Ako odhlučniť CPU

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
hal_sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 18. Júl, 2008, 22:53

Ako odhlučniť CPU

Príspevok od používateľa hal_sk »

Zdravím.
Mám CPU C2D E6550 s inteláckym pasívom a ventilátorom. V poslednej dobe však veľmi hučí a už je to o nervy (hlavne ak je noc a všade okolo ticho, alebo keď dám na noc niečo sťahovať a nemôžem ani zaspať :D ). Rozmýšľal som o riešení pomocou Noctua NH-U12P, ale neviem či sa tá investícia vyplatí, lebo sa mi jedná len o zníženie hlučnosti a taktovať neplánujem. Navrhnite, nejaké riešenie. Prípadne si dám aj tú Noctua NH-U12P. Vďaka.

http://www.2001.genezis.eu/_scr/pc01.jpg
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 719
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Ako odhlučniť CPU

Príspevok od používateľa dodiken »

Podla mna sa ti neoplati tolko investovat, pokial naozaj nebudes taktovat.
Ja som tiez dlho vahal cim nahradim box chladic na svojom X24400.
Myslel som ze budem taktovat, ale kedze nepouzivam PC na nejake narocne programy, skoro ani na hry, tak som sa rozhodol pre Freezera 64.
Ak Ti doska vie regulovat napatie tak to budes mat podla mna o dost tichsie ako box.
Mne ho pusta doska do tych 1200-1300ot/min v zatazi a to je dostatocne tiche.
Ale najprv zisti ci ozaj pocut len CPU fan, lebo ked ho stisis, tak zacnes pocut to ostatne.
Freezer 7 pro za 500, by ti podla mna stacil, ale od tych 1500ot/min uz pocut aj ten.

Neviem ci Ti ta Noctua vojde do tej skrinky a ak naozaj nebudes taktovat, tak bude asi zbytocna.

Ja som s Freezerom spokojny, ale ak Ti ho bude doska pustat na viac ako 1400ot tak ho budes pocut.
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Ako odhlučniť CPU

Príspevok od používateľa charonme »

freezer staci, ale treba vyregulovat vsetky ventilatory v skrini aby zbytocne nesli naplno vtedy ked nemusia a over si ci sa ti CPU podtaktovava a podvoltovava ked sa nepouziva (na stahovanie v noci ti staci uplne minimalny vykon)

kazdopadne ked stisis ventilatory (vratane zdroja) tak ti zacnu v noci vadit harddisky ;)
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
JAnci3D
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 26. Júl, 2008, 11:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako odhlučniť CPU

Príspevok od používateľa JAnci3D »

no tak ja mám tento chladič ale ešte trošku vytunený tak že mám 2 12" ventilátory jeden z predu a jeden zo zadu . kúpil som to od kamaráta takže trošku lacnejšie . . . hluk by som povedal že nieje žiadny a mám vytaktovanú E4300 z 1,8Ghz na 3,15Ghz (neprídaval som napätie takže viac som nedával) a chladič to pri prakticky žiadnom hluku chladí pri max záťaži na 45°C . . ak máť také C2D tak je škoda ho nevytaktovať . . je to drahé ale maximálne tiché riešenie
NB: HP ProBook 6470b + Docking + Samsung EX2220 22"

Phone: Apple iPhone 4S 64GB white + Nokia Asha 300

Tablet: Apple iPad mini 16GB black

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"