domaca siet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
deivid

domaca siet

Príspevok od používateľa deivid »

Zdravim. Potreboval by som od vas poradit ako na zosietenie 2 pc - stolovy PC s XP a notebook s vistou cez switch. Chcel by som aby siel na oboch aj net( DSL od tcomu cez klasicky modem). Prestudoval som uz viacero navodov, ale ani jeden mi nejak extra nepomohol. Urobil som si doma "siet" ( PC nekrizeny kabel -> switch a rovnako aj notebook), dalej som som nastavil ipcky podla navodu http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=48 , pingol to prvy krat a islo to- ale iba pingnut, dal som siet a oba PC naslo, lenze sa nedalo dostat k jednemu cez druhy(neslo otvorit ikonu druheho); ale ked som skusil jednu hru tak sa v pohode dalo hrat spolu... Tak som to nechal tak, na druhy den som skusal to iste, nic som nenastavoval (ip aj domaca siet zostali rovnake, firewally boli off) a zrazu ich ani pingnut nechcelo. Takze ja uz fakt neviem co s tym moze byt...
Za kazdu radu budem vdacny.
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: domaca siet

Príspevok od používateľa Cvacho »

no takze aby ti siel net na oboch pc budes potrebovat router kedze cez klasicky modem by sa to dalo spravit len tak ze by jeden pc bol pripojeny stale cez modem na net a bol by nepretrzite zapaty a sluzil by ako gateway do internetu cize musel by na nom slapat nejaky routovaci program ohladom tej siete skus este raz nastavit IPcky manualne PC1 192.168.0.1 maska 255.255.255.0 a na PC2 192.168.0.2 a maska 255.255.255.0 pripadne mozes skusit 10.0.0.1 a 10.0.0.2 a masku 255.0.0.0 je to cisto na tebe za pokus nic nedas firewally skus vypat na oboch PC prepoj UTP kablom do switchu a musi to slapat pripadne skus prepojit cisto obe pc cross kablom a uvidis ako sa to zachova ci nahodou neodisiel switch
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: domaca siet

Príspevok od používateľa matopd »

deivid napísal:... net( DSL od tcomu cez klasicky modem). Prestudoval ...

Cau, a aky to teda modem pouzivas???? Lebo T-com nazyva aj jednoportove routre modemami...

M
deivid

Re: domaca siet

Príspevok od používateľa deivid »

no ja som to myslel tak ako si to vlastne aj napisal, ze na jednom PC bude net stale a bude zdielany... no este to potom skusim s tymi ip...
to matopd : je to microcom usb ad 2622...
ale hlavnejsi problem je v tom ze nejdu zdielat subory .. dik zatial
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: domaca siet

Príspevok od používateľa matopd »

...zdielanie suborov...


u mna teda 100%-tne funguje, ked mam oba pc v jednej skupine,

skussssss

Návrat na "Siete"