pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
wedro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 15. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: bardejov/KE

pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa wedro »

zdravim, uz asi polroka mam pomalsi internet cez wifi a neviem cim to je, dalej ked chcem pozerat nejake videa cez prehliadac tak sa mi zasekne a nejde dalej, potom ked dam nieco stahovat cez firefox-spravca stahovania tak tiez sa to zasekava a ikony dvoch pc dole na liste raz svietia a raz zhasnu pocas stahovania ako keby nic. ale napr. cez utorrent to stahuje vkuse bez zasekavania. a win som preinstaloval a nepomohlo.
mam taketo ap: http://www.alza.sk/ovislink-wl-5460ap-w ... d56554.htm" onclick="window.open(this.href);return false; v2
na stranke vyrobcu pisu ze novy firmware fixuje nejake problemy s pptp.
a tiez sam chcem spytat ci niekto uz neapgradoval firmware na tomto ap a ako islo potom a na aku verziu?
net mam cez vpn ak to niekomu pomoze.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa lopo1 »

nebolo by odveci popisat co mas za net aky provider rychlosti vzdialenost vysielaca atd......
Homestation
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Scythe Fuma rev.B l MB: ASrock B450 Pro4 l RAM: 2x ADATA 8GB DDR4 3000MHz CL16 XPG GAMMIX D10l GPU: Sapphire Radeon RX 6700 XT NITRO+ l HDD: ADATA XPG SX8200 SSD 240GB + 1T SSHD Seagate l PSU: EVGA 500BG l Case: SilentumPC Regnum RG1W l Coolers: 1x Noctua NF-P12 + 2x Noctua NF-S12B PWM l Monitor: Dell UltraSharp U2719DOS: W11
Workstation
Spoiler: ukázať
CPU: Ryzen 9 5950X + Fractal Design Lumen S28 l MB: Gigabyte X570S AORUS ELITE AXRAM: 4 x G.SKILL 32GB DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB Neo l GPU: Gigabyte Aorus GeForce RTX 3090 Ti Xtreme Waterforce 24G l HDD: System Samsung 980Pro 1T + 2xSamsung SSD 870 EVO 4TB l PSU: Silverstone strider platinum st1000-pts l Case: Fractal Design Pop XL Silent Black Solid l Monitor: 2x 27“ 4K Philips PHL279M1RV
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa Toman »

aky silny mas signal?
ake mas straty?
daj pingat router s parametrom "-t", hladaj ci sa nejaky packet nestrati.... (za hodinu)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
wedro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 15. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: bardejov/KE

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa wedro »

lopo1 napísal:nebolo by odveci popisat co mas za net aky provider rychlosti vzdialenost vysielaca atd......
mam proxis, rychlost by mala byt 1536(download) a nieje ani polovycna ale upload je vyssi hoci by mal byt nizky.
a so signalom by problem nemal byt lebo som mal predtym antenu pod strechou a islo dobre potom som ju dal na komin ked mi to uz slo pomaly ale nezlepsilo sa to. mam 19dBA antenu a vzdialenost od vysielaca je asi 400-800m a je tam par stromov. ale hovorim so signalom problem urcite nieje.
Toman napísal:ake mas straty?
daj pingat router s parametrom "-t", hladaj ci sa nejaky packet nestrati.... (za hodinu)
a co je adresa routera? az taky zbehly v tom nesom. je to ip adresa servera? ak ano tak mam ping vecsinou pod 5ms ale kazdy 10. je 15-40ms a hned na zaciatku asi 30. sa stratil. ale sem tam skoci aj viac ako 40ms. a potom asi kazde 2min sa jeden strati.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa shiro »

wedro napísal: a je tam par stromov. ale hovorim so signalom problem urcite nieje.
To by si sa divil co spravi jeden strom, nieto este viac.
wedro napísal: a co je adresa routera? az taky zbehly v tom nesom. je to ip adresa servera? ak ano tak mam ping vecsinou pod 5ms ale kazdy 10. je 15-40ms a hned na zaciatku asi 30. sa stratil. ale sem tam skoci aj viac ako 40ms. a potom asi kazde 2min sa jeden strati.
Router je skatula co mas niekde na streche pri antene, a do nej ide kabel z anteny - pokial teda nemas priamo v PC wifi kartu, a kabel z anteny nejde rovno do nej.

S providerom si sa uz o tom bavil? Nak ti to pridu pozret, zmerat, bohvie jak mas natocenu tu antenu ked si si ju prehadzoval na komin, to neni len tak, ze od oka.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
wedro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 15. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: bardejov/KE

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa wedro »

predtym vsetko len tak od oka ficalo dobre. a mal som antenu pod strechou cize bol tam jeden mur a este viac stromov tak od oka. a technik u mna bol a tak od oka nic nevyriesil a mam vlastne zariadenia tak sa mu ani nechcelo.
nemate nejake skusenosti s tym ap ci vam nerobilo nejake problemy?
Používateľov profilový obrázok
wedro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 15. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: bardejov/KE

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa wedro »

shiro napísal: Router je skatula co mas niekde na streche pri antene, a do nej ide kabel z anteny - pokial teda nemas priamo v PC wifi kartu, a kabel z anteny nejde rovno do nej.
a to je ap lebo funkcie ako router to nema a ak Toman myslel ping tohto? tak to je stale 1ms
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa Toman »

- problem bude medzi tvojou strechou a druhou strechou.... skratka tam kde sa stracaju packety...
- bud to riesit vymenou anteny za silnejsiu, mozno ze pomoze hlupa zmena kanala (rusenie)....
- takto cez web sa moc poradit neda.. clovek musi bit na mieste a nazivi to vidiet.....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
wedro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 15. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: bardejov/KE

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa wedro »

ale vobec to nemoze byt ta chyba v ap?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa shiro »

Moze ta kludne aj daco rusit. Skratka si sused postavi antenu tiez a natoci si ju krizom cez tvoj signal, a uz je zle.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
wedro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 15. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: bardejov/KE

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa wedro »

shiro napísal:Moze ta kludne aj daco rusit. Skratka si sused postavi antenu tiez a natoci si ju krizom cez tvoj signal, a uz je zle.
rusenie to asi nebude je to na dedine a tu vsetci maju ten isty net. jedine zeby ma rusili ostatny ktory sa pripajaju na ten isty vysielac ale to je asi blbost :? .
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa shiro »

nemusi to byt blbost, staci ked ti niekto co ma APcko s vyssim vykonom prehlusi to tvoje...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
wedro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 15. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: bardejov/KE

Re: pomaly wifi net!! vyriesi to novy firmware ap?

Príspevok od používateľa wedro »

tak to asi kazdy okolo mna ale ja mam zase silnejsiu antenu, ci to je jedno aka silna antena?

Návrat na "Siete"