20' alebo 22'

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

mozno ma zrazi lietadlo, Ryanair je aj toho schopny :D

IMHO, este vzdy neboli vysvetlene rozdiely medzi 20' a 22'. vyhody, nevyhody :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Snake »

Velkosť, čo tam chceš vysvetlovat? Keby sme sa bavili na temu TN vs xVA/IPS tak tam je co vysvetlovat, podstatny rozdiel je velkost, nic ine, kontrast a svietivost si vies porovnat aj sam...





.
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

Jasne, diki. neskoro mi doslo, ze sa vlastne bavim o relativnej veci, na ktoru ma kazdy iny nazor. Co sa tyka toho PVA panelu od HP, je dost dobry, ale nasiel som Samsung 2232BW za smiesnych 6500SK...viem ze sa nevyrovna HP, ale v inych shopoch je o 1000-1300 Sk drahsi.
Bral by som HP (uz som pochopil vyhody), ale to uz je moc penazi vydanych na pracu, kde mi uplne postacuje TN technologia. Diki all, v buducnosti, ako zarabajuci clovek si kupim urcite nieco lepsie a ten TN dam do hajzlu miesto obrazu :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Snake »

A prečo to rovno nekúpiť hneď, prečo kupovať druhý monitor? Vyplatí sa ti to? Nemôžeš si požičať/zobrať na splátky? No ako myslíš, ja by som to bral hneď :-)

Ale nebudem ti nič nahovárať, cenový strop je cenový strop, len treba pouvažovať, či sa budem pozerať na ho*no 2/3 roky, alebo budem splácať (a nejakú tú stovečku preplatím) a budem mať vystarané kým ten monitor neskape (rozumej ~50000 hodín kým sa CCFL dostanú na polovičnú svietivosť)...

Je to na tebe, ale vravím, byť tebou, silno uvažujem :rolleyes:





.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa MBG »

Ak máš taký cenový strop, a ako si už písal na kvalite zobrazenia ti až nezáleží, v Metre majú akciu na 22 palcový LCD Fujitsu Siemens za priam romantických 4500sk s DPH tuším...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Snake »

A chalan bude musieť po mesiaci používania zájsť k očnému pre podozrenie na zákal v oku :-)





.
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

MBG napísal:Ak máš taký cenový strop, a ako si už písal na kvalite zobrazenia ti až nezáleží, v Metre majú akciu na 22 palcový LCD Fujitsu Siemens za priam romantických 4500sk s DPH tuším...
Ako ti to vysvetlit. Priatelke tiez nekupis hned diamantovy prsten, ked nato nemas, ale zase jej nekupis nejaku bizuteriu za 50 sk, ked si mozes dovolit viac.

Ok, keby mi nezalezalo na kvalite zobazenia, tak si vyberiem nejaku vestecku monochromaticku gulu z 80tych rokov.
Proste mne staci zobrazenie TN panela, ale nie zase toho najlacnejsieho. Ty si tiez nevyberas bud highend alebo lowend alebo nic. Vacsina sa snazi ist tou strednou cestou a vybrat co najlepsie za prachy, ktore nato urcene ma. Nato tu toto forum je, aspon si myslim.
Sposobom "pridaj este 2 tisicky, potom este tisic atd. mozem predat rovno celu rodinu do otroctva a kupit si najlepsi monitor na svete, na ktory budem mat a budem sa nan pozerat iba vo vypnutom stave, pretoze mi neostanu prachy na elektrinu alebo zvysok kompu"

Uz trosku prehanam, ja len aby ste pochopili moju situaciu, beriem vase rady a diki zane, ale poznamky typu "ked nechces ten, chod do <>" si mozete nechat niekde na chat, alebo CS.

thx all

P.S.: Inak, co to mas za monitor v popise? Ehm, je to napisene strasne malym pismom, ale mam pocit, ze to ma TN panel (Just joke :red: )
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa MBG »

S tým monitorom myslíš mňa ?
Áno mám Samsung 223BW, a nemám prečo sa za to hanbiť...vyberal som monitor podobným, priam totožným štýlom ako ty...mám ho na bežnú prácu a surfovanie, nie hry, a skutočne občas filmy, ale to je nepodstatné...zrejme si zle pochopil môj príspevok predtým o tom FS LCD...ja som to písal len ako detail, možnosť na zváženie, nie ako nejakú urážku alebo podobne...
Voloda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 18. Máj, 2008, 10:23
Bydlisko: Presov

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa Voloda »

Ja som si myslel, ze si zo mna strielas :) pohoda, aspon vies, v akej som situacii a naco asi taky monitor potrebujem. Ale zase nechcem ten posledny lowend, ktory najdem. Uz aby sa nato dalo aj pozriet.

Thx all
Používateľov profilový obrázok
I-pop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 19. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Pezinok

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa I-pop »

Voloda, posúvanie fin. hraníc má v aj v tomto tvojom prípade jeden aspekt - posun k tomu HP je kvalitatívny posun do inej vyssej triedy. Chápem, ze más fin hranice, ale si pomerne blízko k preskocenu do lepsej triedy. Keby si mal limit 5,5tis, tak nieje o com.
Z mojej praxe ti to poviem takto: kombinácia najprv nieco lacnejsie + neskor nieco lepsie = mám nieco lepsie, co ma v konecnom dosledku stojí o 50% viac, ako keby som zainvestoval hned a navyse som to mohol pouzívat.
Inak povedané - monitor je posledné miesto na setrenie bubákov, ide ti aj o oci.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: 20' alebo 22'

Príspevok od používateľa kajfun »

no a navyse pri predaji daneho monitora niekedy o dva alebo tri roky dostanes ten rozdiel naspat - kvalitna technologia si urcite lepsie podrzi hodnotu ako TNka. Cize dnes zaplatis 8300,- namiesto 6500,- [teda povedzme o 1800,- viac] a v buducnosti to HPcko predas o tisic alebo mozno aj dvetisic drahsie ako predas to TNko lebo ludia zachvilu pridu na to aky je TN zgrc. Cize...

no ja viem, to je take komplikovane. Vies u mna to napriklad bolo tak, ze som v napatom rozpocte nakoniec namiesto ojazdenej kratkej fabie kupil ojazdenu dlhu [combi] octaviu rovnaky rocnik. Ano, investicia to bola vacsia ale tu octaviu predam drahsie ako fabiu ci uz dnes alebo o rok. No a ten vacsi priestor, lepsia vybava a podobne... vzdy ked sa pozriem na kamaratove fabie, som presvedceny stale viac a viac ze to za ten rozdiel stalo.

OK, myslim ze dost bolo - vsetci sa rozumieme a hlavne lubime navzajom :)

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"