Problem Asus+Vista+HDD

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Problem Asus+Vista+HDD

Príspevok od používateľa miseno »

Zdravím mám taký problém,

kupil som nie zrovna lacný(cca 75 litrov) notebook Asus:

http://www.asus.com/products.aspx?model ... 3=763&l4=0" onclick="window.open(this.href);return false;

A na moje nemylé prekvapenie, tam boli nainštalované 32bitové Visty aj ked je tam 4GB ram.
Mám kúpené legálne Visty64, ale ked som ich instaloval, zmazal som tu particiu
kde boli nainstalovane tie 32bitove Visty, všetko išlo v pohode, až na to ked mi štartovali tie nanovo naistalovane 64bitove Visty. Spustila sa mi dajaká debilna aplikacia Asus recovery, a naspat mi naistalovalo 32bit Visty.
Toto sa opakovalo asi 3 krat, okrem toho mi mi teraz v tých 32bit Vistách ukazuje druhý 500GB disk ako 1,5GB.
Neviete poradiť ako sa zbaviť tej Asusu recovery, respektive ako ju zablokovať aby som mohol mať v pokoji 64bit Visty?
Díki
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
seep
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 534
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Rakusko

Re: Problem Asus+Vista+HDD

Príspevok od používateľa seep »

S win vista instalckou vymaz vsetky particie, nanovo vytvor jedno pre novu vistu a je to. Druha moznost windows live cd a s partition magickom vymazes skrytu recovery particiu.
Pc: Ryzen 5 7600 + Noctua U12A, Gigabyte B650M GAMING X AX, Kingston FURY 32 GB KIT DDR5 6 000 MHz CL32 Renegade, Nvidia RTX 4080 Super FE, SSD Samsung 960 EVO 1TB, Inter-Tech IM-1 Pocket + Asus LOKI 1000W + Gigabyte M28U, Win 11, CZC Trickstster, Keychron Q1Pro, FiiO E07K Andes + BOSE QC35 / Shure SRH 840 / Philips Fidelio X2HR / Sennheiser IE 80 + Qnap 251 - 8G
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Re: Problem Asus+Vista+HDD

Príspevok od používateľa miseno »

s Vistou to nešlo
musel som pouzit WinXP 64bit
a az vtedy isli zamazat tie partície
ale vyrasili nove problemy.
dell noťas

Návrat na "Mobilné PC"