Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa master »

Prave som nakupil shitny Acer X223W Q a nejak na nom neviem najst v OSD menu polozku 1:1, teda aby nizsie rozlisenia nenatahoval, ale vycentroval pekne do stredu (s patricne velkymi ciernymi okrajmi, v zavislosti od malosti rozlisenia).

Pradaoxne, na CDcku su len manualy, ziadne drivery (Windows ho nasiel sam, ziadne Plug and Pray sa nekonalo), kde by som to vedel sam nastavit.

Urcite to musi ist nejako overridnut, len netusim ako.

Nejake napady ?
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa br4n0 »

Myslím, že Acer túto funkciu nemá a keďže nemá ani DVI, nepômôže ani ovládač. Pomer strán aj pre VGA pripojenie sa tuším dal nastavovať v catalystoch 7.5.
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa master »

Ma to len VGA, to je fakt - ale ako to suvisi s DVI ? Co take DVi prenesie, co VGA nie ?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Neries to. Ak to nepodporuje monitor, tak mozes este skusit ovladac grafickej. Aku mas graficku kartu ?
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa master »

7950GT. Cakal som, ze to uvidim v ovladacoch, ale nie je to tam. Skusim pozriet, ake su najnovsie ovladace, cca 3 mesiace som nezhanal nove drivery.
Na druhej strane, ak sa to da nastavit cez drivery ku karte, tak by som cakal, ze to tam uz davno bude, ved LCDcka su tu uz hodne davno...
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa br4n0 »

DVI som spomínal práve preto, že v ovládači to bezproblémovo funfuje len s digitálnym pripojením. Ale pozri, či nenájdeš nView Display Settings > Device Settings > Device Adjustment > Display Mode Timing (Tab) > Fixed Aspect Ratio Timing, ale zrejme je to len v ovládačoch 84.21 a starších, tak ako pri ATI.
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa master »

Tak, ani najnovsie drivery z 15.10 neponukaju takuto moznost.

Nepozna niekto nejaku utilitku, co by to cez registre nastavila ?


EDIT : Zatial sa mi podarilo zistit, ze musim aktivovanu polozku "Flat Panel Settings", ktoru vobec nemam. Udajne sa da zapnut cez nejake "Custom TImings Menu", ktore tam vobec, ale vobec nikde nie je. Tiez kdesi spominali, ze DVi nie je nevyhnutnym predpokladom fungovania tejto featury (co ale neviem posudit).
Skusim stiahnut najnovsi RivaTuner, aj ked pochybujem, ze tyzden po novych driveroch uz bude updatnuty, no ale aspon vyskusam.
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa master »

Nikto nemate ziadne ine napady ?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa zoom »

Povodne som sa ti chcel vysmiat a kopnut si do shitVidie, ze taku vec nepodporuje (comu by som sa vobec necudoval - doteraz nevedia poriadne rozchodit TV out), ale nanestastie som si to este predtym siel overit na net, aby som nekecal len tak. Uplnym nestastim som objavil cosi taketo a taketo. Tak skus pozriet, ci to nepomoze. Avsak nezavisle od vyriesenia problemu mozem s kludnim srdcom prehlasit, ze shitVidia je sracka a nepodlozil by som si nou ani skrinu.

EDIT: Alebo si kup normalnu graficku kartu a budes mat v ovladacoch taketo pekne funkcne zaskrtavatko.
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa master »

Tieto volby tam nemam - cerstvo som uninstalol stare a nakopol nove drivery - tiez uz som to nasiel na nete. Bohuzial sa rozchadzaju nazory v tom, ci NAOZAJ musi byt DVI pritomne na monitore alebo nie, a to ja nemam ako overit.

Ta tvoja znacka "normalnej grafickej karty" mi v minulosti sposobila dost znacne financne skody (kompletnym padnutim systemu, ktory neslo nijako obnovit), takze si ju v zivote nekupim do ziadnej zo svojich domacich masin ani keby ponukala 10-krat vyssi vykon ako nVidia za polovicnu sumu, ani na ziaden komp u nas vo firme - to by bol trestuhodny hazard.

Ak bola ATI schopna si z beznych uzivatelov robit betatesterov, lebo boli lakomi si zaplatit poriadny profesionalny testing, tak skutocne nevidim dovod na to, aby som si komp zasieral ATInou. Dovera sa da stratit velmi lahko, ale ovela tazsie sa ziskava - takze je pre mna nepodstatny fakt, ci uz drivery medzicasom zlepsili alebo nie - druhykrat to uz riskovat nemienim - nie je dovod - kvalita je tu stale - nVidia. Navyse, po tom co sa museli nechat odkupit AMD uz vonkoncom nie, ktovie ci sa to neprejavilo na kvalite driverov. Na kompe mam dost vela serioznej roboty na to, aby som ju znova riskoval kvoli lachvatosti AMD/ATI. Ked ale niekto hra iba hry, tak s tym pravdaze nema problem, ved okrem savegamov nema co riskovat, takze je to neporovnatelne.

nVidia sa ziadneho takehoto drastickeho preslapu za poslednych 15 rokov nedopustila, a to si kupujem kazdu jednu nVidiu, co vyjde (snad s vynimkou poslednych par rokov) a v zivote som so ziadnou nemal ani desatinove problemy ako s viacerymi ATInami, ktore som bol nuteny kvoli testu kompatibility aplikacie vykonat. MImochodom, s tou komptaibilitou to tiez bolo extremne biedne a polka featur co MALA fungovat, tiez nefungovala, takze tiez ziadna slava.

Takze, kludne si zi vo svojom vyfantazirovanom svete, kde je ATI skvela, ale historiu nezmenis, to je skratka fakt. Mozes pred nou akurat zatvarat oci, ale to uz ty vies :laugh:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Aj ty si zi vo svojom vyfantazirovanom svete bezchybnych NVIDIA ovladacov. Napisem iba jednu skratku a jej vyznam - TMM = Transient Multi Monitor. Toto je feature, ktora mi narobila strasne mnozstvo problemov... Zapojis VGA a zacne ti preblikavat obraz z notebooku na externy displej a naspat. Ked to prestane, tak do minuty to zacne robit znova.

Ano, NVIDIA ovladace su uzasne, fakt. Aj vlastnici 8800Ultra pri release Visty by ti o tom mohli rozpravat.

PS: graficka ti nesposobila financne skody. Financne skody si sposobuje clovek sam, ked nezalohuje.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa zoom »

Ake skvele perly: "kvalita je tu stale - nVidia" alebo "nVidia sa ziadneho takehoto drastickeho preslapu za poslednych 15 rokov nedopustila" a podobne, uplne sa smejem.
No kazdopadne sa musis zmierit s tym, ze shitVidia je sracka, ovladace vydava raz za uhorsky rok a az podozrivo casto nevie/nechce opravit jednoduche chyby - napriklad aj tento tvoj problem, ktory sa vyskytol v casoch ovladacov verzie 8x.xx a opraveny bol 160.xx - to je naozaj bleskurychly zasah. Kopec problemov vsak je neopravenych doteraz. Najvacsi klinec programu je nekompatibilita istej shitVidia karty s istym nForce pičsetom (nForce je kapitola sama o sebe). To je uz vykon urobit cosi tak, aby vyrobky od jednej firmy nebezali spolu (podotykam, ze sa jednalo casovo o priblizne rovnake veci). To, ze ti spadol nejaky tvoj pocitac vo firme ci kde, je tvoja vina, lebo namiesto toho, aby si stiahol normalne ovladace z oficialnej stranky si urcite pouzil subor ako Newest_ATI_drivers+tweak_380_percent_performance.exe (velkost 120 kB), ktory si stiahol z eMule. Navyse ovladace naozaj stoja zato (gayVidiacke). Idu od lepsich k coraz horsim, furt ked je zmena dizajnu, tak ubudne funkcii, ktore mozes ovladat a musis to naspat davat kdejakymi modifikaciami registra, pripadne externymi programami a aj tak neziskas vsetko. Go gayVidia go.

Obrázok   >   Obrázok
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa master »

Zoom : Ked uz trasies tou krystalovou gulou, tak pockaj, kym sa ten balast usadi a vidis obraz cisty, inak by si videl, ze drivery som stiahol original z ATI stranky.

FasGustin: "graficka ti nesposobila financne skody. Financne skody si sposobuje clovek sam, ked nezalohuje"
Kategoricky nesuhlasim. Skodu si sposobim sam, ak mi klakol disk a nemal som zalohovane data. Alebo som schytal vir kvoli absencii antiviru/SP updatov. Alebo nastane nejaka prirodna katastrofa (zemetrasenie/poziar/tornado/potopa/rodinna navsteva, ktora vyleje do kompu malinovku).

Ale ak odinstalujem drivery (vsetko bezi), hodim novu kartu (vsetko bezi) a nainstalujem oficialne ATI drivery a tie mi rozhasia Windows tak, ze to schyta aj FAT tabulka, tak to sorry, ale to skutocne ma daleko od toho, ze je to moja chyba.
Inak, pocul som o problemoch s Vistou a 8800kou, ale ciste subjektivne to tak kriticky nevidim. Kto chce mat fungl najnovsi system aky existuje, tak sa cez porodne bolesti prekusat musi. ATI ich uz v danej dobe mala mat davno za sebou. Bohuzial nemala.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

master napísal:Kategoricky nesuhlasim.
Mozes kategoricky nesuhlasit, no clovek musi pocitat s tym, ze mu moze cokolvek odist z akehokolvek dovodu. Hovori sa tomu pravidelne zalohovanie, a ak to clovek nerobi je to iba jeho chyba, nikoho ineho. Jasne, mozes sa hnevat na ovladace, no financnu skodu ti sposobila absencia zalohovania. Mudry clovek sa pouci, ostatni budu robit rovnaku chybu donekonecna... Co urobis, ked ti to iste vyparati tvoja uzasna NVIDIA ? Budes kupovat S3 ? Alebo Matrox ?
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: Ako prinutit LCDcko v nizsich rozliseniach centrovat obraz ?

Príspevok od používateľa br4n0 »

bla bla, nvidiot, bla, bla fanATIk...

K veci. Podľa všetkého, zachovanie pomeru strán aj cez VGA bolo v nvidia aj ati ovládačoch, ale už dávno nie je. Podľa ohlasov to (pri ATi) nebolo úplne funkčné, tak to zrejme zrušili. Preto vyskúšaj staršie verzie, ako som písal vyššie.
Naposledy upravil/-a br4n0 v Ut 21. Okt, 2008, 21:07, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"