24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Snake »

Bože veď si prečítaj čo písal hore nie?





.
einav
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2008, 00:50

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa einav »

radsej by som pocul nazor majitela ako snakea, okrem toho globalist, s tymto monitorom bol zaznamenany problem bliknutia (zhasnutia) obrazovky, monitor sa vypne a zapne aj niekolkokrat za sebou,
http://www.youtube.com/watch?v=M0Y8CMC5_qI" onclick="window.open(this.href);return false;
a este ze ked pri vypnutom pocitaci vypnes monitor uplne a potom ho zapnes, a nasledne zapnes pocitac, monitor sa nezapne, dufam ze tato seria nema tieto problemy...
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

Ahoj, no ako je to teda s tými problémami,čo tu bolo spomenuté?A čo odozva a hlavne INPUTLAG?Rád by som ho dnes objednal,ale neviem sa rozhodnúť...vďaka
p.s: má matný alebo lesklý panel?
ANONYM_a1

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Bol som dlhsie prec, sorry. Problemy s vypinanim som ziadne nezaznamenal, a tamten krkolomny sposob vypnut/zapnut/vypnut/zapnut som neskusal.

Inputlag neviem a nebudem merat, subjektivne sa mi zda ze tam ziadny badatelny lag nie je (hral som zatial len Crysis). Display je matny.
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

Vďaka za info..konečne aspoň niečo...Takže hovoríš že si skúšal Crysis a všetko sa zdalo ok?Sem tam si hru zahrám,tak by som bol nerád, aby mi to nejako ten monitor znepríjemňoval :-) A filmy si už na tom skúšal? Kupujem to hlavne kvoli filmom...
A ešte jedna otázka: Bol k tomu pribalený aj DVI-D kábel alebo je tam len D-SUB?
ANONYM_a1

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Boli tam oba kable, dokonca aj USB kabel. Ake filmy na tom chces pozerat? Ak si planujes "vychutnavat" fullscreen divixy, tak na to zabudni, na tej velkej ploche sa ti len zdoraznia nedokonalosti encodingu. Ak DVD, tak to je tak na hrane. Ak HD filmy (>720p) tak je to monas prave pre teba. :)
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

pozerať hlavne dvd a HD (na to sa teším) a s divx som si toho vedomý,že to nebude ktovie ako vyzerať.
einav
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2008, 00:50

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa einav »

globalist, mozes prosim upresnit to vypalovanie bielou, co si predtym spominal? tie divx su podla teba horsie alebo lepsie ako na 24 TN?
ANONYM_a1

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Ake vypalovanie bielou prosim ta? Tie divx su samozrejme lepsie ako na 24TN, ale horsie ako na 22PVA napriklad. Cim vacsia plocha tym viac nedokonalosti vidis. Lepsie ako TN je to len kvoli kvalite podsvietenia a podaniu farieb + ciernej. OMG.
einav
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2008, 00:50

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa einav »

glObalist napísal:Ziadne bzucanie, vyrobeny November 2007, revizia B5-128. Spokojnost brutalna, cierna a pozorovacie uhly parada, len sa este snazim nejako zariadit aby mi do dvoch tyzdnov nevypalil oci tou bielou co na mna skusa. :)
tato tvoja poznamka, zrejme len vtip
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

Tak od štvrtka už aj ja patrím do klubu majiteľov nonTN panelov - vďaka panelu BenQ FP241W (pozdravujem všetkých členov klubu :bye: )...HD filmy sú super,DVD je stále v pohode pozerateľné a divx tak aspoň z 2 metrov :hysterical:
Čo sa týka farieb, no neviem čo k tomu napísať, proste je to obrovský rozdiel oproti TN...čierna tiež super oproti TN
Podsvietenie je super, žiadne viditeľné rozdielne podsvietené mapy...Kdesi v nejakej téme tu na fore boli obrázky škaredého backlight bleedingu (alebo ako sa tomu nadáva),pri tomto monitore nehrozí
Hry som zatiaľ skúšal len CoD4 a CoH a žiadne problémy som nepostrehol,okrem toho, že môj PC v tom rozlíšení to zvláda,ale na jar bude upgrade (ale to nie som žiadny profi gamer ;) )
Panel je tichý bez akéhokoľvek bzučania,pískania a neviem čoho ešte iného...
Prechádzal som z 17"CRT a rozdiel je to teda velký a PIVOT je tiež užitočná vecička
Jediné, čo by sa mu dalo vytknúť je nepraktické umiestnenie tlačidiel v ľavo z boku (chce to trochu cviku), ale zase je predná časť dizajnovo čistá (samozrejme okrem loga a kontrolky)
Proste za tie prachy nie je čo riešiť :rep:

...už len vybrať plazmu a nebude nuda cez zimu...

ps: dostal som taktiež rev. z novembra 2007 a žiadne vyššie opísané problémy s prebliknutím a rôzne krkolomné kombinácie :music:
ANONYM_a1

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Vitaj v klube!

Este ti poradim (podla mna idealne) nastavenia brightness/contrast ak by si mal zaujem: bri 20, kontr 35. Ano ano, bolo ho treba riadne skrotit smerom nadol junaka, aby mi oci nevypalil. :)

Tieto nastavenia mi funguju rovnako dobre cez den aj v noci, proste uz ziadne doladovanie neriesim.

A este k tym tlacidlam: no toto teda soudruzi z Tchajwanu fakt pekne pohnojili :(
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

Ja ho používam v mode sRGB a jas mám na 0 a kontrast na 50...večer vyskúšam nastaviť podla teba
einav
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2008, 00:50

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa einav »

Matko86 napísal:Ja ho používam v mode sRGB a jas mám na 0 a kontrast na 50...večer vyskúšam nastaviť podla teba
napis ako to dopadlo, nie je ten monitor prilis "jasny" aj pri jase 0?
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

einav napísal:[napis ako to dopadlo, nie je ten monitor prilis "jasny" aj pri jase 0?
Podľa mňa je to akurát pri jase 0

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"