-20C ina. A to mohlo byt aj problemom, a ak sa k tomu prida aj to ze ides bez zvysenej voltaze tak sa moc necudujem ze ti to pada. To iste plati aj pre Rectora, ak chces taktovat ten duron tak si zozen chladic s medenym jadrom taka klasika je SPEEZE OwlStream III za 350Sk
alebo nieco lepsie ako SPEEZE CooperEagle II za 600Sk.
Ale jednoznacne by to chcelo minimalne medene jadro chladica. A s tym 950MHz duronom budes mat strop niekde okolo 1200MHz.
A nezabudni si prepnut pamat na 100MHz aby ti sla tych 115MHz lebo ak jej nechas 133MHz a pridas tych 15MHz tak ti pojde na 148 a to by uz nemusela zvladat. uplne najlepsie by bolo keby si odomkol nasobic na procesore, je to velmi jednoduche a nastavil ho na 133MHz , napr 9*133=1200Mhz. To by uz stalo za to.

Ak ten komp mas v BA tak by som ti s tym moholo pomoct.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Ja mam jadro Morgan a tam uz je myslim teplotne cidlo v jadre ci nie?
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no to mozno je ale doska ti to nevyuziva, to sa stava aj pri modernejsich doskach nieto este pri takych starych ako mas ty. Ver tomu ze teplota 40C je idilka, ale realita je ovela krutejsia.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa Rector »

No je dost nafigu ze procak je zamknuty a doska nepodporuje zmenu nasobica.Pospajat mostiky by nebol problem ale horsie by ich bolo rozpojit.Na to si velmi netrufam.A mam malu skrinku,chladic sa mi skoro dotyka zdroja.vyssi chladic by mi tam asi nevosiel iba ak by som dal zdroj vonku.Komp mam doma,ale inac dik :wink: Skusim zvysit iba Fbs na tych 115 a uvidim.
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

ramky ti pustia aj casovanie 2:2:5:2
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa Rector »

Mozno aj ano ale ked k tomu este zvisim aj FBS,mno neviem-hovorim niesu znackove.

Návrat na "Procesory"