Doska gigabyte po zasahu blesku

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Doska gigabyte po zasahu blesku

Príspevok od používateľa Metiu »

Mal som tu dosku v podpise. Raz jedneho krasneho dna som vecer vypol komp ze idu dajake mraky nepekne tak radsej vypnem. Ako som vypol kompa tak som isiel odpojit wifi antenu bol som od nej asi tristvrte metra keD zrazu boooooooooooooooooom. Zablesk od konektora vo wifi karte a ohen ktory hneD zmizol. Pol hodinu som sa spamataval a cistil usi bolo to ako MEGAPETARDA. Druhe rano som ho zapol a? Nabehol bolo mi to fakt divne. Nabehol windows XP pro sp2. Zaznel zvuk a zvukovka detekovala na kazdom jedno vstupe/vystupe pripojene zariadenie. Skusam net nejde wifi karta nenajdena. Tak som smutny vypol PC rozobral dosku dal do krabicky, a isiel do obyvacky pozriet na hifi a video techniku. zapnem TV ide all ok. Zapnem hifi vezu KENWOOD (20 000 .- Skk bez repro) a nejde. Pozeram vzadu konektory a konektor so zvukom od PC je rostreleny na milion kuskov a ohorety. Vezu som dal opravit ocovi elektrotechnikovi a hvalabohu ide.

Tak toto bol moj zazitok s bleskami a elektrinou.

Dosku som dal minuly tyzden vo stvrtok reklamovat snaD to dobre dopadne.
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
pionier
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 06. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: košice

Príspevok od používateľa pionier »

fuuuha neprijemne
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Doska gigabyte po zasahu blesku

Príspevok od používateľa RP »

Metiu napísal:Mal som tu dosku v podpise. Raz jedneho krasneho dna som vecer vypol komp ze idu dajake mraky nepekne tak radsej vypnem. Ako som vypol kompa tak som isiel odpojit wifi antenu bol som od nej asi tristvrte metra keD zrazu boooooooooooooooooom. Zablesk od konektora vo wifi karte a ohen ktory hneD zmizol. Pol hodinu som sa spamataval a cistil usi bolo to ako MEGAPETARDA. Druhe rano som ho zapol a? Nabehol bolo mi to fakt divne. Nabehol windows XP pro sp2. Zaznel zvuk a zvukovka detekovala na kazdom jedno vstupe/vystupe pripojene zariadenie. Skusam net nejde wifi karta nenajdena. Tak som smutny vypol PC rozobral dosku dal do krabicky, a isiel do obyvacky pozriet na hifi a video techniku. zapnem TV ide all ok. Zapnem hifi vezu KENWOOD (20 000 .- Skk bez repro) a nejde. Pozeram vzadu konektory a konektor so zvukom od PC je rostreleny na milion kuskov a ohorety. Vezu som dal opravit ocovi elektrotechnikovi a hvalabohu ide.

Tak toto bol moj zazitok s bleskami a elektrinou.

Dosku som dal minuly tyzden vo stvrtok reklamovat snaD to dobre dopadne.
To je naozaj smola.
Nahodou si si dosku po celej udalosti nenafotil?
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Re: Doska gigabyte po zasahu blesku

Príspevok od používateľa Metiu »

RP napísal:
Metiu napísal:Mal som tu dosku v podpise. Raz jedneho krasneho dna som vecer vypol komp ze idu dajake mraky nepekne tak radsej vypnem. Ako som vypol kompa tak som isiel odpojit wifi antenu bol som od nej asi tristvrte metra keD zrazu boooooooooooooooooom. Zablesk od konektora vo wifi karte a ohen ktory hneD zmizol. Pol hodinu som sa spamataval a cistil usi bolo to ako MEGAPETARDA. Druhe rano som ho zapol a? Nabehol bolo mi to fakt divne. Nabehol windows XP pro sp2. Zaznel zvuk a zvukovka detekovala na kazdom jedno vstupe/vystupe pripojene zariadenie. Skusam net nejde wifi karta nenajdena. Tak som smutny vypol PC rozobral dosku dal do krabicky, a isiel do obyvacky pozriet na hifi a video techniku. zapnem TV ide all ok. Zapnem hifi vezu KENWOOD (20 000 .- Skk bez repro) a nejde. Pozeram vzadu konektory a konektor so zvukom od PC je rostreleny na milion kuskov a ohorety. Vezu som dal opravit ocovi elektrotechnikovi a hvalabohu ide.

Tak toto bol moj zazitok s bleskami a elektrinou.

Dosku som dal minuly tyzden vo stvrtok reklamovat snaD to dobre dopadne.
To je naozaj smola.
Nahodou si si dosku po celej udalosti nenafotil?
Nahodou nie lebo na nej nebolo nic vidno vyzerala ako new.
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
Oneill
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Pi 20. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Blava/Drietoma/Trencin

Príspevok od používateľa Oneill »

Este ze si to nedostal aj ty.......................kto by nam o tom povedal :wink:
Používateľov profilový obrázok
Marko5211
Ban
Ban
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Št 14. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Rim.Sobota

Príspevok od používateľa Marko5211 »

ale bola by sranda keby to schytal aj on (iba on)a porozpraval by nam to... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EDIT by velijura:pocuvaj ma LOLKO, nechces si tych smajlikov trochu premazat? Tu to mas v pravidlach :arrow:
9- obmedzte pouzivanie nadmerneho poctu smajlikov vo vasich spravach, takisto su zakazane prispevky obsahujuce len smajliky bez akehokolvek textu, max. pocet je 2 na jeden post
MSI KT6Vs chipsetom KT600,256+512MB 400Mhz Ram,Tv tuner Manli,Ge force FX5500 339/492,E-box case,350 watt zdroj,AMD Atholon XP2500+ 2000Mhz,CD-R,DVD-RW MSI,Modre podsvietenie...
Používateľov profilový obrázok
Milky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Ne 27. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Milky »

Ked uz sme pri tom tak su na svete ludia co shcytali bleskom dokonca aj viac krat a prezili to...
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

blesk

Príspevok od používateľa andynko »

Takto dolezita vec.... vy byvate v rodinnom dome alebo v panelaku? pokial je to panelak a udrel ti blesk tak sa mozes kludne stazovat, pretoze sa to stat nemoze, maju byt na to spravene vsade bleskozvody a tie ked su do.... tak to nieje tvoja chyba.

Blesk neudiera hocikde... ale na urcite miesta, ktore maju preto predpoklady - teda bleskozvod, pripadne veza kostola, iny objekt...

ale ak mas wi fi antenu na streche rodinneho domu, tak hold smola :) bud rad ze zijes, resp. je vhodne si spravit okolo faradayovu klietku.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

andynko Farradayova klietka je dobra vec na ochranu proti bleskom - to bez debaty, ale keD si ju da okolo WiFi anteny - co to urobi s ping a transfer rate? Imho to stupne resp. klesne :wink:
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

subz3ro napísal:andynko Farradayova klietka je dobra vec na ochranu proti bleskom - to bez debaty, ale keD si ju da okolo WiFi anteny - co to urobi s ping a transfer rate? Imho to stupne resp. klesne :wink:
neurobi to vobec nic.

Sadni si do auta zapni si notebook a daj si do neho wi fi antenu (dovnutra) alebo aj do vlaku napriklad... signal bude taky isty. Na mikrovlnne pripojenie to nema vplyv.

EDIT : smerovana alebo vsesmerova antena musi byt nastavena samozrejme na AP

ale s tym faradayova klietka nema abs nic spolocne
Naposledy upravil/-a andynko v Po 08. Aug, 2005, 11:13, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

No ja Ti neviem.... moja UHF antena - staci keD je trochu mimo idealnej priamky (tzn. priamy smer na AP-cko) a uz to na pingoch aj na rychlosti poznat. Zrejme to zalezi od technológie WiFi
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

A aku ma podla teba Metiu antenu? Z toho ze to ma na streche by som tipoval prave tu smerovu...
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

subz3ro napísal:A aku ma podla teba Metiu antenu? Z toho ze to ma na streche by som tipoval prave tu smerovu...
Hold podla mna ju ma vedla okna niekde na stene priklincovanu... na streche by to tak lahko nerozchodil :)

Staci teda, ak na nu nasadi faradayovu klietku, s antenou nemusi robit vobec nic.

Návrat na "Základné dosky"