Napad so zdrojom

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
MarkyMark42
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: J.Bodona 8/30 Rim.Sobota

Napad so zdrojom

Príspevok od používateľa MarkyMark42 »

Ludia tak ma napadlo co by sa stalo keby som do PC dal dva zdroje,jeden by napaj maticnu dosku a druhy mechaniky,zapojil by som to tak ze PS ON by som cez rele uzemnil a tak by som zopol druhy zdroj,ozaj ten sekundarny zdroj by som dal pod mechaniky 5,25" ked mate miesto na styri a mate len dve miesta zaplnene tak je to super presne to vyda na milimeter...
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

no, tato myslienka nie je nova a uz sa o to zopar ludi pokusalo...
...jediny problem je v tom, ze tie zdroje musia nabehnut v rovnakom momente a musia mat spojene zeme (GND), inak ti to moze odpalit komponenty...
...a este tu moze nastat problem s rozdielnymi napatiami na jednotlivych kabloch, ale to je len spekulacia...

...lepsie ako toto je kupit si poriadny vykonny zdroj...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
MarkyMark42
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: J.Bodona 8/30 Rim.Sobota

Príspevok od používateľa MarkyMark42 »

no hej ale je to riadna peka ked mas doma jeden 350wattovy a jeden 300wattovy zdroj ...a este nejake AT ale tie nestoja za zmienku...Mam ich asi 15...hej ale keby som PS ON spojil do jedneho nenabehly by naraz a preco potrebuju nabehnut naraz?
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

lebo tam mas +5V, +12V a este to vsetko ostatne a ta elektronika na diskoch, alebo na MB by sa nemusela tesit keby bola zem pripojena, niektore z tych napati by este neslo a uz by tam zacali srsat data...
...alebo by sa nemusel tesit jeden zo zdrojov keby bol uz druhy nabehnuty a zacal mu tam tiez nieco tlacit...

...ale veD vyskusaj...na nete je po fórach viacero chlapikov co tvrdia ze im to ide bez problemov, ale je to na kazdom ci im uveri a bude riskovat svoj pocitac alebo nie...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

MarkyMark42 napísal:Ludia tak ma napadlo co by sa stalo keby som do PC dal dva zdroje,jeden by napaj maticnu dosku a druhy mechaniky,zapojil by som to tak ze PS ON by som cez rele uzemnil a tak by som zopol druhy zdroj,ozaj ten sekundarny zdroj by som dal pod mechaniky 5,25" ked mate miesto na styri a mate len dve miesta zaplnene tak je to super presne to vyda na milimeter...
Tu je celkom zaujimavy navod ako na to ... ale je okolo toho trochu viac prace ako si mozno myslis ---> http://www.burningissues.net/how_to/power/psu.htm
Používateľov profilový obrázok
MarkyMark42
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: J.Bodona 8/30 Rim.Sobota

Príspevok od používateľa MarkyMark42 »

sa mi to zda alebo ten typek na tom odkaze ma 6 mechanik 5,25" boha ale ten adapter riadne vypada tak take daco by som si do pc nedal ved je to spatne a lamerske...
Používateľov profilový obrázok
PeqpeK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: St 23. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Turá, BA (23)

Príspevok od používateľa PeqpeK »

MarkyMark42 napísal:sa mi to zda alebo ten typek na tom odkaze ma 6 mechanik 5,25" boha ale ten adapter riadne vypada tak take daco by som si do pc nedal ved je to spatne a lamerske...
co je na tom spatne?ved to sa da pekne oflexovat, pripadne dat na to buzirku atd... nevidim na tom nic zle
P5N-E SLI, E6400@3GHz 1,3V, 2x2GB DDR2, GTS250 1GB, BlueStormII 500, case, ventilatory, spina a ine drobnosti
Používateľov profilový obrázok
MarkyMark42
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: J.Bodona 8/30 Rim.Sobota

Príspevok od používateľa MarkyMark42 »

Heeeeeeeeeeej Genius a kde zozenies flexo?lebo ja ho zhanam uz asi pol roka a nikde nic...tak co a dalsie kable do case ja som to mienil napojit jeden na druhy (dovnutra)PS:nabojim sa otvarat Zdroje...
Používateľov profilový obrázok
PeqpeK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: St 23. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Turá, BA (23)

Príspevok od používateľa PeqpeK »

no kedysi som to videl na nejakej auto-tuningovej stranke, ale nevola sa to flexo-je to daka ochrana kablov alebo take daco :wink:
a ked nie flexo tak si zozen buzirku a mas to :)

EDIT: nasiel som, dokonca sa to aj vola flexo http://www.auto-moto-shop.sk/flexo.htm vela zdaru :wink:
P5N-E SLI, E6400@3GHz 1,3V, 2x2GB DDR2, GTS250 1GB, BlueStormII 500, case, ventilatory, spina a ine drobnosti
Používateľov profilový obrázok
Mino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: St 10. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Trenèín

Príspevok od používateľa Mino »

Moj nazor na vec: Vyssia hlucnost, vyssia teplota, problem s priestorom a zo spravnym zapojenim.
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

ja to tak isty cas pouzival ATX 200W napajal grafaren,dosku a cpu a mexaniky,wetraky AT zdroj,,
Používateľov profilový obrázok
Marko5211
Ban
Ban
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Št 14. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Rim.Sobota

Príspevok od používateľa Marko5211 »

akoze ludia tu sa mi zda ze kolega ma pravdu ale mam napad ...co keby dal na ATX zdroji2 PG rele na zem a kontakty pripojil na prerusene PG ku MB a MB by sa nespustila doftedy dokedy by nenabehol 1. a2. zdroj a kedze druhy nabehne jednoznacne ako druhy tak by to slo,som rozmyslalze ked nabehne 1. zdroj ten zopne rele a uzemni PS ON zdroja dva,a je tam ochranny obvod co som popisal vyssie co poviete?

Návrat na "Hardware všeobecne"