Ako otestovať efektivitu defragmentácie?

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Ako otestovať efektivitu defragmentácie?

Príspevok od používateľa Scorp »

Disk v nb je hrozne pomalý, keď ho ale defragmentujem(a zmažem desaťtisíce malých súborov) , šlape krásne :good:
Ako mám ale riadne otestovať, ktorý sw je na to najvhodnejší? Kedy to bude najkrýchlejšie... objektívne, nie subjektívne, chcem čísla...
Len ma vôbec nenapadá, ako to urobiť...
Je mi jasné, že vezmem malý disk, skriptom na neho nacápem tisícky súborov rôznych veľkostí
zmeriam rýchlosť... čím?? Nenapadá ma nič, čo meria reálnu rýchlosť čítania súborov
defrag prvý sw...
zmeriam... zasa, čím?
defrag druhy sw... alebo predtým rozhádžem súbory?... Ako? :))
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: Ako otestovať efektivitu defragmentácie?

Príspevok od používateľa kotlik »

No rovnake podmienky pri testovani defragmentacnych sw sa ti asi nepodari vytvorit...budes musiet jednoducho vyskusat zopar softov a vybrat si. Z platenych je velmi dobry O&O Defrag 10. Ponuka ale 6-7 druhov defragmentacie podla typu a pouzivania pocitaca, da sa naprogramovat automaticka defragmentacia, kontrola povrchu disku a dalsie. Nevyhoda je cena cca 1100 SKK. Z tych free je celkom fajn Defraggler...oproti O&O je to ale taky chudacik...ale ucel splni. Pokial mas vsak take problemy s fragmentaciou disku ako pises jednoznacne by som volil O&O.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Ako otestovať efektivitu defragmentácie?

Príspevok od používateľa Scorp »

Nepotrebujú rovnaké podmienky... dám im zjesť rovnaké súbory a nech mi ich zoradia tak, aby to behalo
To bude zas ďalšia prasačina ťažkého kalibru, desiatky GB generovaných mini súborov :D
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako otestovať efektivitu defragmentácie?

Príspevok od používateľa Snake »

Nac testovat efektivitu? Vsetko robi jedno a to iste, potom su este softy ktore ti to zoradia (ako spominany O&O Defrag) ale vsetky robia jedno a to iste, defragmentuju :) Cas defragmentacneho procesu ti zavisi od volneho miesta a % fragmentacie. Ako uz spominal karol, rovnake sa ti nepodari vytvorit bez toho aby si pri pocitaci presedel 2 dni, realne sa to spravit 1:1 obrazom disku a potom defragmentovat, ale je zbytocne sa tym zaoberat, radsej ako testami defrag softov by som sa zameriaval na to aby som mal TEMP a podobne haluze na particii / disku ktory nie je systemovy a nevznika mi pri praci vela fragmentovanych suborov...





.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Ako otestovať efektivitu defragmentácie?

Príspevok od používateľa MBG »

V každom prípade HODNOVERNÝ test defragmentačných softvérov by bol veľmi žiadaný...ak by si sa do toho pustil, skús o tom čo-to napísať...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Ako otestovať efektivitu defragmentácie?

Príspevok od používateľa Scorp »

Myslím, že by niečo napísať šlo... a hodnoverné to rozhodne bude, ak prídem na to, ako merať tú rýchlosť
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako otestovať efektivitu defragmentácie?

Príspevok od používateľa Snake »

Stopkami? :dance:





.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"