20' alebo 22'

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

Viem, uz tu take temy boli, ale nikde sa to poriadne nevysvetlilo. Takze aky je medzitym rozdiel a nebude na 20' monitore to rozlisko az priliz?
konkretne su to tieto modely LG LCD L207WT-PF a LCD Samsung 2232BW
Skusenosti a rady poprosim
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Snake »

Vo veľkosti, oba čo si uviedol sú shity tzn. nekupovať ani omylom :)

Už dávnejšie som chcel napísať tému o zobrazovacích technológiách ale nevystal mi čas, snáď to niekedy spíšem :)





.
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

Nejdem pracovat s foto ani videom, takze na podani farieb, alebo ostatnych vadach TN panelov (asi nato narazas) mi az tak nezalezi. Robim v CAD programoch,takze mi ide o zobrazenie spravneho tvaru a nie o zobrazenie 100% realnych farieb. Jasne, ze chcem natom popozerat nejake filmy, alebo zahrat hry a nato mi staci bohate TN panel.
Pokial si nemal na mysli problem s TN panelmi, tak sorry a uved preco su to shity.

Diki
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Snake »

Ked pracujes s CADom tak uvazuj uz o rozliseni 1920x1200 alebo vyssom, ano myslel som farebne podanie ktore je aj pri filmoch naprd ;)





.
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

Ehm, ved tam je ten problem, ze mozem o vacsich uhloprieckach len rozmyslat, fin. limit nepusti a myslim si, ze tieto 2 su v cenovom limite asi naj, co som videl. Videl som uz podanie farieb u TN panelov a myslim si, ze bude postacujuce nato, co chcem. Ale zase odbocujeme od temy, ako v kazdej jednej podobnej teme. Takze vyhody a nevyhody 20' a 22' panelov, co sa tyka velkosti a kvality zobrazenia rozlisenia. Bude mi tych cca 5,5 cm chybat pri 20' monitore? Je to markantny rozdiel?
Diki
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa kajfun »

financny limit je jasny, diskusia teda skoncila.

ja osobne by som z hentych dvoch volil ten vacsi, z dovodu prave tych piatich centimetrov navyse. Je to samozrejme vyssi komfort prace ale zavisi hlavne od toho ake mas oci - moj otec by volil prave kvoli ociam ten mensi :)

pokial velkost uhlopriecky nie je pre teba podstatna, volil by som potom ten, ktory poskytuje funkciu/funkcie ktoru potrebujes : napriklad pivot [otocitelny na vysku] a podobne.
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

Ani jeden nema vyhody pri nastavovani polohy, takze tam sa kriteria stracaju. Ide o to, ci to vyzera prirodzene rozlisko 1680:1050 aj na 20' monitore. Pretoze teraz mam notebook 15,4 s rozliskom 1680:1050 a je to dost o zivot, privelmi male na tuto velkost. Monitor mam cca 0,5 m od oci. Takze neviem, asi to urobim tak, ze zajdem do shopu a na obidve monitory sa budem pozerat aspon polhodiny a snad sa rozhodnem :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Snake »

Kvalita ktorá záleží od veľkosti sa tiež stráca, keďže 20" má 0,258mm PP a 22" 0,282mm, takže je to úplne jedno, ale na tom 20" to bude vyzerať hladšie (keď sa bavíme o tvaroch ktoré ty potrebuješ)...





.
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

Tak to padne asi na model LG 20', novsi model, nejake nove technologie vrajze + tlaciaren zadara, nic moc, ale stara uz odchadza :) Je to otazka mesiaca, takze dovtedy sa moze vsetko zmenit.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Snake »

Byť tebou tak ozaj uvažujem o non-TN monitore. Tiež si treba rozmyslieť či chcem o 5cm viac alebo nie...





.
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

nemam s tym skusenosti a fakt neviem, ci mi tych 5 cm bude chybat alebo nie. Na No-TN panel nemam prachy, takze...rad by som, ale ... ale.
A ako som povedal, za mesiac sa toho moze vela zmenit :)
EDIT: ale mozes mi tu hodit nejake no-TN panely za rozumnu cenu, mozno porozmyslam
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa kajfun »

skus tento:

http://www.pcmania.sk/zbozi/hp-lp2275w- ... p=z:127038" onclick="window.open(this.href);return false;

preberame to vo vedlajsej teme, kukaj... o dve tisicky drahsi a bez tlaciarne ale obrazom je o stotisic niekde inde. Pri tychto cenach by som uz NIKDY neuvazoval o monitore ktory NEMA pozorovacie uhly 178/178 stupnov ; povedane inak uz by som NIKDY pri tychto cenach nekupil TN panel. Akykolvek.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Snake »

Pripajam sa k tomu co hovori kajfun, ten monitor je teraz velmi diskutovany, byt tebou, silno (ale ozaj tak silno ze ti az zilky vystupia) by som o nom uvazoval, aj ked je drahsi, predsa ho nebudes mat na stole tyzden ale niekolk rokov





.
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

ehm, no vyzezara dobre, ale fin limit///este do tych 7500SK by som siel, ale to je uz fakt max za monitor, ktory budem pouzivat viacmenej na kanc. pracu a CAD, kde to naozaj nepotrebujem taky kvalitu panela a premna by to boli vyhodene peniaze. Viem, ze niektori sa teraz poburite, ale v tom mam jasno.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa kajfun »

nepoburime sa ani nahodou, vsetci absolutne jasne chapeme co je financny limit.





... akurat sa snazime posunut tvoje hranice :)




a teraz vazne : henta doporucena vec dnes stoji 8300,- ; mozno sa da niekde zohnat o stokorunu lacnejsie. Ked budes kupovat monitor o mesiac alebo o dva, zmenia sa tieto styri veci:

1) mozno budes mat viac penazi - dnes si ochotny 7500 co uz nie je prilis daleko
2) mozno ten monitor zlacnie na 7999,- alebo nieco na ten sposob
3) mozno si od rodicov pozicias tych chybajucich par stoviek a...
4) mozno ti ukaze cestu :)

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"