Obnovovacia frekvencia LCD

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa faugusztin »

shampoo napísal:-nie je to blud :smutny:
V robote mame 11ks monasov a je sakramentsky rozdiel ci maju 60 alebo 75Hz.
Odskusane na vlastne oci :cry:
Z principu je to blud, a to my proste nevyhovorite. Nieco, co neblika jednoducho nemoze robit problemy ako blikanie na CRT. A LCD monitory neblikaju, koniec debaty. Tu nemas luc, ktory ti vykresluje riadky, tu mas bod ktory bud svieti takou alebo hentakou farbou.
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa shampoo »

:wallbash:
neviem zajtra to sem postnem
- najviac je SAMSUNG 214T/tam to bolo v relativne v pohode iba som upravil jas a konrast / dalej HP L1706 jeden PHILIPS 190S a nejaka BELINEA 19"-toto bol najvecsi ocikaz.Na nom som nedokazal docitat ani jednu stranku v pdf po nastaveni max Hz v ovladacoch je to uz lepsie.
- teoria je jedna vec a prax druha. Je to divne ale je to tak , sam som z toho jelen :?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa faugusztin »

HP L1706 : Input Signal 15 pin D-sub (Analog VGA)
Phillpis 190S - ma VGA aj DVI

Takze este raz, akym sposobom ste ich zapajali ? Bavime sa dufam iba o DVI, teda HP L1706 je z tohto pohladu nezaujimave. Plus nic v zlom, ale tebou uvadzane monitory nepatria medzi prave najnovsie a teda, ako to povedat, ich problemy nemaju vypovedaciu hodnotu pre aktualne monitory.
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa shampoo »

faugusztin napísal:HP L1706 : Input Signal 15 pin D-sub (Analog VGA)
Phillpis 190S - ma VGA aj DVI

Takze este raz, akym sposobom ste ich zapajali ? Bavime sa dufam iba o DVI, teda HP L1706 je z tohto pohladu nezaujimave. Plus nic v zlom, ale tebou uvadzane monitory nepatria medzi prave najnovsie a teda, ako to povedat, ich problemy nemaju vypovedaciu hodnotu pre aktualne monitory.

Jasne, zajtra to sem postnem ako su zapojene.Momentalne som doma tak ak bude zaujem jedine zajtra o takomto case :-(
:bye:
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa Xaltotun »

HP2275w zvlada pri native 85Hz ale je to na nic, default je 60 a pri pripojeni cez dvi nema zmysel nieco menit, cumim do neho hodiny v kuse a nepocitujem ziadnu unavu oci. Inak v robote tiez kde mozem nastavujem na lcdckach 75Hz, ale to bude asi analogom.
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
oldshaterhand
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 239
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 18:28
Bydlisko: Prievidza

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa oldshaterhand »

Xaltotun napísal:HP2275w zvlada pri native 85Hz ale je to na nic, default je 60 a pri pripojeni cez dvi nema zmysel nieco menit, cumim do neho hodiny v kuse a nepocitujem ziadnu unavu oci. Inak v robote tiez kde mozem nastavujem na lcdckach 75Hz, ale to bude asi analogom.
Konecne niekto kto mi to vysvetlil.Dik:-D
Som späť...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa faugusztin »

oldshaterhand napísal:Konecne niekto kto mi to vysvetlil.Dik:-D
Konecne ?
faugusztin napísal:A inac v technickych informaciach mas toto :
Vertical Frequency - 48 to 85 Hz (DVI input for modes with pixel clock less than 170 MHz)
Používateľov profilový obrázok
oldshaterhand
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 239
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 18:28
Bydlisko: Prievidza

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa oldshaterhand »

faugusztin ale aj ty,len som mal pocit ako keby som pri tvojom vysvetlovani,najaky k... nic v zlom
Som späť...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja vseobecne reagujem takto, ak si niekto neda ani namahu ist na stranku daneho produktu a stiahnut si PDF so zakladnymi informaciami. Ok, povedzme ze HP stranka je prilis komplikovana. No stale staci ist do nejakeho e-shopu, a pozriet si informacie o danom produkte :

1) http://eshop.x-computers.sk/zbozi/hp-lp ... -parametre" onclick="window.open(this.href);return false;
Vertikální frekvence (Hz) 48 to 85 Hz

2) http://www.alza.sk/lcd-panel-hp-l2245w-d98882.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Frekvence:
Horizontální: 30 - 93 kHz
Vertikální: 48 - 85 Hz

70% otazok na tomto fore sa da zodpovedat 5-minutovym googlovanim. Plus stale trvam na tom, ze riesenie frekvencie u VGA spojenia, pri prepajani 9800GT a LP2275w je nezmyselne, nakolko aj tak budes pouzivat DVI.
Používateľov profilový obrázok
oldshaterhand
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 239
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 18:28
Bydlisko: Prievidza

Re: Obnovovacia frekvencia LCD

Príspevok od používateľa oldshaterhand »

Jasne,uz to neriesim poradil si mi aj ty a potom aj xaltotun.
A o tom googlovani mas fakt pravdu,ale proste niekedy sem musim napisat...
Som späť...

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"