vytvorenie LAN siete

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
jojak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št 11. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa jojak »

Chcem sa spytat ako sa da vytvorit domaca siet medzi PC a notebookom?? Na stolnom mam XP a notebooku Vistu..prepojenie cez klasicky LAN kabel...vobec nemozem prist ako to spravit..poradi mi niekto..thx
MB: MSI Z77A G45 CPU: i5 3570k@4.4GHz CPUcooler: Gelid Tranquillo RAM: 2x4GB Kingston hyperX 1600Mhz GPU: MSI 760 HAWK LE HDD: WD640AAKS + Barracuda 7200.12 1TB SDD Crucial m4 128GB Headphones: Alfa Tactic 3D Mouse: Logitech MX518 PSU: Corsair RM650 Case: Fractal Define R4 black
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pripad 1 - zoberies switch/routeru, zapojis PC a notebook normalnym kabelom do switchu a nastavis im IP (v priapade routeru mozes pouzit aj vstavan DHCP server).
Pripad 2 - priamer prepojenie - zoberies cross kabel a prepojis ich :laugh:
Používateľov profilový obrázok
jojak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št 11. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa jojak »

ved ja chcem priame prepojenie kableom, ale nvm kde sa to vo viste nastavuje??
MB: MSI Z77A G45 CPU: i5 3570k@4.4GHz CPUcooler: Gelid Tranquillo RAM: 2x4GB Kingston hyperX 1600Mhz GPU: MSI 760 HAWK LE HDD: WD640AAKS + Barracuda 7200.12 1TB SDD Crucial m4 128GB Headphones: Alfa Tactic 3D Mouse: Logitech MX518 PSU: Corsair RM650 Case: Fractal Define R4 black
Používateľov profilový obrázok
xyter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa xyter »

ak nechces mat NET staci ti cros kabel, ked kamos donesie notebook, iba napojime cros kabel, a hrame :-D
ale ide nam obidvom aj NET lebo mam v kompe dve sietovky, a mam tam premostenie

potrbujes CROS kabel Obrázok
Naposledy upravil/-a xyter v Pi 26. Sep, 2008, 17:27, upravené celkom 1 krát.
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa LittleMan »

faugusztin napísal:Pripad 1 - zoberies switch/routeru, zapojis PC a notebook normalnym kabelom do switchu a nastavis im IP (v priapade routeru mozes pouzit aj vstavan DHCP server).
Pripad 2 - priamer prepojenie - zoberies cross kabel a prepojis ich :laugh:
pokial viem, kazda novsia sietovka ma cross-autodetect, takze je uplne jedno aky kabel kedy pouzijes... osobne som fungoval na oboch typoch pri tom istom sposobe zapojenia ...

a co sa tyka nastavenia:

XP: prave tlacidlo na "miesta v sieti" ->vlastnosti ... otvori ti okno so zoznamom dostupnych sietovych pripojeni ... (*) prave tlacidlo na LAN siet (pravdepodobne sa nazyva "pripojenie k miestnej sieti") -> vlastnosti ... vyskoci na teba okno so zoznamom protokolov - klikni lavym na "protokol TCP/IPv4" a potom si vyber vlastnosti (tie 3 tlacidla pod zoznamom) ... tam nastav na oboch PC rovnaku masku podsiete, a rovnake prve 3 skupiny IP adresy - posledne musi byt na kazdom pc inak ... napr. PC1 ... IP: 192.168.0.1, ked sa potom prepnes do riadku maska podsiete, automaticky ju doplni ... na PC2 daj IP: 192.168.0.2 , znova automaticka maska - iba skontroluj, ci je rovnaka ako na PC1 ...

VISTA: otvor si centrum sieti a zdielania ... nalavo vyber polozku "spravovat sietove pripojenia" a potom opakuj to iste co v XP od (*) ;)
Naposledy upravil/-a LittleMan v Pi 26. Sep, 2008, 17:33, upravené celkom 1 krát.
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
xyter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa xyter »

ak pouzijes cros, ide to bez problemov, minule sme nemali cros a islo to tiez
Používateľov profilový obrázok
jojak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št 11. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa jojak »

hej cez kabel iba proste chcem preniest subory z PC(stolneho) na notebook...ziadny internet nechcem
MB: MSI Z77A G45 CPU: i5 3570k@4.4GHz CPUcooler: Gelid Tranquillo RAM: 2x4GB Kingston hyperX 1600Mhz GPU: MSI 760 HAWK LE HDD: WD640AAKS + Barracuda 7200.12 1TB SDD Crucial m4 128GB Headphones: Alfa Tactic 3D Mouse: Logitech MX518 PSU: Corsair RM650 Case: Fractal Define R4 black
jedynqo

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa jedynqo »

Hehe, presne to mám teraz aj ja za problém. Nie som nato nijaký expert, no skúšal som, ale, uff nijak raz sa mi nepodarilo nastaviť nič podobné ako zdieľanie súborov, či priečinku. Potrebujem z PC dostať súbory do notebooku, prepojené to mám crossom. čo sa týka nastavovania, na PC som postupoval podľa krokov vyššie, keďže som na XPčku. Ale NTB má 7čku a tam som akosi nič takéto (ani podobné) nenašiel. :( Možno som hľadal na zlom mieste, tak ak by bol niekto ochotný poradiť, bolo by super :P
Tomas67
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Ut 22. Jún, 2010, 17:25
Bydlisko: Podmanín, 017 01 Považská Bystrica

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa Tomas67 »

Postup win7:
Ovladaci panel / sieť a internet / centrum sieti / zmeniť nastavenie adaptera / tvoj adapter - moze byt ich viac, ten ktorry pouzivas, klik prave tlacitko vlastnosti a postupuj už ako pisali vyššie :)
PC: Intel Core i5-2500K @3.3GHz | ASUS P8Z68 DELUXE | Kingston 2x4GB 1333MHz CL9 | Kingston 240GB HyperX 3K SSD SATA 3 2.5 | SAMSUNG HD154UI 1,5TB | HD 7870 2048MB | Fortron AURUM CM 750W 80PLUS GOLD | Antec LANBOY AIR BLUE
Media / Other: Samsung Galaxy Note 3 / N9005 | GRANDSTREAM GXP2100 | KONICA MINOLTA PagePro 1350 EN
jedynqo

Re: vytvorenie LAN siete

Príspevok od používateľa jedynqo »

heh vďaka, tak to už nejak skúsim pomonontovať ďalej :)

Návrat na "Siete"