Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
darko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa darko »

caute. Mam jeden mensi problem. Vlastnim AP Ovislink WL-5420AP a asi 2r som ho nepouzival.
Teraz sa mi hodi no ked ho pripojim na PC pomocou LAN kvoli konfiguracii a flash noveho firmware tak mi sice napise ze cable pluggged no hned po 1 sekunde zasa cable unplugged. toto sa opakuje stale dokola :wallbash: plugged/unplugged/plugged/unplugged...
nedokazem naviazat s tymto AP spojenie pomocou LAN. Na googli som nic podobne nenasiel.
Obavam sa ze to bude nejaka HW chyba v tom AP. Skuste poradit co by som mal stym robit. Zaruka uz davno nieje.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2778
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa Jerry »

Skus AP resetovat tym cudlikom malym ... Ale reset rob pri zapnutom AP a drz ho minimalne 10 sekund ... Ovisliky sa nejako tazsie resetuju. Mam ich na sieti viac kusov, ale vsetky funguju spolahlivo. Kabel ktory tam pchas je krosovy, alebo normalny? Skus este dat iny kabel pre istotu aby si vedel ze kablom to nie je.
Používateľov profilový obrázok
darko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa darko »

kabel tam davam krosovy, ale malo by to byt jedno(pisu v manuale ze podporuje oba). Ten kabel je odskusany a skusal som uz aj ine kable. Restart nepomaha, stale plugged/unplugged. nejake dalsie rady/doporucenia?
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2778
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa Jerry »

Otvorit okno a prudkym naprahom ho zahodit co najdalej ... :) Ale nie ... A ako blika, ked ho zapojis? Led nejako inak blikaju, alebo ake led vlastne svietia?
Používateľov profilový obrázok
darko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa darko »

takze s Led je to po zapojeni takto:

power: svieti
status: svieti
LAN(Link, 100M, FDX): tieto 3 blikaju.
WAN(link, ready, active): nesvietia.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2778
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa Jerry »

Skus to zapojit na inom pc este ... Vyzera to secko v poriadku, ale pre istotu este skus na inom pc zapojit, ci sa to bude spravat rovnako ...
Používateľov profilový obrázok
darko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa darko »

skusal som to na booku aj na desktope. robi to to iste. Tie 3 kontrolky ako blikaju (LAN) tak ked svietia tak mi hodi ze kabel je pripojeny a ked zhasnu tak hodi kabel je odpojeney. a stale dokola.
Je na slovensku nejaky autorizovany servis ovislink?
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2778
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa Jerry »

Na slovensku nie je ... Cesi maju myslim zastupenie, ale neviem ci sa to oplati vobec najako riesit. Jazdene AP kupis v bazare do 500 sk ... Ale mozem ti dat jeden typ na opravu. Je to tento wlanshop v BA, ktory si opravuje podobne zariadenia sam a podla mna by to vedeli urcite opravit. Ak chodis do BA, tak sa zastav na Starej Vajnorskej a spytaj sa ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa newmi »

Toto si skusal?

http://internet.vprdeli.com/view.php?ci ... 2007012401" onclick="window.open(this.href);return false;
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa Cvacho »

newmi napísal:Toto si skusal?

http://internet.vprdeli.com/view.php?ci ... 2007012401" onclick="window.open(this.href);return false;
presne takymto sposobom sa mi podarilo opravit uz zopar Ovislinkov 5460, odporucam vyskusat navod (osobne som ho chcel tiez odporucit len som si nebol isty ci je podobny postup aj na 5420 resp. ci mozno pouzit ten isty bootloader + fw) :good:
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
darko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ovislink WL-5420AP Problem s pripojenim LAN.

Príspevok od používateľa darko »

To som skusal. CHyba je ze ja spojenie so zariadenim nedosiahnem. NO pre istotu skusim znova.

Návrat na "Siete"