Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Príspevok od používateľa master »

Nejako som to nezaregistroval, a skusal som pozerat aj najdrahsie zdroje v zopar e-shopoch, ale nikde som nenarazil na zdroj, ktory by bol chladeny pasivne - teda bez ventilatora. Ale vraj take su. Co ta sranda stoji a aky vykon to ma ?

Ide mi o to, ze po pasivnom schladeni CPU, grafiky, by s pasivnym zdrojom bol vlastne pocitac prakticky bezhlucny (mimo DVD mechaniky, ale co uz, ta sa beztak casto nepouziva). Objavil som Ameriku, alebo pasivne zdroje este nie su ?
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Príspevok od používateľa PatrikL »

existuje, len by som ho veľmi neodporúčal :)
http://www.tichepc.sk/produkt/Fortron-Z ... s-808.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alza.sk/SK/zdroj-xilence-pow ... d88655.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alza.sk/SK/zdroj-gembird-400w-ccc-d98530.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pasivne zdroje existuju :
http://www.tichepc.sk/produkt/Silversto ... -2981.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tichepc.sk/produkt/Fortron-Z ... s-808.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Problemom je cena, a to, co si ty neuvedomujes. To, ze je nieco pasivne chladene este neznamena, ze tam nemusis davat ventilatory ! Pasivne chladenie CPU a grafiky sa da zvladnut jedine ak mas aky-taky prietok vzduchu v skrinke. A to dosiahnes jedine ventilatormi, cisto pasivne to nepojde, resp. nie tak ze si kupis pasivnu grafiku, pasivny chladic na CPU a pasivny zdroj. Cisto pasivne stroje sa riesia obrovskymi hlinikovymi blokmi, ktore su priamo cez heatipe napojene na rucne vytvoreny blok odvadzajuci teplo z danej komponenty. Je ti dufam jasne, ze ide o extremne drahe riesenia, a pre bezneho uzivatela nedostupne (nikto ich nevyraba, musis ich robit sam).

Idealom je teda pasivne CPU a grafika, tichy zdroj a 2 tiche ventilatory. Na beznu zostavu toto bohate staci a je to tiche riesenie.
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Príspevok od používateľa master »

V najhorsom pripade, ak by sa inak nedalo, by clovek dal tych 5k za zdroj, ak by to znamenalo definitivne odhlucnenie. Ono ,ked ma clovek bednu 30 cm od hlavy, tak pocuje vsetko.

A tie 2 fany, co by odvadzali teplo od zdroja, neboli by tichsie ako bezny tichy aktivny zdroj ?

Ten GemBird za 3k vyzera lakavo, len sa obavam, ze realne ma vykon mozno ako Fortron 300W-340W (co na bezny komp aj staci).
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Príspevok od používateľa robour »

Neviem či pasívny zdroj je dnes dobré riešenie. Bude asi horúci. Skôr sa poobzeraj po zdrojoch s najväčšou účinnosťou. Také sú napr. seasonic. Sú extrémne tiché a studené.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Príspevok od používateľa master »

Tak dosial si myslel, ze tie co su najvykonnejsie, musia najviac hucat :-)
Druha vec je, ze za posledne 3 roky mi odislo cca 4-5 zdrojov - su to sice vzdy neznackove shity za 500-1000 SKK, ale nejako sa bojim vrazit 2-3k do bezneho znackoveho zdroja, lebo ten keby sa mi odpalil, tak ma uz asi porazi :wallbash:
So zarukou som mal zatial stastie na 2 zdroje, kde som zapotrosil po roku blocek a 1, kde som blocek sice nasiel, ale shop uz medzicasom chcipol :-)

Nie je to teda riziko vrazit 3k do znackoveho zdroja ? Dokopy som uz vrazil do zdrojov viac, ale furt lepsie 3 chciple po tisicke, jak po 2-3 tisicky.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Zdroje ti odchadzaju, lebo kupujes naprd zdroje. Keby neboli napr. Corsairy kvalitne, tak by si ich vyrobca nedovolil davat na ne 5-rocnu zaruku. A nie je to vobec riziko, 5 rocna zaruka je dost dobra poistka keby nieco. A ohladne obchodu co chcipol - netreba setrit za kazdu cenu a nakupuj radsej vo vacsich obchodoch, kde je sanca na "chcipnutie" mensia.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Existuje pasivny chladeny zdroj ?

Príspevok od používateľa GABO »

To súhlasí. Čo sa týka pasívnych zdrojov aktuálne mám výborné skúsenosti so Silverstone Nightaar 450W, prípadne 400W Fortron ZEN 80+.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Hardware všeobecne"