asus 4850 glacier

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

asus 4850 glacier

Príspevok od používateľa Durana »

Takze mam objenanu tuto karu, ako vsak pozeram obrazky tak na napatovych regulatoroch nema ziadne chladenie, jedine asi ofuk z fanu co chladi jadro. Nechcem byt pesimista, ale nezda sa mi to ako vhodne riesenie.
Tu je obrazok
http://www.rbmods.com/Bilder/Articles/A ... p/pic5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

mate niekto konkretne tuto kartu? Ak ano, ake mate teploty na regulatoroch? pripadne cim riesite dodatocne chladenie. Nechce sa mi cakat kym mi dojde karta a a poskladani zostavy zistit ze ju nemozem ani riadne otestovat lebo este musim kupit nejake heatsink, tak ich chcem radsej kupit dobredu ak su nutne :-)
mate teda niekto s nou osobne skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: asus 4850 glacier

Príspevok od používateľa Xaltotun »

nejaky heatsink/pasivcek za 100 korun by som na to nalepil...
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
Sapo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 857
Dátum registrácie: Ne 22. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Partizanske

Re: asus 4850 glacier

Príspevok od používateľa Sapo »

Zajimave, no sak to zistis na teplotach (everest....) ci treba pasiw alebo ne :)
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: asus 4850 glacier

Príspevok od používateľa Trubka »

Ja mám presne túto kartu, na regulátoroch mám rozrezaný pasív, čo je k acceleru teploty som bez toho neskúšal (radšej), ale s pasívom je to okolo 50 stupňov.
P.S. ak chceš na tej karte meniť chladič, sprav to hneď. Je tam taká nechutná lepidlová pasta, ani som nevedel dať dole Glaciatora.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: asus 4850 glacier

Príspevok od používateľa Toman »

ja ju mam ties...
- asi 2 mesiace bezala s stock chlacicom - nebol s nim problem
- minule som tam dal S1, a stale ide dobre.....na regulatoroch je rozrezany pasiv z S1.....
- teploty netusim.... nemeral som

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: asus 4850 glacier

Príspevok od používateľa Durana »

No chladic sa menit nechystam. Neskladam ultra tichy Pc a co som pocul tak ten glaciator celkom postacuje. Len som rozmyslal ci tam nieco dozadu nalepim, alebo nie. Asi to najskor predsa len odskusam na teplotach. AC S1 nemam a koli jednemu pasivu sa ho ani kupovat nechystam :D
V ageme som nasiel napriklad take modre zalman pasivy, priapdne pozrem v meistnych shopoch ci nieco vhodne nenajdem. ROzmery co som pozeral by to malo mat cca 4*2 cm. Teda nejake 2 pasovy 2*2cmna to asi skusim kupit. je si treba dat velmi pozor coh osa to v okoli dotyka? Netusim ci nehrozi ze by som tam nieco skratoval alebo nieco podobne, ze si ci mam dat pozor aby sa to fakt nicoho nedotykalo
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: asus 4850 glacier

Príspevok od používateľa Trubka »

No snaž sa tak, aby sa ti nedotýkal hliníkový pasív viacerých regulátorov. Cez podložku môže, ale nie priamo plechom. Odpálil som takto kartu.

Návrat na "Grafické karty"