Pamete AM1

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pamete AM1

Príspevok od používateľa siki »

sonic napísal:A este jedna otazka k tym pametiam pc3200 znamena ze by mali bezat na 400mhz ale idu len na 200mhz ked mam fsb 166 daju sa sice manualne dat aj na 266 mhz v biose bez zmeni fsb ale aby som neodpalil aj dalsie :cry: :o
To co nastavujes v biose pri pamatiach nieje :!: efektiva hodnota :!:
Poviem ti to zjednodusene: Proste ak tam nastavis 200Mhz=400Mhz efektivne...Ked to das na 166Mhz, tak pamate ti budu bezat na 333Mhz efektivne. Ak das 266Mhz=533Mhz efektivne, tak mozes odpalit pamate :wink:
Takze tvoje pamate bezia na dobrej frekvencii :wink:

Ostatnym:MIesto toho, ze sa du hadate o clear cmos, by ste mohli odpovedat na otazky, ktore clovek polozi
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Pamete AM1

Príspevok od používateľa peco2 »

siki napísal:
sonic napísal:A este jedna otazka k tym pametiam pc3200 znamena ze by mali bezat na 400mhz ale idu len na 200mhz ked mam fsb 166 daju sa sice manualne dat aj na 266 mhz v biose bez zmeni fsb ale aby som neodpalil aj dalsie :cry: :o

Ostatnym:MIesto toho, ze sa du hadate o clear cmos, by ste mohli odpovedat na otazky, ktore clovek polozi
jj to mas pravdu, len nemam rad ked ma niekto presviedca o tom s cim mam skusenosti.
tak isto som schladil jedneho zamestnanca v NAY-ku, co sa az moc rozumel pocitacom az napokon bol ticho.
ale uz bolo toho dost, nebudem sa k tomu uz vyjadrovat.
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Pamete AM1

Príspevok od používateľa peco2 »

siki napísal:
sonic napísal:A este jedna otazka k tym pametiam pc3200 znamena ze by mali bezat na 400mhz ale idu len na 200mhz ked mam fsb 166 daju sa sice manualne dat aj na 266 mhz v biose bez zmeni fsb ale aby som neodpalil aj dalsie :cry: :o
To co nastavujes v biose pri pamatiach nieje :!: efektiva hodnota :!:
Poviem ti to zjednodusene: Proste ak tam nastavis 200Mhz=400Mhz efektivne...Ked to das na 166Mhz, tak pamate ti budu bezat na 333Mhz efektivne. Ak das 266Mhz=533Mhz efektivne, tak mozes odpalit pamate :wink:
Takze tvoje pamate bezia na dobrej frekvencii :wink:

Ostatnym:MIesto toho, ze sa du hadate o clear cmos, by ste mohli odpovedat na otazky, ktore clovek polozi
je to tak ako ti to pise siki.
pozri si co ti indikuje D-Bracket podla manualu by si mal zistit v com je problem.
pri vacsej FSB ani nemusi odpalit pamate, len akurat mu nemusi nabehnut komp, ako to ma v tomto pripade.
ale ak chces ist na 200Mhz tak musis ist dole aj s nasobicom, ale neviem, ci ti to pri tom Bartonovi pojde.
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Príspevok od používateľa peco2 »

PeterM napísal:
peco2 napísal:...neviem ako ty, ale ja uz robim s pc minimalne 10 rokov a to od ery 386-tiek, takze si myslim, ze az taky amater niesom. 8) a co sa tyka toho clear cmos, viem svoje a presvedcovat ma nikto nemusi :wink:
Tak ja som robil systemaka este na SM1420, zazil som terminaly, prve XTcka, ATcka a az potom prisli tie tvoje 386tky... :wink:

BTW: tie skusenosti su ti naprd, pretoze az ATX platforma priniesla +5VSB, teda napajanie mainbordu pri "vypnutom" pocitaci. A presne toto napatie napaja aj obvody CMOSky. Ak si taky odbornik, tak urcite doma najdes nejaky voltmeter - over si to...
to vsetko viem, ale nema zmysel sa o niecom hadat.
XT-cka som tiez zazil, mal ho totiz kamos :wink:

tak mi potom vysvetli aj taku vec, ze ako moze flashovacia utilita od AMI zresetovat cmos po flashi a pri zapnutom pc ?
viem o com hovorim, lebo je tam taka polozka.
a to ze sa da cmos resetnut aj pri neodpojenom zdroji je pravda, sam to mam odskusane, nemal by som dovod klamat, ale vyrobcovia MB odporucaju odpojit zdroj, ale o tom co hovorim to nieje podmienka.
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Príspevok od používateľa peco2 »

Myslis, ze som mal stastie?:lol:
A chytrakom sa tiez necitim.

Ty si mysel premerat to napajenie CMOSky co prechadza cez jumper?
Ak ano, tak som to premeral a pri zapnutom zdroji tam bolo 3,81v(presne) a pri vypnutom 3,14v co uz bolo napajanie z baterky.
Používateľov profilový obrázok
sonic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 21. Jún, 2004, 14:00

Re: Pamete AM1

Príspevok od používateľa sonic »

peco2 napísal:
siki napísal:
sonic napísal:A este jedna otazka k tym pametiam pc3200 znamena ze by mali bezat na 400mhz ale idu len na 200mhz ked mam fsb 166 daju sa sice manualne dat aj na 266 mhz v biose bez zmeni fsb ale aby som neodpalil aj dalsie :cry: :o
To co nastavujes v biose pri pamatiach nieje :!: efektiva hodnota :!:
Poviem ti to zjednodusene: Proste ak tam nastavis 200Mhz=400Mhz efektivne...Ked to das na 166Mhz, tak pamate ti budu bezat na 333Mhz efektivne. Ak das 266Mhz=533Mhz efektivne, tak mozes odpalit pamate :wink:
Takze tvoje pamate bezia na dobrej frekvencii :wink:

Ostatnym:MIesto toho, ze sa du hadate o clear cmos, by ste mohli odpovedat na otazky, ktore clovek polozi
je to tak ako ti to pise siki.
pozri si co ti indikuje D-Bracket podla manualu by si mal zistit v com je problem.
pri vacsej FSB ani nemusi odpalit pamate, len akurat mu nemusi nabehnut komp, ako to ma v tomto pripade.
ale ak chces ist na 200Mhz tak musis ist dole aj s nasobicom, ale neviem, ci ti to pri tom Bartonovi pojde.



No podla error codes to znamena ze nevie spravne detekovat pamet /prerusovane dlhe pipanie 1-1-1 a tak dalej dokola /preto to pipanie ale ono mi to pipa takisto aj ked tie pamete odpojim a nemam tam ziadne zapojene t.j. bez pameti zapnem comp ...

D-bracked tiez detekuje problem s pametou.. resp. ju nevie detekovat

mimochodom tie pamete som skusal na inom compe a idu.. zaujimave skusim este odpojit vsetko z dosky necham tam len CPU s chladicom a odpojim aj napajacie kable co idu k doske.. zresetujem este CMOs a skusim to este pozapajat ..

mimochodom comp mi do biosu nenabehne bez zapojenych pamety alebo ano?
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Príspevok od používateľa peco2 »

Ked chces ist do BIOSu musis tam mat pamate.
Skus tu ramku aj v inom slote.
jj skus to vsetko poodpajat, ale najprv vyskusaj tu pamat, aby si to zbytocne nerozoberal
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

2sonic:Pc ti urcite nepobezi bez pamati. Aby si mohol ist do biosu potrebujes mam zapojene minimalne:procak,ram,grafika
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

Vam tu sibe jediny kto tu ma pravdu je PECO2 pri resetovani cmosu nemusis mat vypojeny PC od napajania to je blbost kludne ho mozes mat napichnuty v sieti a aj tak sa vymaze a pretoze cmos ma iba jedno napajanie a to baterku na MB keby to tak nebolo preco potom ked sa ti vybije ta baterka a mas pc v sieti tak sa ti vymaze cmos?? ked presunies ten jumper ako keby si vybral baterku a mozete sa tu vsetci roztrhat a aj tak to tak vzdy bude.
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

Inac ked sa tu bavite o tom ze preco sa mu nezapne comp tak ja som mal raz jeden malinky stupidny problem: nieco som robil na pc a ked tu zrazu mi zamrzol (samozrejme ze fuckdows)tak som stlacil reset a pc mi uz nenabehlo. mal som uplne nervy ze preco nenaskoci a tak som setko rozobral precistil nahodil naspet a aj tak nic. Nemal som moc casu sa tym zaoberat bo som mal aj inu robotu, ale prisla ta chvyla ze som comp potreboval a ako som sa tak nanho pozeral a prehovaral som mu do duse vsimol som si ze som mal zaseknuty reset BUUUUUM!!! skoro ma jeb.. Vybral som reset a vsetko bezalo ako hodinky. Tym som chcel povdat ze chyba moze byt kludne aj vo vypinaci.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

PeterM ma pravdu .Treba to vypinat celkom uz aj kvoli tomu ze tam mozes nieco skratnut (alebo ti tam ako napotvoru spadne srobovak :? ) a doska je vhaji. Treba pamatat na Murphyho zakon :D
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

no pozor

Príspevok od používateľa andynko »

Aby som to uviedol na spravnu mieru.

Na novych doskach, napriklad od MSI, myslim, ze aj DFI to ma su pri pamatiach diagnosticke 2 ledky. Ked svietia nesmie sa s doskou nic robit, vyberat, vkladat atd ... ked sa pc vypne, svietia asi par sekund. Potom netreba vypinat pc na zdroji a vytahovat zo zasuvky. Doska sice pod napatim je, vidno, ked svietia ledky na sietovke napr. Ale jumpre sa prehadzovat mozu.

To co sa nesmie je prehadzovat jumpre, pripadne ine veci ked je doska zapnuta, alebo este svietia diagnosticke led. (samozrejme su aj vynimky, ako hot swap disky napr.)

Návrat na "Základné dosky"