Deformovanie obrazu s ATI HD 2900XT

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
McRae
Ban
Ban
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Pi 31. Okt, 2008, 02:50

Deformovanie obrazu s ATI HD 2900XT

Príspevok od používateľa McRae »

Zdravim pocujte mam taky problem s Sapphire Radeon HD 2900XT 512MB 512bit.Mno hlavnym problemom je ze na Windows VISTA my ide karta v pohode frci ziadny problem no ako nahle nainstalujem najnovsie ovladace a restartnem PC tak pri nacitavani pred uvodnou obtazovkou Windows jak je ten obrazo na ciernom pozadi windowsu VISTA my obraz zamrzne a asi po 3 sekundach sa my obraz zdeformuje tak sa my vsetko rozmaze a nasleduje resatr pc samo od seba. ale ked som skusal nainstalovat starsie a dokonca aj to co je na cd islo my v pohode naslo my kartu v dxdiag som mal vsetok opis aj ovladaace vsetko oka aj pri nsatvovanie rozlisenia som mal na monitor ATI HD2900XT vsetko slapalo mno ale ako nahle som spustil catalyst jak su nastavenia karty my zacal obraz blbnut a mrzol my a dost blikal po case to preatlo a zase stzo zacalo proste blikalo a mrzlo to iste robilo aj ked som si daval nastavenia v tento pocitac tiez my tak blblo vzdy my dole vyskakovala tabulka ze stopped disply driver proste jak som si to prelozil tak to znamenalo daco ze ovladac obrazovky je stopnuty ale zariadenie pracuje sparvne a ani hry my nexcelo spustit ja neviem co mam robit ma zly zdroj neviem mam EurCase 450W tu je aj parameter mojho pc: AMD Athlon 64 X2 6000+ K2N-E maticna 2 x 2 GB Corsair neviem ci nieje nahodou zdroj zly lepsie povedane slaby abo co alebo aky je problem pomzte my dik moc za kazdu radu som zufaly necviem co mam robit sranda je ze som tu grafiku som kupil a nema zaruku lebo ak by mala dal by som reklamovat pomzte su zle ovldace alebo ma to nieco spolocne s maticnou ci zdrojom??? dik moc za rady pekny den :)
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7125
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Deformovanie obrazu s ATI HD 2900XT

Príspevok od používateľa gammaray »

Ta grafika pokial sa nemylim je dost zrava takze by som skusil zdroj vymenit (pozicaj si nieco lepsie). Pokial si tam mal stare ovladace tak ti hry isli bez problemov ? PC mas pretaktovane ? Este aj ten CPU sam o sebe dost zerie. Fakt by som skusil ten zdroj vymenit.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Deformovanie obrazu s ATI HD 2900XT

Príspevok od používateľa Josifek »

To je tak srackovny zdroj, ze horsi uz ani nemoze byt. Ja som sa normalne bal prevazkovat moju pro na mojom znackovom, a tak som dokupil 300W booster... Nikde inde by som problem nehladal...
McRae
Ban
Ban
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Pi 31. Okt, 2008, 02:50

Re: Deformovanie obrazu s ATI HD 2900XT

Príspevok od používateľa McRae »

Mno ked som mal srasie ovladace hry som neskusal lebo my to tak drbalo ten obraz a mrzlo mi. a pretaktovat som nepretaktovalval. Som si mislel ci to nie je aj koly tomu ze mam maticnu NForce a tie su pre NVidia a aja mam ATI ci to nie je nahodou koly tomu ze tam nieje kompatibilita ja neviem mozno ze aj ten zdroj ja som cital niekde ze na tu grafanu treba 25 A a moj zdroj vyda max 18A moze toé byt koly tomu?? zdroju?? odpiste dik
McRae
Ban
Ban
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Pi 31. Okt, 2008, 02:50

Re: Deformovanie obrazu s ATI HD 2900XT

Príspevok od používateľa McRae »

a xcem sa spyat keby som dokupil booster stacilo by to??
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Deformovanie obrazu s ATI HD 2900XT

Príspevok od používateľa PatrikL »

za tú cenu sa dá kúpiť už lepší 400W (odporúčal by som ešte trochu priplatiť a zobrať aspoň 450W (napr. corsair vx450)) zdroj čo by to mal zvládnuť (tú kartu aj zostavu)...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22023
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Deformovanie obrazu s ATI HD 2900XT

Príspevok od používateľa dexterav »

no ona 2900XT je fakt žrút takže bz som skúsil nejaký overený zdroj okolo 450W (enermax, corsair...)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Grafické karty"