Teplota Q9300

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Perun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 18:18

Teplota Q9300

Príspevok od používateľa Perun »

Zdravim, hladal som tu odpoved ale akosi mi hapruje vyhladavanie na tejto stranke...

Aka by mala byt teplota CPU v idle stave s tovarenskym taktom a zakladnym chladicom?

Ide o procesor Intel Core 2 Quad Q9300 a ake teploty max. by mal mat tento CPU v idle a v plnom loade?

Ake by som mal dosiahnut teploty ak na neho namontujem cooler SCYTHE Ninja mini 12x Heatpipe?

Vopred dakujem :-)
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa Gudas »

Skús to inak - aké máš teraz teploty?
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Perun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 18:18

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa Perun »

Akurat som vymenil chladic za tu ninju a mam nejakych 52°C v idle stave a po 20 minutach 100% loadu programom orthos som mal max teplotu 63°C
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa pEpinko »

Neviem sice aky je chladic ninja mini, ale podla nazvu to nejaky extremny model nebude. Takze podla mna to mas v pohode. Este cez co pozeras teploty?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tu Ninju Mini mas pasivne alebo s ventilatorom ? Ak pasivne, tak je to ok. Ak s ventilatorom, tak je to trosicku vela.
Perun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 18:18

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa Perun »

To pEpinko: myslim si ze je to dost slusny chladic....a teploty pozeram cez Core Temp, PC Wizard 2008 a Everest Corporate Edition (vsetky ukazuju uplne totozne hodnoty)

To faugusztin: ta ninja je s ventilatorom...akurat neviem ci nemoze byt problem v tom ze nemam fany na case ale iba otvory....ibaze kamos mi vravel ze na case mi fany netreba

a teda este raz...ake teploty su este v norme aby sa cpu neopotreboval popripade nezhorel
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa PatrikL »

Perun napísal:ibaze kamos mi vravel ze na case mi fany netreba
Ventilátory v case sú potrebné. Veľmi. Prúdenie vzduchu ochladzuje všetky komponenty, či už je to HDD (ten je veľa krát potrebné chladiť) alebo procesor.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa faugusztin »

Perun napísal:To faugusztin: ta ninja je s ventilatorom...akurat neviem ci nemoze byt problem v tom ze nemam fany na case ale iba otvory....ibaze kamos mi vravel ze na case mi fany netreba
Jasne, nabuduce never kazdej blbosti, ktoru tvoj kamos vyhlasi.
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa pEpinko »

Perun napísal:To pEpinko: myslim si ze je to dost slusny chladic....a teploty pozeram cez Core Temp, PC Wizard 2008 a Everest Corporate Edition (vsetky ukazuju uplne totozne hodnoty)
Urcite je to fajn chladic, ja som skor tak zartoval. :) Pozri to cez Real Temp, ten ti asi ukaze o 10C menej (ako mne). Co moze byt viac pravda ako to co ukazuje Core Temp... Vsimal by som si hlavne distance to TjMax. Inac ja mam s Noctua NH-U12P v idle tak 42 a burne 54 az 57 (podla toho aka teplota je v izbe). Tiez sa mi to zda trochu moc, ale s boxom je to horsie a hlavne hlucnejsie, tak to moc neriesim.
Perun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 18:18

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa Perun »

Ten real temp mi ozaj ukazuje teploty o 10°C menej...teraz som mimo....ktore su akoze spravne???.....a distance to tj max mam nad 50....tj max je akoze max teplota ktoru cpu znese alebo max teplota nad ktoru by ist nemal.....a skusim este raz...mohol by mi niekto napisat aka je max teplota ktoru by som mal mat na mojom cpu tak aby sa moc neopotreboval? diks
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa pEpinko »

Myslim ze presne ti to nepoviem nikto. Ak je tam distance to TjMax vyssia ako 40 tak je to myslim v poriadku. Totiz ak si dobre pametam tak tieto teploty sa pre kazdy procesor (jadro) nastavuju zvlast, teda ak bude vzdialenost k nim dost velka tak je to v poriadku, ale plati cim mensia teplota tym lepsie.
Perun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 18:18

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa Perun »

takze ak bereme ze ta vyssia teplota z Core temp a ostatnych programov je spravna tak je mojich 52-55°C idle a 65°C burn v pohode?
rozhodol som sa pre kupu dvoch fanov do case :-) snad to potom pojde nizsie
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa pEpinko »

Podla mna to zle nieje, ale nech sa radsej vyjadria aj ostatny. A tymi pridavnymi fanami sa to podla mna zlepsi.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa PatrikL »

Teplotu toho procesora neviem posúdiť, ale dôležité je, že v skrinke bez fanov môžu trpieť aj iné komponenty...
Perun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 18:18

Re: Teplota Q9300

Príspevok od používateľa Perun »

tie fany tam coskoro budu aj ked ine komponenty maju relativne dobre teploty

Návrat na "Procesory"