Vlastné chladenie, odvibrovanie HDD

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Dzozepf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 11:13

Vlastné chladenie, odvibrovanie HDD

Príspevok od používateľa Dzozepf »

Možno čosi pre inšpiráciu...

Do rúk sa mi dostali nejaké vyradené staré zdroje, ktoré mali chladiče vhodné presne na HDD.
Tak som ich trochu upravil a postavil na gumené nožičky od originál Scythe HHD silenceru.
Pôvodné teploty HDD okolo 47 st., pri defragmentácii aj cez 50st.
Dnes krásnych 37st.

Prosím o nejaké komentáre a nárory.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vlastné chladenie, odvibrovanie HDD

Príspevok od používateľa GABO »

Pekná robota klobúk dole aj výsledky. Ako je to ale s odvibrovaním? Pretože tie gumy s odvibrovača od Scythe sú totálne o ničom. Potom ti to presuniem do recenzii od čitateľov môže byť?
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Vlastné chladenie, odvibrovanie HDD

Príspevok od používateľa Trubka »

Jeeeeej, mas skrinku ako ja(teda aspon zaklad, vyraba ju aj thermal take, ja mam A+). Ja som si ten povodny box vylepil spire hmotou na odhlucnenie a zvonka takou penou co sa dava ku asrock doskam. Na vrch som dal 120mm fan a su tam nejake priehradky na lamanie hluku. Moj WD velociraptor to stisilo, chladenie zatial netusim. Ale kedze ma na sebe chladic, nekuril ani doteraz viac ako 35 stupnov. Fotky sem dam neskor.
Dzozepf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 11:13

Re: Vlastné chladenie, odvibrovanie HDD

Príspevok od používateľa Dzozepf »

Čakal som horšie komentáre....
Ano skriňa je Thermaltke Swing, pekná ale to že sa tam nedá nič upevniť mimo plastových úchytiek je pekne nanič.
Chladí to super, až na nedostatok miesta je to ok.
Ako Gabo správne poznamenal "iba chladí..."
Sľuboval som si od toho viac a hlavne odstránenie hluku pri čítaní z diskov a nehovorím o defragmentácii....
Keď som to skladal zistil som že mám tri rovnaké Segate disky :OO=, a nemám ani s čím porovnať ktorý je tichší :wallbash: .
Vkladať tri disky do chladiacich boxov za cca 1200 skk už nieje lacná záležitosť... preto toto riešenie
Chladič na spodnej strane je super ale nechal som sa inšpirovať od Antecu a upevnenia na gumkách a tak druhý pokus bude hádam o poznanie lepší (tichší)

Na požiadanie môžem poslať ďalšie foto...

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"