Rušenie viacerých 2,4 GHz routerov

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Rušenie viacerých 2,4 GHz routerov

Príspevok od používateľa dexman »

zdravím, bol som požiadaný a vytvorenie bezdrôtovej siete v paneláku. situácia je taká, že v byte wi-fi karta registrovala dve siete a možno ich je aj viac ak si niekto blokuje vysielanie SSID. preto sa chcem pýtať či máte niekto skúsenosti s rušením viacerých sietí a ako veľmi to vplýva na stabilitu či rýchlosť.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Rušenie viacerých 2,4 GHz routerov

Príspevok od používateľa MaxMan »

Vsetko zalezi od sily signalu tych sieti a na akom kanali bezia. Pises, ze naslo 2 siete - ziadny problem. Mas este velku rezervu. Idealne je prevadzkovat Tvoju siet na kanali o 2 vyssom ako su ostatne siete.

Priklad:
Najdene siete bezia na 1. a 5. kanali. Tvoja siet moze bezat na 3., 7., 8., 9., ... kanali bez toho aby ta rusili ostatne siete.

Jediny problem vidim v tom, keby tych sieti bolo omnoho viac a nemal si volne pasmo. Ale aj vtedy, ak je sila signalu cudzej siete nizka, tak na kratke vzdialenosti vies prebit jej signal svojou sietou. Vsetko zalezi od anteny a karty.

Pre ilustraciu:
Ja bezim na wifi, kde je v mojom okoli bezne 10 a viac sieti (pri skenovani). Pritom ale nemam problem so spojenim na cca 300m. Proste treba mat spravne nasmerovanu antenu a da sa fungovat aj keby bola ina siet na rovnakom kanali, avsak smerovana inde a nemala velky signal.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Rušenie viacerých 2,4 GHz routerov

Príspevok od používateľa dexman »

ok, díky moc. ešte taký dotaz. ako sa dá zistiť na ktorých kanáloch sú prevádzkované cudzie siete?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Rušenie viacerých 2,4 GHz routerov

Príspevok od používateľa MaxMan »

Zalezi aku mas wifi kartu/AP. Niektore modely to maju v sebe - pri skenovani pasma vypisu aj kanal. Pripadne nejaky soft na skenovanie kanalov.

Nejaky softik co to dokaze: WLAN Analyzer and Protocol Decoder
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Siete"