wifi net pomoc

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Dare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 17:02

wifi net pomoc

Príspevok od používateľa Dare »

Chcem sa spytat par otazok

1. Kupil som si laptop "ASUS X51R" mam vnom zabudovanu kartu "Atheros AR5006EG Wireless Network Adapter" a ked zapnem kartu v priecinku sietove pripojenia a takisto zapnem program "Atheros Client Utility" najde mi signal od T-Comu pripojim sa nato ale mam strasne slaby signal a stane sa ze aj vypadne. Byvam v Kosiciach ak by to pomohlo resp. ak by sa nasiel niekto kto by bol z Ke a chcel mi stym pomoct bol by som velmi rad.

2. Mam aj "54M Wireless USB Adapter" lebo som si myslel ze mi to zlepsi signal ale tiez to beha hore dole.

Moc sa do toho nerozumiem preto som napisal tu lebo dufam ze mi niekto pomoze. Kludne ma mozte kontaktovat aj na ICQ 253-711-298 nick Romanisimo. Budem len rad.

Za kazdu pomoc vam vopred dakujem
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: wifi net pomoc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ten signal od T-Comu je tvoje pripojenie do DSL ? Alebo ina sluzba T-Comu, ktoru mas zaplatenu ? Ak nie, tak preco sa chces napichnut na susedovu siet ? Preto, lebo je blby a nie je schopny zabezpecit si ju ?

Co sa tyka zlepsenia signalu, to dosiahnes lesou antenou, pripadne smerovou antenou ak vies kde je Wifi AP.
Dare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 17:02

Re: wifi net pomoc

Príspevok od používateľa Dare »

Ako som napisal nevyznam sa v tom moc. Od T-Comu nemam sluzbu ziadnu ono ked zapnem wifi samomi ju vyhlada a pripoji tak som si myslel ze to je nieco take ako ked pojdem niekam do Obchodneho centra kde je wifi pripojenie zadarmo. Myslim si ze siete su chranene nejakym heslom ked sa chce niekto pripojit bez toho ze to nema zaplatene alebo nie?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: wifi net pomoc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ked je dobry signal tak to aj uvidis, to co hovoris zvykne byt u slabeho signalu, napriklad prave u domacich WIFI sieti, ked ide signal cez 3-4 stenu s malym vysielacim vykonom. Ale ten signal, na ktory sa aktualne snazis napojit je na 99% WIFI router niektoreho tvojho suseda, ktory svoju siet nezabezpecil.
Dare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 17:02

Re: wifi net pomoc

Príspevok od používateľa Dare »

aha takze asi chytit wifi co by bolo zadarmo (bez mesacnych poplatkou) je asi zbytocne pokusat chytit.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: wifi net pomoc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Sanca, ze niekto poskytuje Wifi zadarmo je takmer nulova. Wifi zadarmo mas vacsinou tam, kde si niekto zabudol zabezpecit siet - no i tieto siete su dost otazne, nakolko nevies ci to nie je prave pasca na zachytavanie hesiel ci inych osobnych udajov.
Dare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 17:02

Re: wifi net pomoc

Príspevok od používateľa Dare »

na nete cez google som zistil ze v Kosiciach su miesta kde to je zadarmo OC Kaufland aj v nejakych restavraciach resp. nejake podniky ktore to maju normalne zadarmo ale je mi to nanic kedze tam nemozem NB zapojit do elektrickej siete a asi by to aj vyzeralo blobo keby som tam presedel pol dna...keby sa dal chytit ten signal ale od vsetkych bodov som daleko :smutny: :cry:

Kód: Vybrať všetko

http://www.freespot.sk/kosice.html
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: wifi net pomoc

Príspevok od používateľa matopd »

Dare, Ty si genius :D

tiez sa mi cosi take u kamosa podarilo, niektory su taky tupy \alebo to maju v pazi...\, ze nechaju siet ficat bez zabezpecenia :D. Podla toho co si napisal, ma Tvoj sused vigor 2600,2700 vgst alebo velmi mu podobny:D. Chod na chodbu a hladaj kde mas naj signal, zabuchaj mu na dvere, mozno ked ich otvori, budes mat net....

Pripadne sa s nim dohodni, kup nejaku 5 a viac dB antenu a mas to "v cajchu"...

M
wifizony_sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 10. Sep, 2008, 13:58

Re: wifi net pomoc

Príspevok od používateľa wifizony_sk »

matopd napísal:Dare, Ty si genius :D

tiez sa mi cosi take u kamosa podarilo, niektory su taky tupy \alebo to maju v pazi...\, ze nechaju siet ficat bez zabezpecenia :D. Podla toho co si napisal, ma Tvoj sused vigor 2600,2700 vgst alebo velmi mu podobny:D. Chod na chodbu a hladaj kde mas naj signal, zabuchaj mu na dvere, mozno ked ich otvori, budes mat net....

Pripadne sa s nim dohodni, kup nejaku 5 a viac dB antenu a mas to "v cajchu"...

M
šéfe, ja sa s podobnymi kravinami stretavam denne.

SSID - t-com a nezabezpečená sieť.
Je to stanovené defaultne a ludia na to kašlu.

Anetna mu nemusi pomôcť, pretože ked sa na ten router zavesi vaic pc pojde mu to na ... aj tak.

Riešenie, zaplatiť si net a maš pokoj. Aj keby si mal brutal signal na ten T-com - výpadky môžeš mať stále.
náhodou kupiš antenu a potom ti bude na dve veci. chapeš
Prečitaj si môj nick :)
A pozdravujem Admina

Návrat na "Siete"