zapinac pocitaca

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Malcolm X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 18:42

zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Malcolm X »

Cuz,
Mam urcity problem so zapinanim pocitaca mozno so zapinacom.

Mam PC so 400w zdrojom.

Dnes som kvoli hardwaru, ktory mam presuval kartu do ineho pci slotu.

Ked teraz stlacim zapinac tlacidlo pocitaca nic sa nestane - ked vsak trochu strkam do kablikov pri tlacidle tak pri troche usilia mi pc nastartuje uplne normalne a ide tak jak ma.
Ked ho vsak vypnem opat mam problem so spustenim.

Takze jedna vec je to v tom tlacidle a kablikoch?
Zrdrojj sa mi zda ze je vykonny dostatocne.

Suvisiet to vsak moze aj s tym ze mam k pc pripojenu konzolu! este som to neskusil ju odpojit - ale niekolko mesiacov co ju mam som s tym problem ziaden nemal.

Teraz trochu k tomu meneniu pci kariet.

Koli diagnostikovaniu problemu s mojou zvukovkou som spravil standardnu proceduru. Zle alebo vobec mi na karte nefungovalo detekovanie vlozenia sluchatok do konzoly.
Mam x-fi elite pro.
Takze som zmenil pci port a znova nainstaloval. Problemy s detekciou sluchatiek nezmizli a mam velmi vazne podozrenie ze problem s detekovanim sluchatiek sposobuje datovy kabel ku externej konzole.
Konzola nema externe napajanie a len sa k x-fi karte napaja rovnaky kablik ako ku flopy disku, cize asi vela prudu nie.

Konzolu este skusim odpojit uplne co to spravy ale myslim ze to bude v niecom inom.
Ale neviem ci to je v tom startovacom tlacidle -- ked ho stlacam proste sa nic nestane len obcas to teda nabehne.
Jak to tlacidlo vymenit pripadne nejak inak diagnostikovat,

dik aj za citanie.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa robour »

Skús Pc zapínať nejaký čas v základnej konfigurácii. Rozumej čo najmenej vecí popchatých v jednolivých konektoroch. Len myš, klávesnica, monitor.
Zistíš tak či ti to spôsobuje tlačítko, alebo je to z niečoho iného čo by to mohlo ovplyvňovať.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Malcolm X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 18:42

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Malcolm X »

Ahoj, vdaka za odpoved.

Skusil som postupne vybrat PCI karty a opat sa zacala odohravat magic.
Po vybrati karty sa pocitac vacsinou na prvykrat zapol po vypnuti vsak opat nenabehol.

Vybral som vsetky pci karty. Odpojil cd-rom aj oba hardisky od zdroja a spravanie bolo rovnake.

Nakoniec som teda skoncil so zdrojom napojenym len na mobo! (vybral som aj vsetky zapojene usb zariadenia)

Pocitac sa vsak sprava stale rovnako. Teda niekedy po case sa zapne na prvy sup a potom opat nejde.
Ale okrem toho dochadza aj k zapinaniu s oneskorenim!

Proste stukam necham to tak - zrejme v polohe zapnute - ak je to tlacitko spinac a po chvili to same nabehne povedzme po 2-5 minutach - zatial neviem ci vzdy, ale uz sa to stalo trikrat.

Takze v hre mi zostava asi zdroj, mozno aj materska a spinac aj ked ten je asi pochybny.

Priklonil by som sa k tomu zdroju je to podsvieteny 400w zdroj a v jeho neprospech momentalne hovori aj okolnost, ze ked teraz pri jednom spustani mi jeden z hardiskov vydal zvuk ako ked dojde k chvilkovej strate el. napatia.
Tento zvuk velmi dobre poznam - uz raz mi zlyhaval jeden z jeho kablov veducich k hdd.

Takze fakt je zatial ten, ze po odpojeni prakticky skoro vsetkeho zariadenia len mobo s cpu a ram od zdroja pocitac len malokedy nabehne po stlaceni tlacidla a niekedy nabehne s oneskorenim.
Tak zrejme by som mal kupit novy zdroj podla vsetkeho pripadne skusit zohnat ine tlacidlo (ale s nim som tentoraz nijako nemanipuloval)

Zistil som, ze staci ked necham tlacidlo v polohe zapnute pc sa po niekolkych minutach same zapne.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Toman »

- to co popisujes dokonale sedi na pokazeny mikrospinac v tlacitku, alebo na nejaky zli kontakt alebo skrat
- vymen spinac "Power" za "Reset"

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Malcolm X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 18:42

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Malcolm X »

Ahoj, vymenil som teda power za reset a najprv reku ze to vobec nejde ale po chvili skusania to zrazu nabehlo.

Tak som skusal zapinat len prehodenym resetom a chova sa to rovnako. Uz som to nemackal jak blazon, nechal parkrat v pozicii zapnute a stopol som cas. Tri krat sa to takto zaplo do 2 minut.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Toman »

tak potom neviem....
- mozno by som skusil iny zdroj
- su kable z tlacitok spravne zapojene?, skus ich premerat ohmmetrom
- je to v zaruke????
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Malcolm X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 18:42

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Malcolm X »

ten zdroj vyzera ze by to mohol vyriesit - ale stale neviem ci ho rychlo kupit alebo pockat ci sa stym naucim zit.

tie tlacitka by mali byt skoro urcite zapojene spravne - navyse sa to spravalo rovnako aj ked som to zapinal s kablikmi resetu.

Skusacku na ohmy doma s najvacsou pravdepodobnostou nemam. Ale uvidim mozno otec nejaku doniesol - potom sa to testuje prilozenim jedneho konca ku koncu modreho kablika a druheho konca ku koncu bieleho zrejme - v tomto som teda uplny amater.

Nie je to uplne novy komp je to taka skladacka a v zaruke uz mam len tu konzolu - tu som kupil ako upgrade ku x-fi.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Toman »

- toto je velmi divne......
- skus tlacitka UPLNE odpojit a zapnut PC len srovbovakom (spojis susedne piny)
- zdroj by som hnet nekupoval, nemozes nejaky pozicas???
- pozrel by som este aj 24pin kabel co ide do dosky, ci su vsetky OK (hlavne zeleny drot - 1rad/4tozicia)

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Malcolm X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 18:42

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Malcolm X »

24pin kable vyzeraju uplne v poho.
- dal som teda na tvoju radu a skusil zapinat len srobovakom no a mam pocit, ze to funguje!
- samozrejme, ze takto uz nebolo cakanie na zapnutie :)
- nechytilo to vzdy sice na prvy pokus, pokusov to vyzadovalo vzdy viac/menej niekolko, ale to je asi sposobene mojou nesikovnostou so srobovakom
Ale vysledok je dobry - zapinalo sa to.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Toman »

- jo obvikle nato treba viac pokusou.... :) (spravne sa trafit)
- ak to sroubovakom funguje tak mi ostavaju jedine tie tlacitka.........
- neboli poliate?????
- zmeraj ich ohm metrom!!

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Malcolm X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 18:42

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Malcolm X »

Nie rozhodne som pocitac a ani konektory nicim nepolial.

Obcas to aj stym srobovakom nejde a nejde.
Tak uvazujem ci tam nekolise napätie.

Ked budem mat k dispozicii ohm meter tak to hned sem napisem.

zatial dik
Používateľov profilový obrázok
Peto seal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 20:31
Bydlisko: Bratislava IV

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Peto seal »

Spoj KABLOM,na koncoch odizolovanym ZELENY a CIERNY vodic v tom 24pinovom konektore. Ak to nenabehne,tak je KO zdroj...
Ale aj to ide opravit :-)
EDIT: Akej znacky je ten zdroj?
Malcolm X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 18:42

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Malcolm X »

Postupoval som sposobom 'co dom dal' a KO zdroj to nemusi byt

Strcil som tam kancelarsku spinku a prepojil tak zeleny s jednym z ciernych kablov.

Myslel som ze naskocia len ventilatory ale naprvy sup sa to cele zaplo a normalne bootovalo
Tak som spinku vytiahol a vyplo sa to :(

Potom mi to chvilu vobec neslo s tou spinkou opat zapnut..
chvilu som to nechal
a potom skusal znova
zdroj sa zapinal ale uz sa mi nepodarilo spravit take spojenie jak na prvy sup - takze podchvilou sa mi to darilo zapnut ale nepodarilo sa mi to uz udrzat dlhsie podprudom
ale zapinat to slo

zdroj je eurocase, tato nadhera
http://www.partis.cz/index.php?gid=441" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Peto seal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 20:31
Bydlisko: Bratislava IV

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Peto seal »

Tu spinku tam musis drzat stale oby to islo..
Ale ak je ten zdroj nespolahlivy,tak to vidim na vyschnute elektroliticke kondenztory v STBY vetve.
P.S EUROCASE su šmejdne zdroje...
Malcolm X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 18:42

Re: zapinac pocitaca

Príspevok od používateľa Malcolm X »

Zdar, tak po dlhsej dobe opat informacny posun

Vcera vecer som vypol pocitac z prudu - tlacitkom 0/1 na zdroji.

Vypol som to preto, ze mam nejaku specialnu dosku ktora nevie pri vypnuti odpojit usb periferie.
Asus A8N-E, som to konzultoval aj s asus ale nepomohli mi ich rady - a ledky mojej usb mysi (tusim ze aj ked ju napojim na ps2) stale svietia, rovnako ako ledka internej usb citacky kariet. Tak som to vcera na noc vypol.

Dnes som zapol switch na zdroji a nic! ziaden prud tym strojom neprechadzal (ledky sa nezapli).
Tak reku ze zdroj je v prdeli no dovidenia, nechal som to tak a po urcitom case idem okolo a uz to svietilo.

Tak ten moj problem ma teraz uz niekolko levelov.
1. Po zovuzapnuti zdroja nemusi hned zariadenim prechadzat prud
2. Po zapnuti pocitaca sa mumusi hned zapnut

Tak uvidim co bude nasledovat

Návrat na "Hardware všeobecne"