datove centrum

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
dream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

datove centrum

Príspevok od používateľa dream »

mozno je to smiesna otazka ale neni premna tak nerealna.kolko by ma vyslo neake male datove centrum.viete aby som mohol ponukat niekomu hosting alebo serverhousing.nechistam sa ponukat neake sluzby chcem to pre svoje osobne ucely ktore bez toho nepojdu.tak kolko mil. to bude? :-)
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa kajfun »

don't get me started...

ked chces nieco postavit pre seba aby to bolo naozaj DATOVE CENTRUM a nie kumbal pre upratovacky, rataj dvadsat milionov. Budova, vzduchotechnika, ups, generator, zvysena podlaha, physical security, surveillance, poziarne veci, redundantna optika, sietova infrastruktura [redundatne junipery/cisca/hocico ine], proste dvadsat mega a to je hodne mala budova. Vlastne... kumbal pre upratovacky.

zabudni na to, co si maly? DC je business pre ine firmy a nie pre -nastrocnych jednotlivcov. Keby si len trosicku mal predstavu o tom co to obnasa tak sa tu nemusis pytat otazku "kolko penazi bude treba" a uz vobec sa ju nemusis pytat tu. Najdi si nejaky server housing za 1000,- mesacne na policke "vzadu v kancelarii v kumbale" a mas to ;)

PS: nerad zniem tak ako vela krat zniem, kokos ale ked chlapci vy sa pytate take veci doprdele... jak keby som ja zayebal ze "chcem konkurovat slovenskemu plynarenskemu v distribucii plynu, kolko potrebujem penazi?" pripadne "kolko penazi potrebujem aby som si vybudoval vlastnu atomovu elektraren?"
Používateľov profilový obrázok
dream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa dream »

takze neviem odkial si si vycucal ze som nastrocny.dalej.neviem odkial mas ze nato nemam.ja nepracujem ako predavac vies.som podnikatel.otazka 20 milionov su 3 AS 4 roky kym ich nadobudnem takze len to som chcel.overujte si tu ludia co pisete neraz som zazrel na tomto fore podobne pripady.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa kajfun »

dream, ako rozhladenemu a veleuspesnemu podnikatelovi s rocnym ziskom 5 milionov sa ti trosiiiicku cudujem ze rozmyslas nad business modelom prevadzkovania datacentra...

pod so mnou do pozemkov - dnes dame 10 mega, o dva roky mame patdesiat. To je daleko lepsi model ako datacentra... pripadne viem vybavit v petrzalke pozemok na stavbu 14 poschodoveho panelaku - to je mnohonasobne vyssi zisk ako DC za podstatne kratsi cas. Co povies, cica?

PS: z pozemkov viem okamzite kupit 25000m2 "takmer v Bratislave" plus az do 220ha v lokalite ktora sa uz rozbehla. Mas zaujem??
Používateľov profilový obrázok
dream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa dream »

lenze ja sa nechistam natom zarabat pisal som ze je to pre moje osobne ucely neni som pazravy staci mi moj terajsy zarobok :-) .a keby mam us rozmyslat nad lukrativnim napadom tak urcite by nesuvisel s datovim centrom.a naco mi je preseba datove centrum?clovek nikdy nevie :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa Archon »

A čo by si vlastne chcel v tom datovom centre ?

Lebo tak niečo lacne sa da spraviť ako „domaci server“ Opticke pripojenie 50/100Mbps (DL/UPL) s verejnou IP , a k tomu daky normalny PC , kde by bol Linux/Windows server , a na tom takysto možeš mať WEB/FTP/MAIL server , a ine .


... Ale čo to tu ja hovorim , take hlupe riešenie pre chudobnych ...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa kajfun »

pocuvaj ty "terajsy" zarobok ktory ti "us" staci :) hrubo pochybujem ze clovek s tvojou gramatikou zarobi radovo 5mega rocne [take cisla su vacsinou vyhradene yntelygentim ludom] a zaroven ze veleuspesny podnikatel ktory ZARABA A OTACA PENIAZE, KTORY IM ROZUMIE A MA PRE NE CIT, ze by odmietol ponuku takmer bezpracne zarobit obrovsky balik penazi. Hrubo pochybujem ze akykolvek podnikatel ktory by mal moznost zarobit na pozemkoch - co je BEZRIZIKOVA ZALEZITOST - ze by takuto moznost odmietol ale ty ju zvrhnes zo stola absolutne hned bez akehokolvek rozmyslania pripadne zistovania detailov ze co a ako. Kazdy by do toho isiel...

Inak pozri sa ako vyzeraju prispevky niektorych ludi na tomto fore a potom si ich porovnaj s niektorymi inymi prispevkami...

... a tymto je pre mna tema uzavreta, zarabaj si milionov a miliard kolko len chces, postav si datacentier kolko chces a nezabudni sa potom zobudit.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa Scorp »

dream napísal:viete aby som mohol ponukat niekomu hosting alebo serverhousing.
dream napísal:nechistam sa ponukat neake sluzby chcem to pre svoje osobne ucely ktore bez toho nepojdu.
Trepeme, či len nevieme čo chceme?
Webhosting u nás môže mať každý s IQ nad 80 a počítačom, čo má viac ako 40GB disk, potom to tu aj tak vyzerá... netreba k tomu dátové centrum... aj serverhousing sa dá bez toho a všetkých problémov okolo... dokonca sa v ČR nedávno predávala jedna zabehnutá firma

osobné účely... rozmýšľam, načo niekomu bude studená miestnosť bez okien, plná kovových skriniek
keď vezmem do úvahy, že dotyčný zarába státisíce mesačne, súdiac podľa pravopisu je zo zahraničia a nie je predavač, nevychádza mi absolútne nič
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
dream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa dream »

kajfun ja mozem gramatiku vies co.vies mas zahmlene predstavy.ty si myslis ze podnikatel moze byt len clovek z vysoko skolskym vzdelanim?vies ked mas napads nieco rozbehnut a ludi ktori do toho pojdu a projekt sa podari nato netreba vysokoskolsky mozog ale uplne prosteho cloveka zo snahou.ty si len nestem urazat chudak.nebudem sa pustat do nicoho s clovekom ktoreho nepoznam a mam onom mienku ze sa nevie spravat a mysli ze je najmudrejsy na svete.vo viacerich temach na fore si robil zo seba idiota.myslis si ze vsetko vies.ked chce mat nekto datove centrum tak ta nemusi zaujimat moj plat naco to stem a us vobec ne aby si ma volal do nejakych projektov stebou.tato vec nebude moc lukrativna nestaraj sa ze to mi bude nanic proste to chcem pital som sa na cenu a nie na tvoje dementne reci.od zakomplexovanich chudakov nepotrebujem radu ty dement.
Používateľov profilový obrázok
dream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa dream »

Scorp sudiac podla tvojho vykladu si rovnako sprosty ako kajfun.naco vam to je?ja som sa nepital naco mi to bude ja viem naco...nestarajte s do mojho pravopisu.zatoze vas v skole a doma ucili ze bohaty clovek moze byt len ten co sa uci slovencinu...a je slusny...prosim spametajte sa.mate predstavu o zivote a podnikani jak moj 8 rocny sinovec.kolko mate vlastne rokov ked ste pozrali vsetku mudrost sveta.Archon aspon jeden clovek ktory ma pochopil.takyto clovek pojde v zivote dalej kdesto vy zostanete stat a kukat sa jak to robite teraz.Archon bolo to trocha ironicke ale ajtak dakujem
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: datove centrum

Príspevok od používateľa kOsTi »

Myslim ze stacilo... cisto flame tema.

LOCK

Návrat na "Siete"