blesk vs. t-com

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa matopd »

Chcem sa spytat \ ...a spustit spustu otazok s tym... \

Stalo sa toto:

Do nasho cinziaku udrel blesk. Prestal mi ist net od t-comu. Doma mi vsetko funguje \ skratka nic ine sa nestalo \, len ten internet. Nic, kedze mam dsl 4. mesiac, zabalil som ho do orig. krabice, zobral vsetky papiere a hor sa do t-centra. Tam mi ho "beze-vseho" vzali a ponukli mi nahradne zariadenie za zalohu, ktoru mi potom vratia. To som nechcel, lebo sa mi doma povaluje stary usb adsl modem. Asi po tyzdni mi volali, ze porucha bola sposobena prepatim \cize BLESKOM\ a na to sa zaruka nevztahuje. Fajn vravim si, ale ked som svoj ntb dal niekde do siete, zistil som, ze ani lan-ka mi nejde! Je mi jasne, ze ju odpalil blesk...

A teraz k veci, je asi vsetkym jasne, ze dane prepatie prislo cez tel. linku od t-comu \ ich drotom\. Co mam robit? To ze to prepatie neslo cez el. siet je jasne \nbk ma galv. oddeleny zdroj\.

Co mam robit, ked sa vyrobca vyjadril, ze poskodenie veci je po blesku?

Poradte...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa Reinok »

Môžem sa spýtať v ktorom meste to bolo, susedkyn frajer z Piešťan má taký istý problém, udrel bleska a nejde NET iba net....!
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa matopd »

PD, ale to je uplne jedno, moze to byt aj v mozambiku, ak tam je t-com...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nemozes nic. Urcite mas niekde v zmluvnych podmienakch, ze za zivelne pohromy (do coho sa rata aj blesk) nezodpovedaju.
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa Lopik »

tak tak ... ak ti odisiel modem v dosledku blesku, smola .... ak odisla aj sietovka, smola. Reklamacia sa na taketo veci nevztahuje. A je jedno ci to bolo kablom ktory patri im ... proste blesk je blesk a pred nim sa musis chranit jedine odpojenim vsetkych kablov prichadzajucich "z vonku".
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono T-Com ani nie je tvojim partnerom, s ktorym by si mal toto riesit. Na odskodnenie po zasahu bleskom sluzi poistenie domácnosti.
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa cool_point »

Pokiaľ viem, tak žiadne poistenie neexistuje ktoré by vykrývalo škody spôsobené zásahom blesku.
Ďalej to, že to nemuselo behnúť cez kábel T-Comu, ale ono sa to prepätie nakumuluje v blízkosti zásahu a indukované napätie potom fyzicky vbehne do routera/modemu/lanky...

Maťo pozdravujem Ťa aj brata... ;)
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa faugusztin »

Fakt nie ? Tak v HN pisu bludy ?

Poistenie
Blesk je naozaj nevyspytateľný a nikto nevie určiť a nasmerovať, kde presne udrie. Neraz už takýto elektrický výboj spôsobil mohutný požiar. Často sa stáva, že následkom priameho zásahu blesku sú vyhorené všetky elektrické zásuvky, ale aj elektrospotrebiče zapojené v elektrickej sieti. Preto je lepšie pri búrke všetky Ilustračná snímka TASRelektrospotrebiče z elektrickej siete odpojiť. Škody na elektroinštalácii sú hradené z poistenia nehnuteľnosti a škody na elektrospotrebičoch z poistenia domácnosti.
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa cool_point »

Fakt netuším odkiaľ čerpal autor, ale pokiaľ ja viem, tak taká poistka u nás na Slovensku zrejme neexistuje. Možno sa mýlim, ale logicky by sa to poisťovniam neoplatilo, resp. by tá poistka bola veľmi drahá.
V poistení domácnosti máš zahrnuté aj niektoré spotrebiče, ale nie spôsobené prepätím resp. zásahom blesku.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa faugusztin »

No ja ti neviem :
http://www.union.sk/index.php?www=catal ... id_item=58" onclick="window.open(this.href);return false;
Sekcia Domacnost - požiar, výbuch, blesk, pád lietadiel

http://www.generali.sk/showdoc.do?docid=507" onclick="window.open(this.href);return false;
a) Základné riziká:
- požiar, dym, priamy úder blesku, výbuch, stret alebo zrútenia lietadla, jeho častí alebo nákladu, náraz vozidla, aerodynamický tresk;

b) Doplnkové riziká :
- nepriamy úder blesku, nepredvídaný výpadok elektrickej energie;


a tak dalej...
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa cool_point »

Máš ty pravdu. Takže som žil v omyle, keďže som sa snažil zlikvidovať poistnú udalosť po zásahu bleskom a bolo mi oznámené, že nemám takéto krytie.
Takže ponaučenie? Treba si dobre rozmyslieť a dávať pozor pri uzatváraní poistnej zmluvy.
Ono je ešte aj rozdiel medzi priamym zásahom blesku a nepriamym.
Práve ten nepriamy je to indukované napätie, čo ako vidíš je doplnkové poistenie, kde aj poistka bude drahšia.
O.K. len už sme dosť OT... :)
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Kamosovi takto asi pred 2ma rokmi odpalil blesk router ... dal na reklamacku a pred par tyzdnami sa dockal vyreklamovaneho routru :)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

No asi je najistejsie poodpajat setky kable ked je vonku vekla burka... aspon ja to tak vacsinou robievam... :)
Istota je istota...
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa matopd »

Sorry, ale toto nieje riesenie, co spravis, ked budes odcestovany... Vypnes to pred odchodom?
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: blesk vs. t-com

Príspevok od používateľa Lopik »

NEx_12 napísal:Kamosovi takto asi pred 2ma rokmi odpalil blesk router ... dal na reklamacku a pred par tyzdnami sa dockal vyreklamovaneho routru :)
lol to tie dva roky mu nevadilo, ze ho nema ?

Návrat na "Siete"