ako rozdelit HDD VISTA 64b//SATA2 HDD a XP??

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Turoc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ne 04. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Kúty,Bratislava

ako rozdelit HDD VISTA 64b//SATA2 HDD a XP??

Príspevok od používateľa Turoc »

zdravim mam jednu otazocku mam VISTU 64b a potreboval by som vediet kde zohnat soft aby som mohol rozdelit disk

a este mam jednu prozbu pobezi mi SATA2 disk pod OS XP ? lebo vraj treba mat verziu XP s vypalenymi radicmi daneho disku len neviem kde ju mozem zohnat.Lebo vraj na normalnom XP nemusi SATA disk nabehnut
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: ako rozdelit HDD VISTA 64b//SATA2 HDD a XP??

Príspevok od používateľa LittleMan »

co sa tyka tej visty - skusil si pouzit integrovany soft ktory sa nazyva tusim "spravca diskov"

mne sa podarilo aspon ciastocne rozdelit disk podla mojich predstav vdaka nemu ... (po instalacii sa disk rozdelil na 140 GB, 1,5 GB-os_tools a 7,5 GB-recovery) tak hoci nie uplne uspokojivo, soft mi dovolil odkrojit z tej 140 poslednych 40 ... takze pokial sa zmestia, tak data drzim na tej 40 GB particii, nech pri defragmentacii C:\ nemusi prehadzovat aj tie ... ale to som uz dost OT :red:

teda ten spravca diskov je dostatocne pouzitelny na akekolvek rozdelenie noveho disku za podmienky, ze tam budu iba particie pre Win a da sa s nim rozdelit uz existujuca particia ... ale musi tam byt prazdne miesto ...



co sa tyka sata2 disku - pobezi urcite - ten problem, ktory popisujes moze/nemusi nastat iba pri instalacii systemu XP na tento disk, ale pokial si dobre pamatam, tak neide ani velmi o disk ako o diskovy radic - takze pokial ti islo na tej masine doteraz nainstalovat XP, tak pojde aj potom, ako zapojis SATA2 disk

ak sa ale jedna o novsiu masinu, tak si pred instalaciou XP radsej zapni native sata rezim - AHCI - potom ale uz takmer urcite bude XP potrebovavt ovladace pred instalaciou ... takze zalezi na tvojej volbe - bud bezproblemovo nainstalujes system na SATA2 disk, alebo si uvod trochu skomplikujes a ako odmenu dostanes o nieco vacsi vykon disku vdaka ncq (aj ked to je diskutabilne) a podobnym blbostiam, ktore su dostupne iba cez AHCI (ahci sa zapina v BIOS-e)
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
NOvacik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 17:30
Bydlisko: Petržalka

Re: ako rozdelit HDD VISTA 64b//SATA2 HDD a XP??

Príspevok od používateľa NOvacik »

co mam robit ak pri instalacii win vista 64bit nenajde HDD ?.. pyta neake drivers neviem ako ich tam mam nahodit.
Dalsia otazocka ked budem mat nainstalovanu vistu da sa rozdelit disk napriklad na 200GB system + zostatok ?..jedna sa o 640gb Disk WD.

Nemoze sa nieco porusit so systemom ked to rozdelujem priamo vo viste?.lebo xp malo moznost pred instalaciou rozdelit disk co mi vyhovovalo viacej...

dakujem za pomoc...

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"