Piska mi PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Piska mi PC

Príspevok od používateľa kurilla »

Kúpil som nové črevá do PC, CPU AMD 6000+, 2GB RAM, MB ASUS M3A78 PRO a začal mi pískať zdroj 500W neznáma značka Feel asi Poľská, vymenil som ho za Fortron 400W/LN/12cm/PFC/20+4/70cm FSP400-60THN-P a tiež píska no oveľa menej, napr. pri posune myšou resp. otvorenej Opere, filme a pod. Dá sa to odstrániť, alebo nie som normálny ja a moje uši? :wallbash: Dosť mi to vadí a neviem čo by som mal vymeniť. VGA R3650 SILENT DDR3 od ASUS, CPU je 125W a chladič je BOX, doska a CPU dosť hreje a tiež VGA ale nie extra ... CPU od 40 do 50, VGA 48 stupňov, HDD na 33 stupňoch ... poraďte prosím


//upraveny nazov temy do zrozumitelna, gammaray
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Piští

Príspevok od používateľa Toman »

- nie, s piskanim NIC neurobis....
- piskaju obvikle cievky alebo rozne vykonove suciastky na doskach
- skus vyrobok vratit, ale reklamacia piskania je problemova...

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Re: Piska mi PC

Príspevok od používateľa kurilla »

On doslova nepíska, len tak jemne keď sa sústredím na prehliadanie web stránok resp. pri inej činnosti kedy nie je procesor zaťažený, keď ho zaťažím, napr. benchmarkom vtedy pískanie prestane. Pískanie = taký jemný brum alebo neviem ako to napísať.
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: Piska mi PC

Príspevok od používateľa kotlik »

Si si isty ze piska zdroj? Vela krat je zdrojom piskotu graficka karta...
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Re: Piska mi PC

Príspevok od používateľa kurilla »

Ono to nie je ako pískanie cievky, akoby len vysoká frekvencia pri miernej záťaži zdroja ... napr. pri pohybe myšou, keď priložím ucho k zdroju tak to počujem ... takže zdroj ... no už som menil zdroj za Fortron, takže dávam vinu nejakému inému komponentu, že sa to prejavuje práve na zdroji, asi matičná doska :( Asi už kašlem na to, možno sa to časom napraví, a možno si na to zvyknem.
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Re: Piska mi PC

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Čau.

Tiež mi "píska" komp, resp. len niektoré súčiastky. Keď mi v intre nejakej hry vykresluje 1000+ plus fps, vtedy je počuť cvrlikanie z graf. karty, akonáhle sa fps dostanú naspať, karta nepíska. Ďalšia vec čo mi píska sú asi kondenzátory na základnej doske. Vždy keď niečo treba rátať procesorom aj toto cvrliká, no pri 100% nej záťaži vobec, ticho ako hrob. Zaujímavé je, že mi to robí len po OC, čím vyššie OC tak tým vačšie cvrlikanie.

Pre predstavu moja grafika je Gainward Bliss 8800GT 1GB a procesor Athlon X2 4000+ 90nm 2x2000@2x2800.
Nieje to nič nezvyčajné v súčasnosti.
Pozerám sa na to takto - čo má výkon nech je počuť, aj keď motor auta vytočíš do vyšších otáčok, výkon je tiež niekde inde než ked ideš pod otáčky =)
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Re: Piska mi PC

Príspevok od používateľa kurilla »

Asi tak, len to trošku ruší pri práci, ak potrebujem ticho ale už si pomaly zvykám, výkon to má fajn, ešte tam dám HDD s 32MB cache a zvuk Audigy a budem už snáď spokojný.

Návrat na "Hardware všeobecne"