wifi pod linuxom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
bledos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Pi 07. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

wifi pod linuxom

Príspevok od používateľa bledos »

Zdravim vazeny, mam jeden delikatny problem s wifinou.

Takze zhruba opis problemu:

Mam PCI wifi kartu a mam dva operacne systemy - winXP a linux( SuSe 11). Ked dam bootovat windows ide vsetko v pohode, wifina nabehne a automaticky sa pripoji na dostupnu wifi siet, signal je viac-menej stabilny a v pohode dava takych cca 500 Kb/s prenosovu rychlost.
Problem nastava ked sa nabootujem do linuxu. Stiahol som si ovladace madwifi, ktore na forach odporucali pre moju wifinu, nainstaloval som ich a po restarte sa wifina rozbehla. Vsetko slo OK. Stiahol som nasledovne vsetky updaty na linux a vsetko som nainstaloval. Po restarte tiez vsetko pekne slo. Isiel som spat s kludnym vedomim, ze som konecne rozbehal wifi aj na linuxe. Rano vstanem zapnem linux a cuduj sa svete wifi sa nedokazala napojit.
Skusal som menit nejake nastavenia ale nic nepomaha. Network manager aj detekuje wifi siet, dokonca signalizuje aj silu signalu ale akonahle sa chcem nanu napojit tak to nejde. Neviem mam tusenie, ze je nieco s DCHP a nevie prevziat IP adresu alebo take nieco... Nemate niekto podobne skusenosti, dakujem...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: wifi pod linuxom

Príspevok od používateľa galen »

mam podobny problem, ale to sa tyka vseobecne winXP a WiFi

niektore wifi sietove karty, ktorym ovladace boli primarne stavane na visty, a potom boli uplacane radobyovladace, aby slapali pod winXP, sa chovaju pod XPckami velmi nevhodne

raz idu, raz nejdu. Jakkeby to zalezalo od pocasia, alebo od toho, ako si sadnes na stolicku. Nepomoze vypnut zapnut, nepomoze reboot, nepomoze zahrkat ... nic ... absolutne nahodny jav ...

(ja mam v praci bezne pripojenie cez wifi, niekedy sa mi notebook chyti, inokedy nie ... ale v kazdom pripade uz som si vytiahol LAN kabel az na stol, aby ekd sa nechyti, som nerozbil nejake veci)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
popo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 847
Dátum registrácie: Po 21. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: wifi pod linuxom

Príspevok od používateľa popo »

bledos napísal:Zdravim vazeny, mam jeden delikatny problem s wifinou.

Takze zhruba opis problemu:

Mam PCI wifi kartu a mam dva operacne systemy - winXP a linux( SuSe 11). Ked dam bootovat windows ide vsetko v pohode, wifina nabehne a automaticky sa pripoji na dostupnu wifi siet, signal je viac-menej stabilny a v pohode dava takych cca 500 Kb/s prenosovu rychlost.
Problem nastava ked sa nabootujem do linuxu. Stiahol som si ovladace madwifi, ktore na forach odporucali pre moju wifinu, nainstaloval som ich a po restarte sa wifina rozbehla. Vsetko slo OK. Stiahol som nasledovne vsetky updaty na linux a vsetko som nainstaloval. Po restarte tiez vsetko pekne slo. Isiel som spat s kludnym vedomim, ze som konecne rozbehal wifi aj na linuxe. Rano vstanem zapnem linux a cuduj sa svete wifi sa nedokazala napojit.
Skusal som menit nejake nastavenia ale nic nepomaha. Network manager aj detekuje wifi siet, dokonca signalizuje aj silu signalu ale akonahle sa chcem nanu napojit tak to nejde. Neviem mam tusenie, ze je nieco s DCHP a nevie prevziat IP adresu alebo take nieco... Nemate niekto podobne skusenosti, dakujem...
uuuha no mam ubuntu hardyho ale ani s gustym som sa na booku a ani na integrovanej wifi na MB (pripojena cez USB) s takym nestretol

Návrat na "Siete"