Problem s nahodnym mrznutim PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
s4jmon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 18:52

Problem s nahodnym mrznutim PC

Príspevok od používateľa s4jmon »

Mal som problém s PC, že keď som zapol nejakú hru ( CallOfDuty4 ) tak po chvilke behali po monitore pásy a deformovali sa farby na ružovú a podobne + počitač zamŕzal z ničoho nič kedykoľvek. Zaniesol som PC do opravy. Tam mi zamenili grafiku z pôvodnej 7600GS na 8500GT. Ale problém som mal podobný. Síce nebehali pásy po monitore, ale spustil som multiplayer a ešte v menu mi PC zamrzol. Tak som pustil POKER ( pkr.com ) ani nie vo fullscreene, len v okne a bežalo to 2 hodiny v pohode, na lište som mal zminimalizovaný firefox a keď som naň klikol v tom momente to zamrzlo. Skúšal som hrať SinglePlayer CoD4 a v pohode asi 30 minút. Vypol som to a zapol multiplayer, a hneď v menu ked som dal konzolu zamrzol PC. Teraz tam mám zase inú grafiku 8500 s aktívnym chladením a robí to to isté. Takže osobne si myslím že grafikou to nebude. V servise bežali aj rôzne testy aj 7 hodinové a žiaden problém.... Prosím pomoc....

Zdrojom to nebude, robilo to aj keď som mal starý aj keď mám nový fortron 400W. 1GB ram, 200GB HDD seagate a MB: asus a8r32 mvp deluXe
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa PatrikL »

Chybná ram? Otestuj MemTest-om - http://memtest.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa M1ch4l »

teplota cpu je v pohode?
s4jmon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 18:52

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa s4jmon »

Tak memtest mam spustený dosť dlho a 0 errors... A CPU teploty su Ok. :-(
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa palee »

Memtest je nanič... skús len jeden modul ramiek a skús ich v roznych slotoch... a najlepšie by bolo skúsiť iné ramky :)
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa stanomx »

je to jednoznacne spojene s Ramkou .. mozno je pretaktovna nedobre alebo je z niejakeho dovodu podvoltovana ... avsak toto vyzera skor na zhorenu, poskodenu ramku ... skus tam vopchat inu
RAMMSTEIN
s4jmon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 18:52

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa s4jmon »

Vacropoli : Ramky som netaktoval ani nič podobné. Skúšal som ešte zapojiť namiesto digitálneho kábla na monitor analógový a robí to to isté. Ale zaujímavé je, že mám to zapnuté 5 hodín a pracujem len vo firefoxe na internete a všetko Ok. Spustím si multiplayer CoD4 a hneď v menu zmrzne alebo pri načítavaní mapy ... Ale pusím si poker herňu fičí to 2 hodiny a spustím firefox a bum.

// EDIT

Stalo sa mi pri tom pokry keď je tá hra len v okne že sa zdeformovali fadrby a monitor mi blikal, zvnútra PC sa ozvalo pípnutie a zamrzol PC tak na 4 sekundy a potom zase všetko Ok.

Kód: Vybrať všetko

http://img147.imageshack.us/my.php?image=omfgua5.jpg
ale potom preco ot nespravi ked som 5 hodin na internete ... len ked je tam hra.
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa xvalky »

ked ti to nerobia nejake poskodene ovladace, tak skontroluj vsetky teploty (aj chipset - mas v case prievan?) a ked bude vsetko v poriadku, tak skusat menit veci... nic ine sa vymysliet neda....
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
s4jmon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 18:52

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa s4jmon »

Skúsil som zapojiť PC do úplne inej miestnosti v byte, zapojil som čisto len myš,monitor,zdroj. Robilo to to isté. Proste vo windowse všetko Ok, akonáhle pustím Multiplayer CoD4, raz-2krát Ok, na treti niekedy až na piaty krát to sekne v menu. Takisto pri poker herni, pusím a je to vporiadku, ale príde mi správa z ICQ a sek, klikem na firefox aby som ho zmaximalizoval a sek... Skúsil som zapojiť len jednu ramku, zapojiť ju do druhého slotu a pod., ale to isté....
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Obrovský problém s PC

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Kedy sa naposledy preinstaloval operak? Ake tam mas drivery poinstalovane? Skusal si to zatazit v prime. Ja by som v Biose osobne pridal RAM +0,1 V. Ake mas znacky RAM a ake maju casovanie a Frekvenciu?
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)

Návrat na "Hardware všeobecne"