PowerDVD - trhanie obrazu divX

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

PowerDVD - trhanie obrazu divX

Príspevok od používateľa zachary »

prosil by som o radu, pretože z môjho pohľadu som už vyskúšal asi všetky možnosti a nič nepomáha.. :-(

pri prehrávaní akéhokoľvek DivX/Xvid filmu cez Power DVD 7.3 Ultra/PowerDVD8/Nero Showtime/Corel WinDVD je obraz mierne trhaný (nie je plynulý, vidieť to hlavne pri pohyboch kamery do strán napr. keď sníma horizont atď, t.j. hlavne pri horizontálnych pohyboch).. používam kodeky K-Lite Codec pack (aktualizované) = FFDShow, skúšal som aj CodecPack AllinOne, výsledok bol ten istý .. podotýkam že pri prehrávaní napr. cez Media Player Clasic alebo WMP prehráva ten istý film plynulo, akonáhle ho prehrávam v PowerDVD, obraz je mierne trhaný .. skúšal som vypnúť/zapnúť hardware akceleráciu (ATI Avivo), takisto de-interlacing on(software/hardware)/off, defaultné nastavenia aj svoje nastavenia a výsledok je stále ten istý

zostava je v podpise, ako vravím, mierne trhanie je len v softvérových dvd playeroch ktoré som uviedol, pri prehrávaní cez MPC/WMP je to v pohode .. ale chcel by som to takto plynulo rozbehať aj cez PowerDVD, nakoľko som naň zvyknutý a ide mi hlavne o jeho jednoduché nastavenia + nastavenia surroundu atď ..

nejaké nápady? mám zle konfigurované kodeky, resp. je to v niečom inom ?
momentálne ma viac info nenapadá, doplním ak to bude potrebné pre vyriešenie problému
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: PowerDVD - trhanie obrazu divX

Príspevok od používateľa Snake »

skus si zapnut v ffdshow skip inloop deblocking (skip deblocking alway) ci nieco take





.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: PowerDVD - trhanie obrazu divX

Príspevok od používateľa zachary »

hmm, a čo z tohto by to malo byť? resp. niečo iné?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: PowerDVD - trhanie obrazu divX

Príspevok od používateľa Snake »

Tu:
ffdshow video decoder configuration.png





.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: PowerDVD - trhanie obrazu divX

Príspevok od používateľa zachary »

aha áno, neskôr som to našiel .. želaný efekt to však neprinieslo, obraz je rovnako trhaný ako predtým :-(

any ideas ?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG

Návrat na "Programy a problémy s nimi"