MSI NX7950GT a jej chladenie

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

MSI NX7950GT a jej chladenie

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Ahoj majstri.

Budeme sa baviť o :
http://www.hardinfo.dk/art/site/pic/vid ... /front.jpg

Mám otázočku ohladom tejto grafickej karty. Všimnite si jej špeciálne chladenie ktoré pozostáva len z bloku na GPU a heatpipe na zadnú stranu kde je rebrovanie po celej dĺžke karty. Zaujímali by ma dve veci =).

1.Ako je to u tejto karty s chladením, najma teraz v lete nakoľko rozmýšlam o jej kúpe (nechcem artefatky a 105 stupnov pri default taktoch)

2.Čo sa týka výkonu, vždy keď išlo o pasívne chladenú kartu čo som sa doposial stretol tak tam bola vymyslená nejaká finta ako polovičná veľkosť zbernice, podtaktovaný čip a skrátka nedosahovala výkonu svojich rovesníkov s aktívom. Neviem takmer nič o MSI 7950GT tak ak by niekto vedeľ ďakujem za objasnenie =)

Posledná vec - Ako je na tom s výkonom oproti mojej ASUS EN7600GT? Zakúpil som nový monitor a prešiel som z 1024x768 na 1280x1024 prípadne vyššie, a zaujíma ma či bude výkon postačovať, pre porovnanie Call of Juarez, COD4, FEAR , DOOM3 , STALKER všetko v pohode na 7600GT v 1024x768

Ohladom googlenia, googlil som ale na moje konkrétne otázky pán google nestačí, tak dúfam že sa tu niečo dozvieme ;)

Ďakujem pekne za prečítanie a za prípadné príspevky.
Používateľov profilový obrázok
RS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: KOSICE, Tahanovce (sidl.)

Re: MSI NX7950GT a jej chladenie

Príspevok od používateľa RS »

presne tato karta mi piekla v default taktoch 98 C pri plnej zatazi a to mam dobre poriesene chladenie v skrinke, nic nezhorelo :cool:
NTB: asus eeepc 1000H white, atom inside
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Re: MSI NX7950GT a jej chladenie

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

No práve to :( ... to ma odrádza. Nechcem robiť do nej žiadne zásahy, ani prikupovať AC neviem čo, toto som chcel vedieť. Bude náhodou v byte namiesto 24stupňov 28 v lete a hneď sa začne vypínať pri 105 a bude :x

Dokázali by ste odpovedať aj na daľšie otázky ?
Používateľov profilový obrázok
RS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: KOSICE, Tahanovce (sidl.)

Re: MSI NX7950GT a jej chladenie

Príspevok od používateľa RS »

vykon ma slusny a na vyssiom rozliseni ti pojde urcite este lepsie ako stara 7600gt na nizsiom, dopln jeden 12 cm fan alebo aj zo spodu a bude to ok
NTB: asus eeepc 1000H white, atom inside

Návrat na "Grafické karty"