Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa zoom »

Velmi sa tesim na canopusov podrobny prispevok na temu, preco je plazma hnusna a ktora dostupna a kupitelna technologia je od nej lepsia a v com presne.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa Reinok »

LOLO, asi si prečítal málo knižiek, CRT a plazmy majú inú pozorovaciu vzdialenosť.

... ale to je drzosť, ten Dííís chcem vidieť...zase bude čo čítať...

canopus, ukáž čo vieš... :cool:

//premazana vulgarnost (nenadavaj tu, kto to ma citat ? :rolleyes: ), gammaray
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa canopus »

od vas som tych kniziek precital az az ,na rozdiel ake gramaticke chyby sa tu docitam,aspon sa dobre zarehocem na vasich topicoch,a to akych trpakov mame na slovensku :cool:

104 si kupovat do bytu OMG,rofl koniec
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ano, mas pravdu. 42 palcove TV su do bytu male.
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa canopus »

zoom napísal:Velmi sa tesim na canopusov podrobny prispevok na temu, preco je plazma hnusna a ktora dostupna a kupitelna technologia je od nej lepsia a v com presne.
ber to ako moj subjektivny pocit,vzdy ked som prisiel s ripom nejakeho rayka do predajne,nikdy kvalitou nedosavali plazmy pre moje oko kvalitu vyssiu ako lcdka,bohvie,moje oko a kazdeho prichodiaceho,ktori prechadzal okolo oko bolo asi pomylene,alebo pokazene,ze?


ber to ako moj subjektak,nic viacej
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa canopus »

faugusztin napísal:Ano, mas pravdu. 42 palcove TV su do bytu male.
ke dberiem 1/2 az 2 nasobok vzdialenosti tak hej,94 v kutike izbe 3,5x3 je pre mna postacuja :good:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Problem je pomer nasledovneho :
1) kolko mas u nas Full HD (1080p, pripadne aspon 1080i) obsahu
2) kolko mas u nas HD Ready (720p) obsahu
3) kolko mas u nas SD (PAL) obsahu

Ked si ujasnis, preco sa ta vec vola televizny prijimac, a aky je u nas pomer SD obsahu voci HD obsahu, tak pochopis preco je plazma lepsia ako LCD. U SD obsahu je LCD pozadu, aj ked sa na hlavu postavis (a to hovorim ako majitel LCD TV).


3,5mx3m ? To je velkost malej kupelne, nie izby.
Naposledy upravil/-a faugusztin v Pi 05. Dec, 2008, 20:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa zachary »

jaj canopus, založ vlastný topic, alebo si nájdi aspoň jeden v nákupnej poradni lcd vs. plazma atď .. inak je to tu OT (vzhľadom na názov témy)

no neviem, nemám pocit že SR/ČR tv stanice vysielajú v "ray" kvalite, resp. že blu-ray si požičiaš v každej dvd-požičovni, však ? bavíme sa stále o TELEVÍZNOM PRIJÍMAČI

edit: vidím že faugusztin uvažuje silno podobne, ako ja ;)
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa canopus »

faugusztin napísal:Problem je pomer nasledovneho :
1) kolko mas u nas Full HD (1080p, pripadne aspon 1080i) obsahu
2) kolko mas u nas HD Ready (720p) obsahu
3) kolko mas u nas SD (PAL) obsahu

Ked si ujasnis, preco sa ta vec vola televizny prijimac, a aky je u nas pomer SD obsahu voci HD obsahu, tak pochopis preco je plazma lepsia ako LCD. U SD obsahu je LCD pozadu, aj ked sa na hlavu postavis (a to hovorim ako majitel LCD TV).


3,5mx3m ? To je velkost malej kupelne, nie izby.
asi si nepochopil co som pisal,ja tu hovorim vsetko o 720progres a 1080leisku v priamom prenose alebo este lepsie rayka,alebo origional ryaka,nie LCD aby som cez neho pozeral SD obsah,ked si tak predstavim obsah cez 50 000 titulov do noviniek az po koncertyv HD kvalite,tak tu predsa nebudem pisat o palackom obsahu,nevadi,nepochopili sme sa :good:
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa canopus »

zachary napísal:jaj canopus, založ vlastný topic, alebo si nájdi aspoň jeden v nákupnej poradni lcd vs. plazma atď .. inak je to tu OT (vzhľadom na názov témy)

no neviem, nemám pocit že SR/ČR tv stanice vysielajú v "ray" kvalite, resp. že blu-ray si požičiaš v každej dvd-požičovni, však ? bavíme sa stále o TELEVÍZNOM PRIJÍMAČI

edit: vidím že faugusztin uvažuje silno podobne, ako ja ;)
vyzerat to tak,ze vy si stale miesate o TV prijimaci,bol som pred 4 rokmi v zahranici a co som kukal,1080ickove vysielanie,a nie to palacke,ano hovorim o raykach,ripoch rayok od 720 po 1080p,a preto som hovoril,ze vsetko som porovnaval od LCD cez plazmu,ale nevidel som lepsiu kvalitu v plazme,nevadi,nechajme to tak
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa faugusztin »

canopus napísal:asi si nepochopil co som pisal,ja tu hovorim vsetko o 720progres a 1080leisku v priamom prenose alebo este lepsie rayka,alebo origional ryaka,nie LCD aby som cez neho pozeral SD obsah,ked si tak predstavim obsah cez 50 000 titulov do noviniek az po koncertyv HD kvalite,tak tu predsa nebudem pisat o palackom obsahu,nevadi,nepochopili sme sa :good:
A ty asi nechapes, na co sa u nas vacsinou asi tak TV pouziva. Ano, na pozeranie TV, nie na pozeranie par BR titulov (V Blu-Ray sekcii si môžete vybrať z až 285 titulov!!!) ci na pozeranie HD ripov. Ty si asi tak 0,0001% zo slovenskych majitelov Full HD ci HD Ready televizorov, ktory na nom pozera iba HD obsah.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa zachary »

a kedy to ultrahypermega-kvalitné tv vysielanie bude u nás v každej domácnosti ? ani s blu-ray to nie je také ružové (zatiaľ).. doteraz si neuviedol ani jeden dôkaz, parameter, subjektívny/objektívny dojem, ktorým by si zdôvodnil svoje tvrdenie že LCD >>> plazma ..

kvalita obrazu sa neposudzuje v predajni s neštandardnými svetelnými podmienkami a defaultnými nastaveniami
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
jafb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa jafb »

Canopus, ja som kupoval telku, a nie monitor, ten doma mám, dokonca lcd. Rozmery izby, v ktorej je plazma sú 7x3 metre, uznaj, že tu je 94 cm málo. K téme lcd vs plazma, len toľko, že v jednej predajni som porovnával niekoľko lcdTv(kecám, lcd nie je tv) a jednu plazmu. Lcd boli všetky fullHD, plazma bola iba HDready, všetky boli 42" a na všetkých bežalo rovnaké demo z blu ray. Obraz na tej plazme sa minimálne vyrovnal (podľa mňa bol lepší, vernejší) lcdčkam. Z troch metrov by si ani ty určite nezistil, ktorá telka je fullHD, a ktorá nie je. Na to by si musel byť výrazne bližšie.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa zoom »

Vidim, ze canopus je uplny naslovovzaty odbornik. Vyjadrovanik mi sice pripomina 12-rocneho counterstrikera, takze na podobnej urovni budu aj jeho vedomosti o TV. Samozrejme doteraz nenapisal, ktore TV porovnaval, to bude tym, ze asi ziadne, len tu tliacha. Popripade videl nejake super rozdiely a okamzite sa mu pacil "ten lepsi" obraz (pre neznalych: to je ten viac vysvieteny s kriklavymi farbami). Jeho "argumenty" s okolostojacimi ludmi, ktori budu zaruceni odbornici v style 60 rocny dedko, 15 rocna sestra a docasny predavac na brigade, ktoreho odchytili v sekcii so zehlickami.

Celkovo mi pripada ako taky trulo, co sa tu zaregistroval a len robi flamewar (zo srandy). Takze pokial neuvedie nejake zmysluplne konkretne modely a plnohodnotne argumenty, tak tu nebudem dalej stracat cas v tomto topicu a budem radsej doma kukat na moju hnusnu plazmu, ktoru by som najradsej hned vymenil za LCD TV.

EDIT: Aha, este som si nevsimol tvoj matematicky prepocet uhlopriecky a velkosti izby. Teraz je to uz jasne, si klasicky ..., co si precital nejake katalogy a hra tu rozhladeneho sefa, pritom nikdy nic na vlastne oci nevidel. Takze pre klud fora uz na teba radsej nebudem reagovat dalej, lebo by sme sa k nicomu nedopracovali (stara pravda o nehadani sa s debilom).
Používateľov profilový obrázok
jafb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Ako dostať plazmu na ôsme poschodie?

Príspevok od používateľa jafb »

Zabudol som uviesť, že tú plazmu mám na širšej stene, nie na užšej.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"