Pomoc zapojenie routra

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
marcelino48
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: St 07. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Pomoc zapojenie routra

Príspevok od používateľa marcelino48 »

Zdravím mám veľký problém neviem spojazdniť router u bratranca. Má totiž notebook a internet mu ide len cez kábel. Neviem ako nastaviť aby to šlo cez signal aby nemusel byť pripojený cez kábel na net. Predtým mu to išlo ale preinštaloval som windows a neviem ako nato? Značko routra je Canyon CN-WF514 AP http://online.asbis.sk/default.asp?cls= ... tiid=32709" onclick="window.open(this.href);return false;. Skušal som podľa návodu no neviem sa dostať do nastavení toho routra. Keď zadám http://192.168.2.1" onclick="window.open(this.href);return false; tak mi napíše že stránku nevie nájsť a nezobrazí sa mi tá obrazovka kde zadám meno a heslo. Poradte prosím neviem si s tým rady.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc zapojenie routra

Príspevok od používateľa newmi »

a si na ten router napojeny cez kabel??? Inak sa donho nedostanes zrejme.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
marcelino48
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: St 07. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Pomoc zapojenie routra

Príspevok od používateľa marcelino48 »

myslíš prepojenie notebooku s routerom cez kábel? Keď som pozeral do krabice tak tam žiadny kábel nebol.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc zapojenie routra

Príspevok od používateľa newmi »

Ano, ked sa chces dostat do routera cez notebook, musis ich prepojit normal sietovym LAN (UTP) kablom. Cez wifi sa to neda, dokial do nenastavis v routeri.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc zapojenie routra

Príspevok od používateľa Archon »

Tak za prve je to na 99% 192.168.1.1 ; ale ked je napisane v navode 192.168.2.1 , tak sry
za druhe , takže v nutri routera sa nic nerobilo ? len sa preinstaloval WIN ?
za tretie , cez ktori počitač si sa tam pripajal (mam pocit ze v tom texte su zamlčane 2 PC , jeden na kabli a jedne co chce wifi)
wifizony_sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 10. Sep, 2008, 13:58

Re: Pomoc zapojenie routra

Príspevok od používateľa wifizony_sk »

Archon má pravdu:

Router nastavujes cez kabel...
Wifinou to nemusi ist koli firewalu alebo zabezpeceniu siete (WEP- MAC to je jedno)
router ti nemusi sam pridelovať IP pokial neje zapnuty DHCP server.

Ak niesi si istý ako to je... Na routri je tlačítko reset. drž ho pokiaľ nezhasne celi router a znovu sa nerozbliká.

Jeho defaultna IP by mala byť 192.168.1.1 alebo 192.168.2.1

Nezabudni ak to všetko aj nastaviš, zabezpeč si Wifinu aby sa aj ostatny nekonektly. To by si asik nechcel.

prid na forum wifizony.sk a tom to s tebou zriesim ak chces.
Prečitaj si môj nick :)
A pozdravujem Admina

Návrat na "Siete"