24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
PhaliSVK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So 21. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa PhaliSVK »

Ahojte;
1. blba otazka: Ma tento monitor zobrazenie 1:1 ?
cize ked spustim nieco 800x600 budu cierne okraje :-)
CPU:i7-3770 + SilentiumPC Spartan 3 PRO MB:MSI H77MA-G43 RAM:A-data 2x4GB 1600MHz VGA: ASUS GTX 1060 O6G HDD:SSD 128GB + 1TB + HDD 1TB PSU:: OCZ 500W CASE: Fractal Design Define R4 LCD: Dell U2412M
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

PhaliSVK napísal:Ahojte;
1. blba otazka: Ma tento monitor zobrazenie 1:1 ?
cize ked spustim nieco 800x600 budu cierne okraje :-)
Ano má, priamo v OSD menu má možnosť zvoliť 1:1...
Teraz som to skúšal,pracuje to tak bez problémov (vyskúšal som konkrétne 800:600)
ANONYM_a1

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Matko86 napísal:
einav napísal:[napis ako to dopadlo, nie je ten monitor prilis "jasny" aj pri jase 0?
Podľa mňa je to akurát pri jase 0
No neviem ci pri takom nastaveni prejdes napr. tymto testom:

http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

glObalist napísal:
Matko86 napísal:
einav napísal:[napis ako to dopadlo, nie je ten monitor prilis "jasny" aj pri jase 0?
Podľa mňa je to akurát pri jase 0
No neviem ci pri takom nastaveni prejdes napr. tymto testom:

http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php" onclick="window.open(this.href);return false;
No monitor som sa snažil nastaviť práve podľa tohto testu...
Ak som správne pochopil,tak pri v hodnom nastavení by som mal rozoznať všetky tie štvorce na pozadí....a pri jase 0 vidím dokonca aj ten najtmavší...
ANONYM_a1

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Aha, tak ok. A k akym nastaveniam si teda dosiel?

Brightness - 0
Contrast - 50
Sharpness - ?
Gamma v drajvroch - ?

Diky (nechce sa mi s tym moc babrat samemu :) )
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

glObalist napísal:Aha, tak ok. A k akym nastaveniam si teda dosiel?

Brightness - 0
Contrast - 50
Sharpness - ?
Gamma v drajvroch - ?

Diky (nechce sa mi s tym moc babrat samemu :) )
Brightness - 0
Contrast - 50
Sharpness - 1
Gamma v drajvroch - 1,00
teraz to mám takto nastavené a som spokojný..keď sa budem niekedy nudiť,vyskúšam aj iné nastavenie :rep:
Jaxx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut 23. Sep, 2008, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Jaxx »

Matko86 plz, ak este mas po ruke ten crt, mohol by si skusit zmerat inputlag? Prip. mate niekto info, ako na tom tento display je? Tie stare recenzie este input lag neriesili, ale dost ma to zaujima.
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

Jaxx napísal:Matko86 plz, ak este mas po ruke ten crt, mohol by si skusit zmerat inputlag? Prip. mate niekto info, ako na tom tento display je? Tie stare recenzie este input lag neriesili, ale dost ma to zaujima.
No ten už doma nemám...ja moc FPS nehrávam,tak som zatial nič také nepostrehol...
Netuším ako by som to mohol otestovať takto v domácich podmienkach...
einav
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2008, 00:50

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa einav »

Mohliby majitelia monitoera reagovat na vyhrady Bigesa (jeho minireview s czechcomputer.cz), hlavne ma zaujima zrutenie ciernej pri "dostatocnom snizeni jasu"?

Zdravím!
Tak monitor je na fórech poměrně dobře hodnocen, rozhodl jsem seho proto zkusit.

(+​) Žádné vadné body :​)
(+​) Velmi dobrá černá.
(+​) Hezká povrchová úprava, slabě matná, omezuje to blištivý efekt, přitom to není ​"zrcadlo​".
(+​) Ve hrách dobré, dobré barvy, dostačující pozorovací úhly.
(​-​) Při snížení jasu se z transformátoru ozvývá pro mne nepříjemný zvuk, něco mezi hučením a bzučením. Pamatuji se, že to kdysi dělal transformátor pro vláčky ​(od soudruhů z NDR... jinak ty vláčky ještě mám :​) ​).
(​-​) Přesvětlený! A naneštěstí při dostatečném snížení jasu se totálně zhroutí barvy a černá, respektive tmavé stupně šedé začnou být černé.
(​-​) Začaly mne bolet oči a hlava, ale já jsem dost citlivý, zřejmě musím mít matnou obrazovku.

Nakonec jsem monitor zabalil, v pondělí ho odešlu zpět. Škoda, pro mne to není. Možná tak pro práci v nějakém dobře osvětleném prostředí.
ANONYM_a1

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

einav napísal:Mohliby majitelia monitoera reagovat na vyhrady Bigesa (jeho minireview s czechcomputer.cz), hlavne ma zaujima zrutenie ciernej pri "dostatocnom snizeni jasu"?
Ak si to pozorne precitas, Biges nehovori o zruteni ciernej alo o zruteni farieb. Kazdopadne neviem co Biges povazuje za "dostatocne" znizenie jasu. Ja mam jas na 25 zo 100 a ziadne zruetenie farieb sa nekona.

Mozno sa ti bude lepsie vediet vyjadrit Matko86 ktory ma jas na 0. :)
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

einav napísal:Mohliby majitelia monitoera reagovat na vyhrady Bigesa (jeho minireview s czechcomputer.cz), hlavne ma zaujima zrutenie ciernej pri "dostatocnom snizeni jasu"?

Zdravím!
Tak monitor je na fórech poměrně dobře hodnocen, rozhodl jsem seho proto zkusit.

(+​) Žádné vadné body :​)
(+​) Velmi dobrá černá.
(+​) Hezká povrchová úprava, slabě matná, omezuje to blištivý efekt, přitom to není ​"zrcadlo​".
(+​) Ve hrách dobré, dobré barvy, dostačující pozorovací úhly.
(​-​) Při snížení jasu se z transformátoru ozvývá pro mne nepříjemný zvuk, něco mezi hučením a bzučením. Pamatuji se, že to kdysi dělal transformátor pro vláčky ​(od soudruhů z NDR... jinak ty vláčky ještě mám :​) ​).
(​-​) Přesvětlený! A naneštěstí při dostatečném snížení jasu se totálně zhroutí barvy a černá, respektive tmavé stupně šedé začnou být černé.
(​-​) Začaly mne bolet oči a hlava, ale já jsem dost citlivý, zřejmě musím mít matnou obrazovku.

Nakonec jsem monitor zabalil, v pondělí ho odešlu zpět. Škoda, pro mne to není. Možná tak pro práci v nějakém dobře osvětleném prostředí.
- oči a hlava ma bolievali z CRT nie z tohoto panelu :laugh:
- pri znížení jasu na 0 sa mi farby zdajú byť v poriadku
- ano je podľa mňa dosť presvetlený na max brightness)
- jemné(takmer nepočutelné) bzučanie som počul iba ak som priložil ucho na monitor ZOZADU! z predu by to nepočul ani netopier...nastavenie jasu na to nemalo žiadny vplyv
- a k tomu, že čierna začne byť čiernou pri dostatočnom znížení jasu - no to už je aká chyba :hysterical: :cool:
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11512
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Andre »

ktory najtmavsi bod tu matko rozoznas pri jase na 0?
http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php" onclick="window.open(this.href);return false;
ANONYM_a1

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

andrejsvk napísal:ktory najtmavsi bod tu matko rozoznas pri jase na 0?
http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Prave som mu isiel napisat, ze som vyskusal tie jeho nastavenia (Brightness 0, Contrast 50, Sharpness 1) a su v tom teste uplne nevyhovujuce. Videl som akurat stvorce 40 a 255, plus sharpness test bol dost off.

Neviem ci nahodou nema nvidiu a neviem ci sa az tak lisia nastavenia gammy v drajvroch u ATI vs. nvidia, kedze jediny sposob ako vidim vsetky stvorce pri hentych nastaveniach na svojej atine je ked si vypeckujem gammu na 1.8-2.0. Zeby 1.0 u nvidie znamenalo 2.0 u ATI??
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa Matko86 »

hmmm...rozonám tam aj 1...
mám vga ati, v drajvroch som nič nenastavoval...všetko je default...
einav
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2008, 00:50

Re: 24" MVA BenQ FP241W - nazory a skusenosti

Príspevok od používateľa einav »

OK, takze "Přesvětlený! A naneštěstí při dostatečném snížení jasu se totálně zhroutí barvy a černá, respektive tmavé stupně šedé začnou být černé." bymohlo byt pravdive, a ked si clovek nastavi hodnotu jasu na uroven, ked mu tato "nevypaluje oci" strati verne farby... :-(

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"