Problém s ASUS K8N

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
shark70
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 22. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Galanta

Problém s ASUS K8N

Príspevok od používateľa shark70 »

Problém mám v tom,že včera z ničoho nič sa PC restartoval,po asi hodine druhý krát a večer okolo 22:00 sa vypol úplne.Chcel som znova sputit,ale čierna obrazovka,zákl.doska bez pípnutia,vôbec sa nenaštartoval a ani do biosu som sa nedostal.Dnes som všetko rozobral,len 1xhdd+grafika+2xram zostali v kompe.baterku som tiež vybral na asi 10sec.Po zapnutí kompu 1xpípnutie,naskočil bios,nastavoval som dat. a čas a v tom 2xpípnutie.Po uložení nast.hodnot som restartoval a zas nič.Aj druhý krát som vybral baterku na 10sec.a po zapnutí naskočil bios,stlačil som F2 a komp sa rozbehal.Zatial ide,ale neviem čo znamená to 2x pípnutie.Manuál píše,že chyba obvodov detekce parity.Neviem čo to znamená.Podotýkam,že baterku som mal novú a ani s tým nenabehol bios,až na druhý pokus.Prosím poraďte.Ďík.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Problém s ASUS K8N

Príspevok od používateľa killswitch »

skus vybrat jednu ramku a odskusat najprv s jednou a potom s druhou.
popripade otestuj s memtestom.
Používateľov profilový obrázok
shark70
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 22. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Galanta

Re: Problém s ASUS K8N

Príspevok od používateľa shark70 »

Ram sú asi v pohode,sú relativne nové-KINGSTON 2x1GB.V kompe bežia už 4 mesiace.Asi pred pol rokom som mal podobný problém,začal sa reštartovať,neskoršie sa reštartoval furt dokola.Zavolal som jedného odborníka,čo vedel otestoval-hdd,ram,atď..Všetko v pohode,ale doporučil,že mám vymeniť dosku.Ja som kúpil novú,po príchode domov a zapnutí kompu bežal bez problémov asi dalšie 3 mesiace.Od tej doby sa reštartol tak 3-4 krát.Až na ten posledný prípad,keď som sa nedostal ani do biosu.Po výmene bat.som popisoval diania hore v príspevku.Od včera 18:00 komp beží v poriadku,zatial bez reštartu.Ale neviem čo znamená to 2x pípnutie zakl.dosky.Za rady ďík.

Návrat na "Základné dosky"