tv tunery a kompatibilita so zdielanymi graf kart

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
kaptur
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: D.Kubin

tv tunery a kompatibilita so zdielanymi graf kart

Príspevok od používateľa kaptur »

Zdravim. Uvazujem o kupe externeho usb analog/digital-dvbt/fm tunera k notebooku no narazil som na problem. Nasiel som jeden tuner ktory ma vyborne parametre aj prislusenstvo v pomere cena/vykon akurat v popise k potrebnym systemovym poziadavkam pise okrem ineho, ze vyzaduje aj vga s direct x9. V notebooku mam staru zdielanu graf kartu konkretne intel extreme este jednotku na chipsete intel i845gl, ktora podporuje hardwarovo iba directx8. Cize znamena to, ze pokial by som si kupil tento tv tuner by mi vobec nefungoval ani pri urcitych veciach alebo plnohodnotne ale s znacnejsim vytazenim cpu? Nerozumiem tomu celkom ci je striktne dane aby grafika podporovala directx9 alebo staci nainstalovany win xp s directx9 Kamos ma tiez starsi book tiez si chce kupit podobny tuner no je horsie, ze ma taktiez v booku intel extreme sice novsiu dvojku na chipsete i855gme podporujucu tiez iba directx8. Mate s tymto niekto skusenost alebo viete poradit? Nechcem kupovat nieco co mi nebude fungovat. AK vas nahodou zaujima mame zaujem konkretne hlavne o TV tuner hybridný AVerTV A827 Hybrid+FM Volar HX, USB2.0 (ID:5178)

Nástupca už aj tak skvelého AVerTV Hybrid+FM Volar, AVerTV Hybrid Volar HX ponúka ešte lepší pomer kvality, ceny a výkonu. Jediné USB pripojenie postačí
pre všetky multimediálne potreby. Priložený kompozitný RCA kábel robi z AVerTV Hybrid Volar HX viacúčelovú jednotku ktorú môžete pripojiť do DVD/VHS prehrávačov,
kamery hracích konzol atď. Hybrid Volar HX podporuje aj analógové a digitálne TV módy, špecializujúce sa v Microsoft Vista Media Center platforme. Pripravený
pre HDTV H.264 / MPEG-2 formáty, AVerTV 6 sa postará o to, aby ste sa perfektne zabávali. Podporou 1080 High Definition TV zobrazenia, ponúka užívateľom
sledovať a nahrávať HDTV programy vo HDTV H.264 / MPEG-2 formátoch.

Funkcie:
- Celosvetový Analógový TV signál
- DVB-T
- FM Rádio
- Stereo zvuk
- Kompozitný vstup (RCA)
- Softvérové dekófdovanie umožnuje sledovanie obidvoch Analógovej a Digitálnej TV na XP/Vista MCE platformách
- Podporuje HDTV H.264/MPEG-2 formáty až do 1080i/720p
- Záznam videa v H.264 formáte, prehrávanie na iPode
- Nížšia spotreba el. energie
- Vista 32-64 bit podpora
- Diaľkové ovládanie

Špecifikácia:
Vstupy:
TV anténa
S-Video
Kompozitné video (RCA)
FM rádio anténa

Systémové nároky:
Pre time shift a nahrávanie v MPEG-2
-Pentium 4 2.4GHz(Hyper-Threading)
-AMD AthlonXP 2400+
-Pentium Mobile 1.73GHz

Pre HDTV (H.264) prehrávanie
-Intel CoreTM 2 Duo 2.4 GHz alebo ekvivalent
-Intel Duo Mobile 1.73 GHz alebo ekvivalent

Pre H.264 nahrávanie (pre analógový signál)
-Pentium Mobile 2.0 GHz alebo Dual-Core 1.6GHz alebo ekvivalent
-Pentium 4 3.0GHz (Hyper-Threading) alebo ekvivalent

512 MB RAM a viac
VGA karta podporujúca DirectX 9.0c
Zvuková karta
USB 2.0 Port
Windows XP/XP MCE/Vista/Vista MCE
hp6930p c2d t9400 2,53 ghz/4 gb ram/320 gb 7200 rpm
ako hracka ao522 amdc50 s usb wifi alfa 1w
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: tv tunery a kompatibilita so zdielanymi graf kart

Príspevok od používateľa Toman »

- unas sa bude pouzivat MPEG-4!!!
- z MPEG-2 tunerom chytis akurat testovaciu prevacku ktora je v MPEG-2..... (a do roka skonci....)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
kaptur
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: D.Kubin

Re: tv tunery a kompatibilita so zdielanymi graf kart

Príspevok od používateľa kaptur »

Aha jasne cize po tejto stranke by to bolo neskor nepouzitelne i ked boh vie ci by sa podpora mpg4 nedala doriesit softwarovo zo stranky vyrobcu vydanim novych driverov a obsluznej utility. Islo mi momentalne hlavne o analogove prijimanie potrebujem to pripojit ku kablovke a v pc prijimat signal cisto v analog forme a sledovat kanaly. Len stale neviem ci to bude vobec fungovat pod graf bez hw podpory directx9.
hp6930p c2d t9400 2,53 ghz/4 gb ram/320 gb 7200 rpm
ako hracka ao522 amdc50 s usb wifi alfa 1w

Návrat na "Grafické karty"