T-COM - (samo)inštalácia

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Daniel3266
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2008, 15:09
Bydlisko: Piestany

T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa Daniel3266 »

Ahoj,

Známy si objednal internet od T-COM-u a rozhodol sa zapojiť si to svojpomocne pretože nechce zbytočne platiť 1600SK a požiadal o pomoc mňa.
A tak kým príde zásielka so zariadením tak by som sa chcel spýtať na pár vecí...
Samotná softwareová inštalácia mi myslím, že nebude robiť problémy ale po HW stránke je to už trošku horšie.
Prípojku (RJ-11) má dolu na prízemí a jeho izba je rovno nad prípojkou takže s vedením káblu nebude problém.
Lenže ten kábel je strčený do pevnej linky, ktorú si chcú ponechať.
No a moja otázka: T-COM dodá niečo do čoho strčím kábel a odtiaľ vyvediem kábel do telefónu a do modemu?
Bude výhodnejšie modem nechať dolu a hore poťiahnuť len sietový kábel (RJ-45 alebo hore potiahnut (RJ-11) a tam dať modem?


Možno to čo píšem je blbosť ale bol by som rád keby ste mi to vysvetlili ako sa vyrieši ten kábel čo pôjde do modemu :red:
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: T-COM

Príspevok od používateľa yesper »

Ano dostanes k tomu splitter, a tym rozdelis signal na hlasovy a adsl
Daniel3266
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2008, 15:09
Bydlisko: Piestany

Re: T-COM

Príspevok od používateľa Daniel3266 »

Čo sa týka HW nemám veľa skúseností, skoro žiadne tak by som bol rád keby ste sa vyjadrili aj k tomu či ten modem nechať dolu alebo ho dať až hore...



Ďakujem :-)



//
Vlastne bol by som rád keby ste mi poradili všetko :D Čo dať dolu čo dať hore atď...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: T-COM

Príspevok od používateľa matopd »

Urcite modem\router k pc, uz len z toho dovodu, ze je lahsie tahat rj11 ako 45 a t-com pribali niekolkometrovy (neviem kolko ale dost) rj11 kabel. Cize moja vizia je splitter dole pri telefone a modem k PC-cku.

Akurat minule ma nas***i, lebo pribalili cerveny, slak ma z toho trafil, isiel som si kupit biely (skor sa strati na omietke :D)

M
Daniel3266
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2008, 15:09
Bydlisko: Piestany

Re: T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa Daniel3266 »

A ten RJ-11 vytiahnem lahko z toho telefónu? Nepotrebujem nejaké kliešte alebo niečo také? Lebo minule mi tonešlo :red:
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa yesper »

ziadne klieste, musi to ist, staci pritisnut a potiahnut
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

presne tak, je to uplna maliskost... ja som sa tiez uz stahoval a musel som tahat kabel nanovo a tak a setko bez problemov... A anj je mat modem/router pri PC. ako tu radili aj predomnou. :)
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa zachary »

fuuha, vidím že tvoj známy si povolal na pomoc odborníka :red:

určite na samoinštaláciu nepotrebuješ žiadne kliešte, kladivo, vŕtačku, zbíjačku ani nič podobné (jedine že by si chcel kábel schovať do steny, resp. svojpomocne vyrábať kabeláž) .. malo by to ísť jednoduchšie ;)

v balíčku by si mal dostať .. modem, splitter, MANUÁL resp. NÁVOD s presným postupom inštalácie (mal by byť písaný blbovzdorne, neviem, t-com som ešte neinštaloval) + nejaké zbytočnosti ako adaptér + aspoň základné káble

ešte k RJ11, RJ45:
http://www2.warwick.ac.uk/services/its/ ... /hardware/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok


HW schéma inštalácie je zhruba takáto:
Obrázok

+ pozri si tento manuál na inštaláciu DSL modemu Zyxel, zhruba po stranu 9: http://www.gtsnextra.sk/upload/product_ ... ual_sk.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

+ to čo napísal matopd

v podstate je to u všetkých modemov totožné, iné bude len web-rozhranie cez ktoré nakonfiguruješ modem, však uvidíš sám keď vám to dorazí domov (nedajbože budeš chcieť ešte konfigurovať wifi ? )
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

Jj a presne amnualy najdes aj tuto priamo na t-com.sk
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1098" onclick="window.open(this.href);return false;
to je k instalacii a tusim je tam niekde aj zapojenie...
ale budes mat aj pribaleny navod s presnym zapojenim a je to vlastne tak ako ti to tu predomnou postol zachariasko.
Takze hor sa do toho. :)
TOSHIBA Satellite L505-111
Daniel3266
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2008, 15:09
Bydlisko: Piestany

Re: T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa Daniel3266 »

Myslím, že softwareovo to zvládnem...
Len pýtam sa možno trošku hlúpymi otázkami ale s RJ-11 som ešte nerobil. Jediné čo som zapájal bol kábel z antény do WiFi routra kde som si vytvoril domácu sieť a pozapájal pár RJ-45 zástrčiek a bolo...
S HW nemám žiadne skúsenosti tak preto som si povedal, že radšej sa spýtam ako by som mal potom nad tým maturovať...
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

jasnacka, ved toto forko je tu presne na to... :)
TOSHIBA Satellite L505-111
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: T-COM - (samo)inštalácia

Príspevok od používateľa matopd »

sw zvladnes aj s 3ma promile, ziaden strach...

Návrat na "Siete"