Rozlisovacia schopnost a mys

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Naco sa da vyuzit vyssia rozlisovacia schopnost?Mozete mi sem hodit nejake najcastejsie moznosti vyuzitia?
Pytam sa,lebo som dostal mys ktora zvlada 3200Dpi,ale nie je mi jasne naco to je dobre,kedze kurzor lieta ako sialeny....
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Po 11. Aug, 2008, 09:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa lacika »

vyssie rozlisenie monitora- vacsie DPI
nizsie rozlisenie monitora- mensie DPI

mne sa viac ako 2000dpi na myske nevidi vyuzitelne..
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

to si mi to teda vysvetlil :) ja viem co to znamena,ale na co sa to da vyuzit neviem
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa pEpinko »

louth napísal:to si mi to teda vysvetlil :) ja viem co to znamena,ale na co sa to da vyuzit neviem
Tazko ta pochopit, akoze naco to vyuzit... To je vlastnost senzora. Da sa to pouzit napriklad na snimanie pohybu mysi. :) Take velke DPI je vhodne napriklad pre profi hracov alebo mozno grafikov (aj ked ti maju na to skor ine zariadenia). Osobne mi je to jedno, lebo od 800dpi nejak nepocitujem rozdiel. Je to skor na take egohonenie pred neznalymi.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja ked dam 3200dpi tak sipku mysky ani nevidim,tak rychlo lieta..
pytam sa hlavne pre to,lebo na tej mojej myske su na to dokonca 2 tlacitka..kazde na inu os..cize mam 2 uplne zbytocne tlacitka? :-)
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa pEpinko »

louth napísal:ja ked dam 3200dpi tak sipku mysky ani nevidim,tak rychlo lieta..
pytam sa hlavne pre to,lebo na tej mojej myske su na to dokonca 2 tlacitka..kazde na inu os..cize mam 2 uplne zbytocne tlacitka? :-)
Ked velmi lieta kurzor tak nastav vo Win-e nizsiu citlivost, bude lietat menej a dosiahnes vacsiu presnost (otazne je ci to bude pre teda rozdiel napriklad od 800dpi).

Tie tlacitka myslis na zmenu cilivosti mysi? Ak ano tak poznam ludi co su z toho nadseny, ze mozu prehadzovat citlivost "za behu". Ja osobne som to ale este ani raz nepouzil. Zda sa mi to zbytocne, nastavim si jednu citlivost ktoru pouzivam a potom doladujem bud vo wine, alebo v hrach.
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa cool_point »

Vysoké rozlíšenie sa používa prevažne v hrách a grafických programoch.
Napr. v hre posunieš myš o 3-4cm a otočíš sa o 360* stupňov. Kde niekto musí "naháňať" myš po celej podložke.
Samozrejme, že si treba na tú citlivosť najprv. zvyknúť.
Sám vlastním podobnú myš a poviem, že je to úplné iné hranie ako s obyčajnou. :good:
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja mam toto..http://www.eshop24.sk/data/gallery/24781main.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ..tie tlacitka na menenie citlivosti su tie 2 na pravo..stlaci sa a toci sa kolieskom...od 800 do 3200 ..po stovkach :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Vsak ak nepotrebujes tie tlacitka ze mas stalu senzityvitu a nemusis ju menit tak si tie dve tlacitka nactav v drivery na niake duchaplnejsie funkcie macro alebo tak... sak podla toho co vyuzivas potrebujes... ;) Samozrejme ak to GENIUS driver dovoluje. Ja mam doma mysky len od RAZERU copperhead ktora je bratova a diamondback 3G a som s nini spokojny nepotrebujem viac ako 2000DPI to je uz zbytocnost. Teda ako pre koho :D
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

na tie 2 sa praveze neda nastavit nic ine..

a moznosti na tlacitka je vela,aj makro..sice neviem co to je..ale je tam dost takych blbiniek :)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

neviete mi poradit,ako nastavit tlacitko aby napr otvaralo nejaky program,alebo zatvaralo okno,alebo proste nejaky zlozitejsi ukon?
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa pEpinko »

louth napísal:neviete mi poradit,ako nastavit tlacitko aby napr otvaralo nejaky program,alebo zatvaralo okno,alebo proste nejaky zlozitejsi ukon?
Neviem s tvojou mysou nemam skusenosti, ale na razeroch a logitechoch sa to da pekne v ovladacoch nastavit (mozes tam priradit aj spominane makra).
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Hm tak to je smola neviem ak mas k svojej mysi driver by si mal mat ovladac na tu mys. Ak nie tak je potom smoja ak ju mas sotva 10 dni tak ju vrat a vymen za niaku logitech alebo razer. Ja osobne preferujem mysi razer ale to je vec vkusu a zvyku.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mama vsetko,aj nejaky ovladaci panel,kde sa to nastavuje...ale nemam stym skusenost..tak sa pytam :-)
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Rozlisovacia schopnost a mys

Príspevok od používateľa cool_point »

Tak daj screen toho ovládacieho panela a možno budeme múdrejší... :rolleyes:
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64

Návrat na "Hardware všeobecne"