informacia pre vsetkych pripojenych cez jeden wifi router

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
miamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 18. Nov, 2008, 15:25

informacia pre vsetkych pripojenych cez jeden wifi router

Príspevok od používateľa miamia »

pjosim pjosim, este taka malickost mi napadla. je nejako mozne spravit taku vec, aby sa vsetkym ludom (teda na vsetkych pc pripojenych wifinou na jeden router) pri zadani hocijakej adresy zobrazila nejaka textova informacia a az potom by to uzivatela prehodilo na link webu?
mohlo by to byt nieco take, aby to uzivatelovi podsunulo stranku s textovou informaciou a potom ho to preplo dalej.

da sa to?

tereticky ma napadla moznost s vlastnym dns a webovym serverom - takto by to slo, ale je s tym zbytocne kopa prace a nepotrebujem az take vymozenosti. ide mi o to, aby som mohol zobrazit jednoduchu spravu pocitacom v sieti. dakujem
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: informacia pre vsetkych pripojenych cez jeden wifi router

Príspevok od používateľa Toman »

- ano da sa to, len to neni take jednoduche
- na beznom routry to nepojde
- musis mat profesionalny router s Mikrotikom (RouterOS) a ten si naprogramovat! tam sa da absolutne vsetko...
- napriklad si mali provider a niekto nezaplatil fakturu tam mu nastavis napr kazde 20 zobrazenie je upomienka a pod.....
- fantazii sa medze nekladu, len si musis zohnat programatora... (da sa najat)

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: informacia pre vsetkych pripojenych cez jeden wifi router

Príspevok od používateľa faugusztin »

To co hladas je Captive portal. Samozrejme ho musi podporovat tvoj WIFI router, napriklad firmware DD-WRT to ma.
miamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 18. Nov, 2008, 15:25

Re: informacia pre vsetkych pripojenych cez jeden wifi router

Príspevok od používateľa miamia »

fiha, dakujem za odpovede. ten captive portal vyzera zaujimavo... akurat musim pozriet, ci to router draytek 2600 alebo 2700 podporuje. teraz mam len wifi pristup k tomu routru a ked tam nahram novy firmware, asi si takto odpalim wifi administraciu (myslim pristup do administracie routra cez wifinu). snad by to chcelo robit pokusy po kabliku.. vdaka, vyskusam.

Návrat na "Siete"