Impedancia sluchadiel & PC zvukovky

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Impedancia sluchadiel & PC zvukovky

Príspevok od používateľa Jofo »

No len taky Xonar U1 ma SNR 100dB(A), co sa od tej integrovanej velmi nelisi, navyse playback sampling max 44kHz...

Do Creativu by som sa nerad pustal, strasne setria na tom, co vyprodukuju. Mate niekto nejaku zaujimavu alternativu?
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Impedancia sluchadiel & PC zvukovky

Príspevok od používateľa dexman »

odstup signál-šum ti nejak výrazne nenapovie či je sa jedná o kvalitný výstup. zase netvrdím, že je to bezvýznamné, ale trošku kvalitnejší mp3 prehrávač s nižším snr ti zahrá lepšie než integrovaná zvukovka. inak aj origoš cd sú 44 KHz, teda ak nepozeráš DVD na nb tak ti to môže byť jedno.
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Impedancia sluchadiel & PC zvukovky

Príspevok od používateľa Jofo »

No filmy praveze pozeram, a co som pozeral cez MediaInfo, tak vacsina ma vzorkovanie minimalne 48kHz. Co by sa dialo v takom pripade? Prevzorkovanie?

K tomu vplyvu na kvalitu - pri horsom SNR moze zohrava ulohu frekvencna charakteristika? Teda system s horsim SNR by bol vyvazenejsi, ak by mal teda lepsiu charakteristiku? (poprosim blizsi obkec :) )

Nie som velmi zbehly vo zvuku co sa tyka teorie, ale kedze v skole mame predmet Signaly a systemy, zacal som sa o to viac zaujimat. Nasiel som inac celkom zaujimavu externu zvukovku - EMU 0202 USB, cca 2400CZK. Ma to aj sluchatkovy zosilovac, a ako som pozeral na webe, tak aj celkom dobre parametre. Nevravim, ze by som ju hned kupoval, ale tak rad by som to ason vyskusal.... skoda ze som sa nikdy nedostal k fakt kvalitnym sluchatkam, aby som vedel posudit rozdiely medzi horsimi a lepsimi, preto neviem dopredu, co by spravili tie moje Tesly, ak by som ich pripojil k tej EMU.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
TridentX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 115
Dátum registrácie: So 15. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Impedancia sluchadiel & PC zvukovky

Príspevok od používateľa TridentX »

nManJofo napísal:No len taky Xonar U1 ma SNR 100dB(A), co sa od tej integrovanej velmi nelisi, navyse playback sampling max 44kHz...

Do Creativu by som sa nerad pustal, strasne setria na tom, co vyprodukuju. Mate niekto nejaku zaujimavu alternativu?
Integrovane zvukovky maju velmi daleko od SNR 100dB. Standardne od 70-80dB. Uz hodnota od 90dB je HI-FI a velmi slusna kvalita.
Problem je v tom ze vacsina vyrobcov si tento udaj vytiahne z paty alebo to meraju v laboratornych podmienkach. Potom ten "kvalitny"
cip drbnu na zakladnu dosku spolu aj s "kvalitne" navrhnutymi obvodmi okolo toho z "kvalitnych" suciastok + prida sa k tomu rusenie od ostatnych komponentov v PC a supeer kvalitny cip nema SNR 100dB ale mizernych 70dB. Napr. taka Creative X-Fi ledva realne dosiahne SNR 100dB co je stale dost slusne. Poloprofesionalne zvukovky maju SNR od 100 do 110dB. Takze realita je upne ina ako marketingove zvasty.
Intel Core i5-3350P + Zalman CNPS10X Optima 2011, ASROCK B75 Pro3, Kingston 8GB KIT DDR3, GIGABYTE GTX 750 Ti WindForce 2X OC 4GB ,SSD Samsung 850 EVO 250GB, Samsung 320Gb sataII +WD 640Gb+ WD 2Tb ,Seasonic SS-400ET-T3 , LG DVD, RAZER DIAMONDBACK 3G, 24" LG 24MB37PM, Home made Aluminium case, zvuk: M-Audio Delta1010LT, Sennheiser HD215, repro: Fostex PM1-MKII
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Impedancia sluchadiel & PC zvukovky

Príspevok od používateľa Jofo »

Diky za "intro do reality". V papieroch k tomu ALC663 som totiz nasiel SNR 95dB(A), co sa mi moc nezdalo.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!

Návrat na "Zvuk a PC"