AMD Athlon X2 4000+ 2x2GHz 90nm Windsor

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

AMD Athlon X2 4000+ 2x2GHz 90nm Windsor

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Ahojte po dlhšej dobe ;)

Mal by som pre vás pár záludných otázok pri ktorých by ste mohli prejaviť svoju fantáziu a um.

Zostava: Procesor viď názov témy.
ramky :2x512 + 2x1GB DDR (A-DATA + Kingston) Dualchannel 800MHz DDR2 5-5-5-15
doska :ASUS M2N-E
disky :2x250GB SATA RAID Hitachi
gf : Gainward bliss 8800GT 1GB DDR3 775/1800/2100 (GPU/Shaders/Pamaťe)
PSU : Fortron Bluestorm 550W

Takže na úvod by som sem hodil tento screen, ide o monitorovacie programy :

Obrázok

Asus PC Probe II
HW Monitor
Core temp
výpis z CPU-Z


Ako si možte všimnúť, hodnotu HT som nechal na 4x z povodných 5x. Neuchýlil som sa k 3x nakolko to na stabilite nemalo vobec žiadny podiel. Na vyššej frekvencii ako 2x2850 bol PC nestabilný a mrzol,BSOD,padal a všemožne blbol.

Zaujímali by ma tieto veci :

1.Každý jeden program ukazuje iné Vcore, aj naprek tomu že ho mám v biose nastavené v tomto prípade 1.4250V, ukazuje si každý jeden skutočné hlúposti. Najbližššie je asi tomu ten PCProbeII. Prečo je to takto, odkial berú tieto softy hodnoty napatia a prečo sa nikdy nezhodnú, ani neukážu približne s naozaj minimálnou odhchýlkou Vcore?

2. Vo výpise HW monitor si všímnite TEMPIN2 - 127stupnov. Netuším čo je toto za hodnotu, ale myslím že čidlo bude nejaké zblblé. Jediné čo sa pri záťaži po OC nedá chytiť je asi pasívna heatpipe trubka a všetko s nou spojené chladiaca chipset dosky, ale myslím si že má tak max 60 stupnov. PC je inak stabilný a hádam nemá žiadne problémy s nestabilitou koli teplotám.

3. Ktorá hodnota teploty CPU je smerodajná ? v HW monitore TEMPIN1 = 70 stupnov, to isté čo ASUS PCProbe II. Viem že je to na ten CPU veľa, chladím ho Freezerom 64, no prečo sú teploty jadier podstatne nižššie ? Rádovo okolo 60 stupnov - 62 čo je ešte znesitelné. Teraz neviem či treba podniknúť kroky a silou mocou prepastovávať, riešiť airflow alebo vybrať bočnicu z bedne, alebo to možem ponechať.

Ešte by som doplnil jeden poznatok. 2x2900 som vytiahol pri Vcore 1.4375 , kedy prekročila hodnota TEMPIN pri orthose 72 stupnov a PC sa vypol, bola to tepelná ochrana procesora alebo došlo k nejakej chybe? Vobec teraz neviem ktoré z týchto hodnot sú smerodajné, ak core mali do 65 v tom momente.

Napísal som to dosť nezrozumiteľne, ale hádam že mi rozumiete a keď budete mať čo dodať, tak to sem šupnite. Dúfam že to aj niekomu pomože zodpovedať nejaké otázky. :good:

EDIT : Pred chvíľočkou mi nešiel Imageshack, tak tu je ešte screen
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
FragStop2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom (18)

Re: AMD Athlon X2 4000+ 2x2GHz 90nm Windsor

Príspevok od používateľa FragStop2 »

Jediné čo je pri CPU smerodatné je teplota jadier. Nič iné ťa u neho nemusí zaujímať. Pre meranie by som doporučil CoreTemp alebo Realtemp.
Ten senzor nerieš, zblbnutý :)
Vcore, ktoré ti ukazuje Everest, CPUZ atp je vždy nižšie, ako to, čo nastavíš v BIOSe - vDrop.
HW monitoru by som veril, mne Everest spolu s ním ukazujú tie isté hodnoty.
Spoiler: ukázať
| ASUS P5K | Intel Core 2 Duo E6750@3,2 GHz + Zalman CNPS9500L | 2x1GB + 2x2GB (6GB) DDR2 800 MHz Corsair CM2X-6400 | HD4850 + Coolink GFXChilla | Samsung HD321KJ | Fortron BS2 500W | Point of View Turbine |
Používateľov profilový obrázok
Thammy8
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi 04. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Velke Kapušany,Vychodne Slovensko

Re: AMD Athlon X2 4000+ 2x2GHz 90nm Windsor

Príspevok od používateľa Thammy8 »

Ja by som znižil HT link speed tak aby neprekročilo 1000 Mhz preto ti hreje doska jak oživot a ked sa hreje doska hreje sa aj socket cpu a cpu tiež dostane od dosky nejake tie stupne 1140Mh je velmy vela daj HT na 3x bo sa ti odpali doska po čase.

Návrat na "Procesory"