Forte Manager

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Tommi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Forte Manager

Príspevok od používateľa Tommi »

Kúpil som monitor LG Flatron Fantasy L 1900J. Po nainštalovaní cez D-Sub(analog) sa monitor automaticky optimálne nastavil.Obraz je pekný,žiadne vadné body. Cez DVI (digital) je tiež pekný. Tento typ LCD nemá manuálne ovládanie menu,ale iba cez Forte Manager. Problém je v tom,že po nainštalovaní Forte manager sa ukáže tabuľka - Vyskytol sa problém s aplikáciou Forte Manager a preto je ju nutné ukončiť. atď-Odoslať - neodoslať. Čo s tým, mám XP Pro . Pomôže reinštal Windowsu? Je to dôvod na reklamáciu?
MB: MSI K7N2 Delta L, CPU: Sempron 3000+ (L2 512 KB, 2000 MHz), VGA: Leadtek Winfast A 6600 TD, RAM: 1024 MHz Dualchannel (Twinmos Dual 2x512 MB),HDD: Maxtor 120 GB, Maxtor 160 GB, PSU: Chill Innovation 510 W, Multipanel: Akasa AK- FC-03
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Forte Manager

Príspevok od používateľa Snake »

co je dovod na RMA? ze ti nejde software? s tym ta poslu kade lahsie a budes im robit prijemnu zabavnu historku pocas buducich mesiacov, to ze tebe nejde software s tym oni nic nemaju, skus stiahnut najnovsiu verziu alebo bohuzial mas natolko rozkopany win ze ti to nejde :)





.
Tommi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Forte Manager

Príspevok od používateľa Tommi »

Windows ide bez iných problémov. Je síce trochu pomalší,lebo ide od reinštalu už tretí rok,ale nepadá. Ale je možné,že reinštal to spraví.Zatiaľ som dal monitor na analog. Pri zapnutí sa automaticky optimálne nastaví a zatiaľ nemám potrebu niečo nastavovať na obraze.
Tommi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Forte Manager

Príspevok od používateľa Tommi »

Reinštaloval som Windows, stiahol zo stránok LG novšiu verziu Forte Manager ,ale aj teraz mi to napíše - Vyskytol sa problém aplikácia sa zatvára. Myslím,že monitor s tým programom nechce komunikovať. Nájde sa tu niekto s týmto typom monitoru ?
Tommi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Forte Manager

Príspevok od používateľa Tommi »

Nakoniec sa mi podarilo objaviť Forte Manager V3.07 a problém je vyriešený. Priložené Cd v balení obsahuje V2.80 a je nekompatibilné s mojim monitorom. Na českej stránke LG je iba V2.62.
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1128
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Forte Manager

Príspevok od používateľa Danix64 »

Tommi napísal:Nakoniec sa mi podarilo objaviť Forte Manager V3.07 a problém je vyriešený. Priložené Cd v balení obsahuje V2.80 a je nekompatibilné s mojim monitorom. Na českej stránke LG je iba V2.62.
Presne to sa stalo aj mne :laugh:
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Tommi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Forte Manager

Príspevok od používateľa Tommi »

Ten zapráskaný Forte Manager tam teraz síce je,ale funguje len ako prezentácia funkcií. Aktívny je len Help.Plne funkčný bol len do vypnutia pc. Aj keď je verzia 3.07 na stránkach LG free,tak je tam tabuľka -This program is licenced under the terms of the "End User Licence Agreement". Prešiel som cez Google kopu zahraničných fór a vidím,že to nie je ojedinelý prípad. Niektorí popisujú aj verziu 3.05,ktorú so však nikde nenašiel.
Uninstal FM 3.07 má informáciu: \{ DA6FAB8D-E87A-4E8E-A3D3-B7B9F479C725
Už je to nad moje (ne)vedomosti.
Tommi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Forte Manager

Príspevok od používateľa Tommi »

Tak sa podarilo problém vyriešiť Forte manager už spoľahlivo funguje. V3.07 je síce určená pre širokouhlé monitory ale je tam možnosť nastaviť na neširokouhlý (aj sa automaticky prestaví). Monitor však musí byť pripojený na DVI. Na Analogu Forte manager nefunguje. prosím Lock

//Snake: lock nebude keďže niekto môže mať s týmto programom nejaký problém...môže ho riešiť tu a nie v novej téme.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"