Eheim HPPS 12V

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa Trubka »

Kupil som tuto pumpu http://tntrade.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=11494" onclick="window.open(this.href);return false; , ale dostal som k nej len jeden fitting na hornu stranu, druhy nemam a nejde tam dat Viscool fitting 12mm ajked ma mat priemer G1/4a do pumpy ma pasovat. Ale neni tomu tak. Da sa od Gaba zohnat fitting s takym rozmerom a doviezt do BA?
Alebo je este moznost kupit aj expanzku http://tntrade.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=12368" onclick="window.open(this.href);return false;, ktora uz fitting obsahuje. Mam uz reseratora a tak mi dalsia nadoba pride ako nezmysel, ale ak by som chcel druhy okruh musi mat aj expanzku?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa GABO »

Vidím, že odborníci neupozornili, že na tú pumpu treba dokupovať vstupné a výstupné adaptéry - teda redukcie kde ti už tie šrúbenia s 1/4 pôjdu nainštalovať. Takže potrebuješ toto:

http://www.tichepc.sk/produkt/Vstupny-a ... -1092.html" onclick="window.open(this.href);return false; na vstup !!
http://www.tichepc.sk/produkt/Vystupny- ... -1093.html" onclick="window.open(this.href);return false; na výstup !!

Na tieto adaptéry si už potom môžeš nahodiť akékoľvek šrúbenie s 1/4 závitom.

Stačilo inak napísať, ja viem, že cena láka ale vodné chladenie je tak trošku veda, predať vie každý aj moja mama, ale tak poradiť už nie. Mohol si pobrať pumpu aj adaptéry za dobrú cenu...maily máme aj dohodnúť sa dá.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa Trubka »

To ne ja som vyberal, ja som chcel len nejake drobnosti a tatko uvidel tu pumpu a povedal ze je zaujimava, a uz bola v kosiku. S tou nadobou je to ako? Tak si asi objednam nejake dalsie "drobnosti" od teba aj s tym adapterom, ale jeden fitting uz tam je - ten smerom hore.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa GABO »

Ta Expanzka je nevhodná, je lepšie kúpiť expu zvlášť. Čo sa týka šrúbení tak :

Ten čo tam máš je výstup a ten po aplikácii adaptéra nepoužiješ pretože nemá 1/4 rozteč. Ty proste po aplikácii oboch adaptérov potrebuješ dva nové šrúbenia so závitom 1/4 na 10/8 alebo 11/8 alebo 12mm podľa toho aké máš hadice v systéme vodného chladenia.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa palee »

kebyže som na Tvojom mieste, tak by som tú pumpu vrátil, ak sa dá (neviem, ako ste ju kupovali) a vzal od Gaba k tým drobnostiam ešte nejakého Lainga s normálnymi fitingami, s minimálne dvojnásobným výkonom a hlavne bez tých redukcií, ktoré pravdepodobne ešte viac zvyšujú odpor v okruhu, znižujú prietok, výkon pumpy a vlastne celého systému :rolleyes:

a tú expu si kúp inú, ako radí Gabo :)
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa Trubka »

Ale chcel by som vediet ci je expanzka potrebna v okruhu, alebo ci sa aj bez nej zaobidem?
A este som si letmo vsimol radiator http://www.tichepc.sk/produkt/Black-ICE ... -2031.html" onclick="window.open(this.href);return false; za prijatelnu cenu. Je dobry? A aky je rozdiel medzi nim a http://www.tichepc.sk/produkt/Black-ICE ... -2018.html" onclick="window.open(this.href);return false; tymto drahsim? Vsimol som si len vahu ale nic ine. Asi ten drahsi je vykonnejsi, ale stoji za to?
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa A2C »

Takto expanzná nádoba je nutná pre odvzdušnenie systému a dopĺňanie kvapaliny + pre kontrolu stavu množstva
Radiator: Lite je tenký radiátor vhodný na použitie ventilátorov s malým prietokom teda skôr na zostavy ladené do ticha pretože si každý vetráky reguluje aby mu vyhovovali tichosťou ale potom strácajú prietok
ten druhý je klasika hrubší a aj lepší ale pre vetráky s vyšším prietokom + prúdenie vzduchu bude robiť väčší hluk

osobne zdielam rovnaký názor ako kolegovia tá pumpa nepatrí k najlepším osobne by som išiel síce do Laing D5 ale ten je už trocha inde
takže potom ten Laing s tým topom je skvelá voľba
nato ale musíš skúsiť vrátiť to čerpadlo ;)
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa GABO »

Tak ako píše A2C.

Ak Expanzku tak skús vybrať tieto:

1. http://www.tichepc.sk/produkt/Cape-Cool ... -2436.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://www.tichepc.sk/produkt/Cape-Cool ... -2437.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ideálne by ale bolo kúpiť pumpu Laing s topom a zároveň expanzkou od XSPC:

Obrázok

Táto kombinácia je čo sa týka tlaku a prietoku jedno z NAJ riešení. Problémom je ale nedostupnosť a nespoľahlivosť distribútora XSPC v EU.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa palee »

A2C napísal:Radiator: Lite je tenký radiátor vhodný na použitie ventilátorov s malým prietokom teda skôr na zostavy ladené do ticha pretože si každý vetráky reguluje aby mu vyhovovali tichosťou ale potom strácajú prietok
ten druhý je klasika hrubší a aj lepší ale pre vetráky s vyšším prietokom + prúdenie vzduchu bude robiť väčší hluk
oba radiátory majú rovnakú hrúbku, cca. 30 mm :rolleyes: ... "klasika hrubší" je okolo cca. 50 mm a tam je potreba použiť fany na vyšších otáčkach pre efektivitu a tým je aj hlučnosť relatívne väčšia...

Trubka: tu nájdeš niečo o radiátoroch - Radiátory - Čo máme na výber?
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa s10 »

K expanzke staci ti aj ta mensia ta 10-ka, je tam iba na rychlejsie zavodnenie a aj odvzdusnenie(zbavenie sa tych malickych bubliniek), voda sa z okruhu neodparuje(troska hej cez hadicky) takze velka expa nieje potrebna. Stretol som sa z nazorom ze velka expa je lepsia lebo nemusite tak casto dolievat vodu :rolleyes:
Sam som praktizoval okruh bez expy mal som tvz. fillport (pouzil som T konektor a hadicku), avsak kym som tam dolial setku vodu a uplne ho odvzdusnil...uz nikdy viac.
A co sa tyka pumpy ak sa bude dat vymenit urcite ber tu spominane Laing, su mensie odpada problem z redukciou a su ovela vykonnnejsie.
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa Trubka »

No vsak ten laing PRO ma mensi prietok ako moja pumpa a ULTRA je podla mna moc draha. Maju akurat vacsi vytlak, ale to mi je naprd, pretoze do 4m vodu dostat nepotrebujem. To cerpadlo nemusi podavat super naj vykon, pretoze bude na take domace pokusy s vyrobenym okruhom a blokmi, aleebo ho vymenim do Reseratora za to povodne. Len neviem ci sa bude dat to s Reseratora 1V2 pouzit, alebo sa bude muset upravit, lebo myslim ze je ponorne ci ako sa to vola a neviem teda ako ho do okruhu zakomponujem. Popripade si expanzku mozem vyrobit, pretoze mam dost plexiskla. Neviem cim to mozem potom zlepit, moze byt silikon? A este ci nahodou neviete kde zohnat meď a hlinik vhodnu na vyrobu WB, lebo ma zacalo bavit hrat sa z frezkou.
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa 0Ro! »

no to co si ty oznacil ako naprd, je velmi dolezitou vlastnostou pumpy...chcel by som vidiet ako si pumpa s prietokom 1000l a vytlakom 1m poradi s 2-ma radiatormi, restriktivnym blokom ako Fuzion resp. WB1 a este nejakymi blokmi na NB, SB, VGA...voda by v okruhu asi stala :laugh:

laing mozem ako spokojny zakaznik len odporucat...
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa Trubka »

Aha, lenze neni to dost tych 1.6m? Pretoze ja mam blok na CPU NB a GPU (vsetky su zalman: WB4 plus, GWB3 a NWB1) a ta zalman pumpa to stiha super. Chcel by som si vyrobit naky na mofsety, pripadne ten radiator Black Ice 360 lite aky mas aj ty a ako expanzku Reseratora vezu. Myslim si ze to ta pumpa musi zvladnut luxusne.
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa jergus »

Ja ti napisem z vlastnej skusenosti. Robil som vodny blok na objednavku pre A2C a jeho eheim si s tym blokom ani len neprdol. Potom som blok zapojil ja do okruhu s dalsimi 4mi blokmi, pustil laing d5 vario na 4tom stupni a voda doslova striekala cez hadice. Ja som hned na zaciatku ked som skladal vodnika zainvestoval do poriadnej pumpy a asi 50x som si uz odfukol ze tie peniaze som nevyhodil zbytocne.
A este jedna vec ma napadla. Ak mas reseratora, expanzna nadoba ti je naprt, nepotrebujes ju.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Eheim HPPS 12V

Príspevok od používateľa Trubka »

Expu som chcel do druheho okruhu

Návrat na "Vodné chladenie"