Tvorba grafiky

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
redered
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 601
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa redered »

neviete nejaky program na tvorbu grafiky napr. avaratov
potreboval by som nieco take nech to aj tienuje a ma to vela moznosti a hlavne lahke ovladanie
PC 1 - MB: MSI P67A-GD55 | CPU: i5-2500K @ cooled by Noctua NH-U12P | VGA: Gigabyte GTX 960 | RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Vengeance | HDD: WD AAKS 320GB | PSU: Seasonic S12II Bronze 520 W | Case: BitFenix Raider| LCD: Dell UltraSharp 24" | Headset: Creative Fatal1ty | Keyboard: Logitech G11 | Mouse: MX518 | Mousepad: Steel Qck | CS a DOTA player | Phone: LG G3

Spoiler: ukázať
PC 2 - MB: Gigabyte P35-DS3 | CPU: INTEL Core 2 Duo E8400 @ 3.0GHz cooled by Freezer 7 PRO | VGA: ASUS 8800GTS 512MB @ 650/2000MHz | RAM: Patriot DDRII 2x2GB @ 800MHz | HDD: WD AAKS 320GB SATA II, 16MB cache | PSU: Fortron BlueStorm II 500W | Case: Thermaltake M9
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa lacika »

GIMP alias freeware photoshop :D

alebo paint.net (to nieje stranka ale soft ;) ) tiez freeware... shareware je az paint.net Pro.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa palee »

paint.net tiež odporúčam... prejdi si pár tutorialov na ich fore a za deň-dva s tým už dosť nakreslíš ;)
Naposledy upravil/-a palee v St 30. Júl, 2008, 22:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa materik »

zacinal som v RealDraw pro, v nom sa velmi lahko naucis robit a ma aj kopu funkcii. Ale nie je velmi vhodny na upravy fotografii, skor na tvorbu. Len nie je free, takze mas len 30 dni alebo :D
Používateľov profilový obrázok
bart31
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Zilina

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa bart31 »

Gimp mas nieco ako photoshop, je to jendoduchsie, v SJ a zadarmo.
Station: Dell Vostro 5470 - i5 4200U, nVidia GT740M, 4GB DDR3-1600, 500GB SATA 5400RPM...
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG K450, SoundMagic E10
Phone: Motorola Moto G 2nd 8GB - XT1068, Lollipop 5.0.2
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa Snake »

no, dobra blbost, Gimp nemozes prirovnavat k PS, max by som ho nazval rozsirenym skicarom :)





.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa materik »

Snake napísal:no, dobra blbost, Gimp nemozes prirovnavat k PS, max by som ho nazval rozsirenym skicarom :)
tak podla toho na co to pouzivas, na fotky je fakt na prd, tam staci aj Photo Filtre, ale ked pracujes s texturami, hlavne targa, tak tam je borec....
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa Snake »

ale trt je borec, zalezi z jakeho aspektu sa na GIMP pozeras, TGA mozes spracuvat aj vo Photoshope, s rovnakym resp. lepsim vysledkom. Keby sme sa bavili o profesionalnom vyuzivani, tak jednoznacne PS, tam GIMP nema sancu ani keby co bolo (uz len takou sprostostou ze nepodporuje CMYK farebny priestor, aj ten len konvertuje, a este nie korektne), + ako ty spominas, upravou fotiek, no kamos, ked som moju priatelku fotil, retouchoval vo photoshope a potom skusil otvorit v GIMPe, az sa mi rit stiahla z vysledku aky predhodil GIMP. Navyse ked som chcel otvorit RAW v GIMPe, tak ma slusne poslal kade lahsie. Ked sa mame bavit o ludoch co kreslia, skus nakreslit efektivny dazd v GIMPe, nastavovat budes mozno kazdych 5 sekund, vo Photoshope nastavis Brush Dynamics a ides, nehovoriac o filtroch, pluginoch a podobne...

Taktiez co myslis preco sa nepouziva GIMP v DTP? 3x hadaj...

Pouzitelnost pre Home Usera je dobra, ak neplanuje robit nic profesionalne, bohuzial ak s chce grafike silno venovat, neostava mu nic ine nez siahnut po programe z dielne ADOBE.





.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa materik »

Snake napísal:Pouzitelnost pre Home Usera je dobra, ak neplanuje robit nic profesionalne, bohuzial ak s chce grafike silno venovat, neostava mu nic ine nez siahnut po programe z dielne ADOBE.
a sme tu, program chce na tvorbu avatarov (super profesionalna praca ktora si vyzaduje najdrahsi soft). Mne je jasne, ze GIMP je horsi ako PS, ale ked to chces na tak pobavkanie sa s grafikou tak je to viac ako ideal. Ano moze si kupit PS ale naco by to robil?
A crackovat ho? No tak to je tiez hrdinstvo....
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa Snake »

sorry to ze to chce na tvorbu avatarov, na to som nejak pozabudol :rolleyes: tak samozrejme moj nazor je tiez ze GIMP bude viac ako stacit na tento ucel.





.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa lacika »

Snake napísal:sorry to ze to chce na tvorbu avatarov, na to som nejak pozabudol :rolleyes: tak samozrejme moj nazor je tiez ze GIMP bude viac ako stacit na tento ucel.
On zacina.. cize v PS by sa mohol stratit :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa Snake »

no nepovedal by som ze sa strati, skor bude odhalovat nove a nove. Ja ani ty ho osobne nepozname, takze nevieme povedat ci sa na to po pol hodinke badania nevykasle, GIMP mu staci, na tento ucel :)

Ja som napriklad zacinal PS 6.0 (na starych Win NT) dnes keby som sa za to posadil tak polovica klavesovych skratiek nefunguje, a polka funkcii chyba...





.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Tvorba grafiky

Príspevok od používateľa materik »

badat bude aj v GIMP-e, tam tiez kopu funkcii som este nemal cas ani najst nie to pouzit....

Návrat na "Programovanie"